Reklama

Jak dlouho vás děti vydrží nechat v klidu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Elenloth
Závislačka 3796 příspěvků 23.04.18 18:45
Jak dlouho vás děti vydrží nechat v klidu?

Tak mě dnešní situace přivedla na otázku pro všechny rodiče předškoláků. Jak dlouho vydrží vaše děti po vás nic nechtít, popř. na vás nemluvit?
Dneska máme trochu krizi. Moc jsem toho přes noc nenaspala, přes den se to dohnat nedalo, protože mimino spí jen v kočárku a nejstarší nešel do školky. Chtěla jsem si na půl hodiny lehnout a zavřít oči, už se mi z únavy motala hlava, manžel vzal mimino ven. Problém je, že kluci prostě nevydrží po mě něco nechtít, na mě nemluvit, prostě nechat mě chvilku být. Vydrží max. 5 minut. Víc prostě ne. :roll: Neměli teda tablet, to je pravda. Kdybych je posadila k tabletu, tak je klid o trochu déle. Ale vyčerpali denní limit, takže tablet nebyl.
Jak často se u vás doma ozývá „mamííííí“? U nás když mají den, tak někdy co tři minuty. Neustále na mě mluví, něco chtějí, na něco se ptají a oznamují mi naprosté banality, jako že se jdou vyčurat nebo napít a vyžadují mou reakci. Říkám si, že už by mohli trochu vydržet. Jsou dva, můžou si spolu hrát, zabavit se spolu. Ale ani to se většinou neobejde bez vyžadování mé účasti, případně si každou chvíli chodí stěžovat, že někdo někoho bouchnul atd.
Myslíte, že chci moc? Je jim 5 a 4. Jasně, že nebudou někde hodinu potichu, ale oni prostě něco chtějí nonstop.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:
 
dasajur
Kecalka 189 příspěvků 23.04.18 18:51

Upřímně, bez tabletu/televize apod. vůbec. Když jsou zavření doma, akorát se hádají, stěžují si, nějaké hraní si spolu neznám. Teď už jsou velcí, takže klidně si dám hodinku oraz, ale v předškolním věku teda ani náhodou.

 
cell
Echt Kelišová 8031 příspěvků 23.04.18 18:53

Náš předškolák vydrží docela dost. Vzhledem k tomu, že s manželem sloužíme noční služby a on je po obědě děsně nerad ve školce, chodí po obědě domů s tím, že i my si potřebujeme odpočinout. Vydrží si v klidu hrát potichu i 2 hodiny. Jemu už se to vysvětlit dá. Menší je 3,5 a ta to ještě tolik nechápe

 
Therushka
Kecalka 441 příspěvků 23.04.18 18:54

Můj čerstvě čtyřleťák si o poledním klidu klidně hoďku hraje a potom, až se mu chce, si jde lehnout. Mladší holčičky spí a já taky spím, nebo si dělám svoje. Je to taková „moje“ doba. Ale když jsme všichni vzhůru, tak moc ne, tak 20 min. max. Jak kdy, podle toho, jakou má náladu a tak…

 
Hobitka
Závislačka 3040 příspěvků 23.04.18 18:55

Mam deti skoro 6, skoro 4 a 11m, a ticho na pozadani neni NIKDY :mrgreen:. Jako nekdy prekvapi a hodinu o nich nevim, ale rozhodne to neni ve chvilich, kdy bych to potrebovala, spis ve chvilich, kdy musime za 5 minut nutne nekam vyrazit…

 
elot 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.18 19:01

@Hobitka to je přesný, nejlépe si hrajou, když máme někam jít @Elenloth Mě hlásí i nejstarší syn,8 let, mami já jdu kakat :lol: Vždycky mu říkám, že mi to nemusí hlásit :mrgreen: Ticho je u nás jen když všichni spí, i když občas mluví i že spaní.

 
Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 23.04.18 19:04

Myslím si, že po nich nechceš moc, naše děti to jako předškoláci zvládali. I dřív. Když jsem měla migrénu, tak mě nechali spát. Nejmladšímu jsou teď 4 a ten tedy nevím, zatím nebylo potřeba, se staršími sourozenci se zabaví ale bez problémů. Jsou dny, kdy se mamííí ozývá neustále, ale obecně potřebu rodiče, kterého něco sužuje, chápou. Ale jsou trénovaní, na takové to- máma pije kafe, dejte chvilku pokoj- byli zvykáni odmalička.

 
Netopirek
Echt Kelišová 7603 příspěvků 23.04.18 19:04

Jan když spí. Občas pomůže televize, tablet. Ale jen spánek je 100%

 
Elenloth
Závislačka 3796 příspěvků 23.04.18 19:14

@cell Závidím. :kytka:
@Hobitka Ano, to je jako u nás.
@Tichopredbouri Jo jo, „nechte mě vypít kafe, nechte mě sníst snídani“. Já se je taky snažím na to naučit od malička, ale bohužel je to prostě bez výsledku. Oni to chápou, odsouhlasí, ale prostě to nevydrží. Když se domluvíme, že „až bude ručička na dinosaurovi (máme hodiny s obrázky)“ tak se pro změnu chodí ptát, kdy už bude ručička na dinosaurovi. Já odpovím, ať se laskavě sami podívají a tak to jde pořád dokola.
Jenom než jsem napsala tenhle příspěvek, tak tu byl dvakrát starší a mladší na mě volal. :roll:

 
pikola
Neúnavná pisatelka 18959 příspěvků 23.04.18 19:19

Když si s něčím hraje, tak klidně hodinu, ale není to často. Pokud ji dám tablet tak i pár hodin :mrgreen:

 
Hobitka
Závislačka 3040 příspěvků 23.04.18 19:29

@Elenloth Nejstarsi uz par mesicu umi hodiny, takze tam hodiny trochu funguji. Prostredni se taky celych 5 minut pta, kdy ze uz uplyne 5 minut :mrgreen:. Ale ja mam deti hodne zive. Tak na 99. percentilu zivosti :mrgreen:. Jo, a obcas natahnu minutku. To docela taky funguje, ale urcite ne na pulhodinoveho slofika.

 
xsaleen
Echt Kelišová 9139 příspěvků 23.04.18 19:31

Jak u nás… taky z toho mam hlavu jak stoudev, a muzes jim to rikat 100×.
dneska jsme potřebovali s mužem neco poresit a co. byli tam co chvilku. pak uz jsme byli i dost naštvání

 
Fjodorka
Extra třída :D 11212 příspěvků 23.04.18 19:33

Dcera 4,5 roku mě nechá odpoledne i 2 hodiny spát. Když jsem vzhůru, umí se sama zabavit třeba hodinu. Teď už půl hodiny mastí s Albi tužkou, ale teď už mě tedy do toho zatahuje :lol:
Ale když si najde nějakou činnost, nejčastěji malování nebo hru s panďuláky, tak si tu hodinu, dvě sama vystačí.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 19:36

 
Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 23.04.18 19:35
@Elenloth píše:
@cell Závidím. :kytka:
@Hobitka Ano, to je jako u nás.
@Tichopredbouri Jo jo, „nechte mě vypít kafe, nechte mě sníst snídani“. Já se je taky snažím na to naučit od malička, ale bohužel je to prostě bez výsledku. Oni to chápou, odsouhlasí, ale prostě to nevydrží. Když se domluvíme, že „až bude ručička na dinosaurovi (máme hodiny s obrázky)“ tak se pro změnu chodí ptát, kdy už bude ručička na dinosaurovi. Já odpovím, ať se laskavě sami podívají a tak to jde pořád dokola.
Jenom než jsem napsala tenhle příspěvek, tak tu byl dvakrát starší a mladší na mě volal. :roll:
:lol: :lol:
 
Helileli
Závislačka 2766 příspěvků 23.04.18 19:36

V tomto věku mi ještě děti spaly minimálně hodinu přes den. Zároveň. V posteli. Jako v jiných rodinách nesmí dítě do postele rodičů nebo tam panuje nějaké jiné rigidní staromilské pravidlo, přes které vlak nejede, u nás to byl spánek jako takový. Na něm jsem trvala a neexistovalo, že by mi tu ještě v devět večer trajdalo dítě nebo že by nešlo přes den spát.
Za bdělého stavu to často bylo jak ve voliéře s asi tak stovkou papoušků. Jako oni měli chvíle, kdy třeba i hodinu si hráli a nechali mě, ale nešlo to naplánovat a nikdy člověk nevěděl jak dlouho to potrvá.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi tlustá a zemřeš, vzkazuje morbidně obézní modelce známý novinář a porotce

Americkou XXXL modelku Tess Holliday už podruhé v uplynulých týdnech... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >


Reklama