Jak dlouho vám vydrží vánoční hvězda?

53
23.12.19 16:45

Jak dlouho vám vydrží vánoční hvězda

Holky jak dlouho vám vydrží vánoční hvězda? Já jí mám někdy od začátku prosince a uplně mi už zkomírá :/ nevím jestli jsem jí nepřelila, nebo nenastydla ale skoro každý rok mi prostě nevydrží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4334
23.12.19 16:48

:-) netrap se… pokud je to vyhoněný z marketu, tak vždy fakt tři týdny.. je to byznys

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18323
23.12.19 16:50

Mám ji týden, skoro rekord, hlavně že se dožila štědrého dne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
23.12.19 16:51

Ani se neptej, jsem na tom stejně. Vždy donesu a nechám ty 2h zabalenou v papíru v předsíni, pak jsem ji nechala „nacucat“ vody kolik chtěla a v pořádku, ale po týdnu trošku první zalití a hned opadlo pár listů, tak o 2 dny později jsem ji zas namočila na pár minut do vody, ať si vezmě kolik chce.
V teple je, tak akorát (dle rad na netu),v průvanu taky ne, od okna, kam zas moc nesvítí slunce (pokud svítí) je tak půl metru na skříňce…no zatím dobrý, ale ty zelený listy skoro všechny opadaly. :nevim: Prý jej její pěstování náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
23.12.19 16:53

Když vidím jak hvězdu vezou lidi na vozíku z obchoďáku zabalenou jen do celofánu, tak si říkám že to má spočítaný. Je choulostivá na zimu i na průvan, takže důkladně zabalit, doma zalívat vlažnou odstátou vodou. Vydrží mi celý rok, ale už jen zelená. Nedocílim toho aby znovu zčervenala. To se musí určitou část dne zatemňovat a to je docela alchymie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
23.12.19 16:56

Dostávám ji od manžela každý rok na Mikuláše a konce roku většinou nedožije :mrgreen:, resp. nedožije v obýváku. Když nám zdobí předsíň (kde je chladno), vydrží podstatně déle. Letos mi zrovna návštěva říkala, jak máme hezky vyzdobenou i předsíň (nevěděla, že jinde ta vánoční hvězda nemá šanci, tak holt musím uklidit botník a nazdobit to na něm).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
23.12.19 16:57

Já jsem si koupila vánoční hvězdu v marketu na první Vánoce, které jsme slavili s přítelem v našem novém (starém)baráčku. A mám ji už 3 roky a vždycky mi rozkvete. A to jí mám pořád na okně v kuchyňi a kromě zalévání se o ni nestarám. Ani moje mamka tomu nechce věřit :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26138
23.12.19 17:01
@Mirčulka píše:
Když vidím jak hvězdu vezou lidi na vozíku z obchoďáku zabalenou jen do celofánu, tak si říkám že to má spočítaný. Je choulostivá na zimu i na průvan, takže důkladně zabalit, doma zalívat vlažnou odstátou vodou. Vydrží mi celý rok, ale už jen zelená. Nedocílim toho aby znovu zčervenala. To se musí určitou část dne zatemňovat a to je docela alchymie.

Jojo, četla jsem o tom, to asi zvládne málokdo, prý se vyplatí raději každý rok nová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25106
23.12.19 17:04

U nás Štědrého dne nedožila, dcera ji donesla v rámci charity ze školy, je to taková naše tradice. Měli jsme ji asi 14 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14172
23.12.19 17:18

Letosni mi uz umrela :? Ale mam rekord troje vanoce s jednou hvezdou. Asi dobra koupe :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48982
23.12.19 17:18

Vloni mi prvně vydržela do léta. Pak ji měl měsíc na starost chlap :pocitac: ale kupovala jsem tenkrát už celkem velkou. Přijde mi, že menší, tím má kratší životnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
23.12.19 17:34

Mně letos drží, kupovala jsem ji na začátku prosince v Baumaxu, je sice prořídlá, ale drží, to je poprvé snad, jinak do Štědrého dne vždycky chcípne. Zalévám, ale nepřelévám, nevětrám jí, stejně to chcípne, ta letošní drží pěkně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
23.12.19 17:35

Pristi rok jdu zase do B. A stala asi 140.Letos dobry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17324
23.12.19 17:47
@Klodika píše:
Holky jak dlouho vám vydrží vánoční hvězda? Já jí mám někdy od začátku prosince a uplně mi už zkomírá :/ nevím jestli jsem jí nepřelila, nebo nenastydla ale skoro každý rok mi prostě nevydrží…

horsi je, kdyz ne a ne chcipnout. Ona pak uz hezky nevypada. Stane se z ni normalni rostlina. A nijak zvlast pekna. Jenze co s ni, vyhodit se ji cloveku nechce, kdyz to zije…

Ja to nekupuju, nam prezilo nekolik exemplaru a ja to doma nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
23.12.19 17:50

Já dostala dvě na Mikuláše. Jedná totálně chcipla před týdnem. Druhá je nádherná :lol: asi ta první přemrzla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat