Jak dlouho vás děti vydrží nechat v klidu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 23.04.18 18:45
Jak dlouho vás děti vydrží nechat v klidu?

Tak mě dnešní situace přivedla na otázku pro všechny rodiče předškoláků. Jak dlouho vydrží vaše děti po vás nic nechtít, popř. na vás nemluvit?
Dneska máme trochu krizi. Moc jsem toho přes noc nenaspala, přes den se to dohnat nedalo, protože mimino spí jen v kočárku a nejstarší nešel do školky. Chtěla jsem si na půl hodiny lehnout a zavřít oči, už se mi z únavy motala hlava, manžel vzal mimino ven. Problém je, že kluci prostě nevydrží po mě něco nechtít, na mě nemluvit, prostě nechat mě chvilku být. Vydrží max. 5 minut. Víc prostě ne. :roll: Neměli teda tablet, to je pravda. Kdybych je posadila k tabletu, tak je klid o trochu déle. Ale vyčerpali denní limit, takže tablet nebyl.
Jak často se u vás doma ozývá „mamííííí“? U nás když mají den, tak někdy co tři minuty. Neustále na mě mluví, něco chtějí, na něco se ptají a oznamují mi naprosté banality, jako že se jdou vyčurat nebo napít a vyžadují mou reakci. Říkám si, že už by mohli trochu vydržet. Jsou dva, můžou si spolu hrát, zabavit se spolu. Ale ani to se většinou neobejde bez vyžadování mé účasti, případně si každou chvíli chodí stěžovat, že někdo někoho bouchnul atd.
Myslíte, že chci moc? Je jim 5 a 4. Jasně, že nebudou někde hodinu potichu, ale oni prostě něco chtějí nonstop.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
 
dasajur
Kecalka 198 příspěvků 23.04.18 18:51

Upřímně, bez tabletu/televize apod. vůbec. Když jsou zavření doma, akorát se hádají, stěžují si, nějaké hraní si spolu neznám. Teď už jsou velcí, takže klidně si dám hodinku oraz, ale v předškolním věku teda ani náhodou.

 
cell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 23.04.18 18:53

Náš předškolák vydrží docela dost. Vzhledem k tomu, že s manželem sloužíme noční služby a on je po obědě děsně nerad ve školce, chodí po obědě domů s tím, že i my si potřebujeme odpočinout. Vydrží si v klidu hrát potichu i 2 hodiny. Jemu už se to vysvětlit dá. Menší je 3,5 a ta to ještě tolik nechápe

 
Therushka
Kecalka 441 příspěvků 23.04.18 18:54

Můj čerstvě čtyřleťák si o poledním klidu klidně hoďku hraje a potom, až se mu chce, si jde lehnout. Mladší holčičky spí a já taky spím, nebo si dělám svoje. Je to taková „moje“ doba. Ale když jsme všichni vzhůru, tak moc ne, tak 20 min. max. Jak kdy, podle toho, jakou má náladu a tak…

 
Hobitka
Závislačka 3472 příspěvků 23.04.18 18:55

Mam deti skoro 6, skoro 4 a 11m, a ticho na pozadani neni NIKDY :mrgreen:. Jako nekdy prekvapi a hodinu o nich nevim, ale rozhodne to neni ve chvilich, kdy bych to potrebovala, spis ve chvilich, kdy musime za 5 minut nutne nekam vyrazit…

 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 19:01

@Hobitka to je přesný, nejlépe si hrajou, když máme někam jít @Elenloth Mě hlásí i nejstarší syn,8 let, mami já jdu kakat :lol: Vždycky mu říkám, že mi to nemusí hlásit :mrgreen: Ticho je u nás jen když všichni spí, i když občas mluví i že spaní.

 
Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 23.04.18 19:04

Myslím si, že po nich nechceš moc, naše děti to jako předškoláci zvládali. I dřív. Když jsem měla migrénu, tak mě nechali spát. Nejmladšímu jsou teď 4 a ten tedy nevím, zatím nebylo potřeba, se staršími sourozenci se zabaví ale bez problémů. Jsou dny, kdy se mamííí ozývá neustále, ale obecně potřebu rodiče, kterého něco sužuje, chápou. Ale jsou trénovaní, na takové to- máma pije kafe, dejte chvilku pokoj- byli zvykáni odmalička.

 
Netopirek
Echt Kelišová 7886 příspěvků 23.04.18 19:04

Jan když spí. Občas pomůže televize, tablet. Ale jen spánek je 100%

 
Elenloth
Závislačka 3837 příspěvků 7 inzerátů 23.04.18 19:14

@cell Závidím. :kytka:
@Hobitka Ano, to je jako u nás.
@Tichopredbouri Jo jo, „nechte mě vypít kafe, nechte mě sníst snídani“. Já se je taky snažím na to naučit od malička, ale bohužel je to prostě bez výsledku. Oni to chápou, odsouhlasí, ale prostě to nevydrží. Když se domluvíme, že „až bude ručička na dinosaurovi (máme hodiny s obrázky)“ tak se pro změnu chodí ptát, kdy už bude ručička na dinosaurovi. Já odpovím, ať se laskavě sami podívají a tak to jde pořád dokola.
Jenom než jsem napsala tenhle příspěvek, tak tu byl dvakrát starší a mladší na mě volal. :roll:

 
pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 23.04.18 19:19

Když si s něčím hraje, tak klidně hodinu, ale není to často. Pokud ji dám tablet tak i pár hodin :mrgreen:

 
Hobitka
Závislačka 3472 příspěvků 23.04.18 19:29

@Elenloth Nejstarsi uz par mesicu umi hodiny, takze tam hodiny trochu funguji. Prostredni se taky celych 5 minut pta, kdy ze uz uplyne 5 minut :mrgreen:. Ale ja mam deti hodne zive. Tak na 99. percentilu zivosti :mrgreen:. Jo, a obcas natahnu minutku. To docela taky funguje, ale urcite ne na pulhodinoveho slofika.

 
xsaleen
Echt Kelišová 9171 příspěvků 23.04.18 19:31

Jak u nás… taky z toho mam hlavu jak stoudev, a muzes jim to rikat 100×.
dneska jsme potřebovali s mužem neco poresit a co. byli tam co chvilku. pak uz jsme byli i dost naštvání

 
Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 23.04.18 19:33

Dcera 4,5 roku mě nechá odpoledne i 2 hodiny spát. Když jsem vzhůru, umí se sama zabavit třeba hodinu. Teď už půl hodiny mastí s Albi tužkou, ale teď už mě tedy do toho zatahuje :lol:
Ale když si najde nějakou činnost, nejčastěji malování nebo hru s panďuláky, tak si tu hodinu, dvě sama vystačí.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 19:36

 
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 23.04.18 19:35
@Elenloth píše:
@cell Závidím. :kytka:
@Hobitka Ano, to je jako u nás.
@Tichopredbouri Jo jo, „nechte mě vypít kafe, nechte mě sníst snídani“. Já se je taky snažím na to naučit od malička, ale bohužel je to prostě bez výsledku. Oni to chápou, odsouhlasí, ale prostě to nevydrží. Když se domluvíme, že „až bude ručička na dinosaurovi (máme hodiny s obrázky)“ tak se pro změnu chodí ptát, kdy už bude ručička na dinosaurovi. Já odpovím, ať se laskavě sami podívají a tak to jde pořád dokola.
Jenom než jsem napsala tenhle příspěvek, tak tu byl dvakrát starší a mladší na mě volal. :roll:
:lol: :lol:
 
Helileli
Závislačka 2946 příspěvků 23.04.18 19:36

V tomto věku mi ještě děti spaly minimálně hodinu přes den. Zároveň. V posteli. Jako v jiných rodinách nesmí dítě do postele rodičů nebo tam panuje nějaké jiné rigidní staromilské pravidlo, přes které vlak nejede, u nás to byl spánek jako takový. Na něm jsem trvala a neexistovalo, že by mi tu ještě v devět večer trajdalo dítě nebo že by nešlo přes den spát.
Za bdělého stavu to často bylo jak ve voliéře s asi tak stovkou papoušků. Jako oni měli chvíle, kdy třeba i hodinu si hráli a nechali mě, ale nešlo to naplánovat a nikdy člověk nevěděl jak dlouho to potrvá.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Úsporná variace na svatomartinské menu. Hustá polévka i kuře jako husa

Svatý Martin se k nám sice chystá spíš na bílém bicyklu než na koni, ale... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >