Jak dlouho vás děti vydrží nechat v klidu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elenloth
Závislačka 3768 příspěvků 4 inzeráty 23.04.18 18:45
Jak dlouho vás děti vydrží nechat v klidu?

Tak mě dnešní situace přivedla na otázku pro všechny rodiče předškoláků. Jak dlouho vydrží vaše děti po vás nic nechtít, popř. na vás nemluvit?
Dneska máme trochu krizi. Moc jsem toho přes noc nenaspala, přes den se to dohnat nedalo, protože mimino spí jen v kočárku a nejstarší nešel do školky. Chtěla jsem si na půl hodiny lehnout a zavřít oči, už se mi z únavy motala hlava, manžel vzal mimino ven. Problém je, že kluci prostě nevydrží po mě něco nechtít, na mě nemluvit, prostě nechat mě chvilku být. Vydrží max. 5 minut. Víc prostě ne. :roll: Neměli teda tablet, to je pravda. Kdybych je posadila k tabletu, tak je klid o trochu déle. Ale vyčerpali denní limit, takže tablet nebyl.
Jak často se u vás doma ozývá „mamííííí“? U nás když mají den, tak někdy co tři minuty. Neustále na mě mluví, něco chtějí, na něco se ptají a oznamují mi naprosté banality, jako že se jdou vyčurat nebo napít a vyžadují mou reakci. Říkám si, že už by mohli trochu vydržet. Jsou dva, můžou si spolu hrát, zabavit se spolu. Ale ani to se většinou neobejde bez vyžadování mé účasti, případně si každou chvíli chodí stěžovat, že někdo někoho bouchnul atd.
Myslíte, že chci moc? Je jim 5 a 4. Jasně, že nebudou někde hodinu potichu, ale oni prostě něco chtějí nonstop.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

dasajur
Kecalka 170 příspěvků 23.04.18 18:51

Upřímně, bez tabletu/televize apod. vůbec. Když jsou zavření doma, akorát se hádají, stěžují si, nějaké hraní si spolu neznám. Teď už jsou velcí, takže klidně si dám hodinku oraz, ale v předškolním věku teda ani náhodou.

cell
Echt Kelišová 7986 příspěvků 1 inzerát 23.04.18 18:53

Náš předškolák vydrží docela dost. Vzhledem k tomu, že s manželem sloužíme noční služby a on je po obědě děsně nerad ve školce, chodí po obědě domů s tím, že i my si potřebujeme odpočinout. Vydrží si v klidu hrát potichu i 2 hodiny. Jemu už se to vysvětlit dá. Menší je 3,5 a ta to ještě tolik nechápe

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 23.04.18 18:54

Můj čerstvě čtyřleťák si o poledním klidu klidně hoďku hraje a potom, až se mu chce, si jde lehnout. Mladší holčičky spí a já taky spím, nebo si dělám svoje. Je to taková „moje“ doba. Ale když jsme všichni vzhůru, tak moc ne, tak 20 min. max. Jak kdy, podle toho, jakou má náladu a tak…

Hobitka
Závislačka 2873 příspěvků 23.04.18 18:55

Mam deti skoro 6, skoro 4 a 11m, a ticho na pozadani neni NIKDY :mrgreen:. Jako nekdy prekvapi a hodinu o nich nevim, ale rozhodne to neni ve chvilich, kdy bych to potrebovala, spis ve chvilich, kdy musime za 5 minut nutne nekam vyrazit…

elot
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 23.04.18 19:01

@Hobitka to je přesný, nejlépe si hrajou, když máme někam jít @Elenloth Mě hlásí i nejstarší syn,8 let, mami já jdu kakat :lol: Vždycky mu říkám, že mi to nemusí hlásit :mrgreen: Ticho je u nás jen když všichni spí, i když občas mluví i že spaní.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 23.04.18 19:04

Myslím si, že po nich nechceš moc, naše děti to jako předškoláci zvládali. I dřív. Když jsem měla migrénu, tak mě nechali spát. Nejmladšímu jsou teď 4 a ten tedy nevím, zatím nebylo potřeba, se staršími sourozenci se zabaví ale bez problémů. Jsou dny, kdy se mamííí ozývá neustále, ale obecně potřebu rodiče, kterého něco sužuje, chápou. Ale jsou trénovaní, na takové to- máma pije kafe, dejte chvilku pokoj- byli zvykáni odmalička.

Netopirek
Kelišová 7374 příspěvků 23.04.18 19:04

Jan když spí. Občas pomůže televize, tablet. Ale jen spánek je 100%

Elenloth
Závislačka 3768 příspěvků 4 inzeráty 23.04.18 19:14

@cell Závidím. :kytka:
@Hobitka Ano, to je jako u nás.
@Tichopredbouri Jo jo, „nechte mě vypít kafe, nechte mě sníst snídani“. Já se je taky snažím na to naučit od malička, ale bohužel je to prostě bez výsledku. Oni to chápou, odsouhlasí, ale prostě to nevydrží. Když se domluvíme, že „až bude ručička na dinosaurovi (máme hodiny s obrázky)“ tak se pro změnu chodí ptát, kdy už bude ručička na dinosaurovi. Já odpovím, ať se laskavě sami podívají a tak to jde pořád dokola.
Jenom než jsem napsala tenhle příspěvek, tak tu byl dvakrát starší a mladší na mě volal. :roll:

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 18527 příspěvků 23.04.18 19:19

Když si s něčím hraje, tak klidně hodinu, ale není to často. Pokud ji dám tablet tak i pár hodin :mrgreen:

Hobitka
Závislačka 2873 příspěvků 23.04.18 19:29

@Elenloth Nejstarsi uz par mesicu umi hodiny, takze tam hodiny trochu funguji. Prostredni se taky celych 5 minut pta, kdy ze uz uplyne 5 minut :mrgreen:. Ale ja mam deti hodne zive. Tak na 99. percentilu zivosti :mrgreen:. Jo, a obcas natahnu minutku. To docela taky funguje, ale urcite ne na pulhodinoveho slofika.

xsaleen
Echt Kelišová 9121 příspěvků 23.04.18 19:31

Jak u nás… taky z toho mam hlavu jak stoudev, a muzes jim to rikat 100×.
dneska jsme potřebovali s mužem neco poresit a co. byli tam co chvilku. pak uz jsme byli i dost naštvání

Fjodorka
Extra třída :D 11078 příspěvků 23.04.18 19:33

Dcera 4,5 roku mě nechá odpoledne i 2 hodiny spát. Když jsem vzhůru, umí se sama zabavit třeba hodinu. Teď už půl hodiny mastí s Albi tužkou, ale teď už mě tedy do toho zatahuje :lol:
Ale když si najde nějakou činnost, nejčastěji malování nebo hru s panďuláky, tak si tu hodinu, dvě sama vystačí.

Příspěvek upraven 23.04.18 v 19:36

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 23.04.18 19:35
@Elenloth píše:
@cell Závidím. :kytka:
@Hobitka Ano, to je jako u nás.
@Tichopredbouri Jo jo, „nechte mě vypít kafe, nechte mě sníst snídani“. Já se je taky snažím na to naučit od malička, ale bohužel je to prostě bez výsledku. Oni to chápou, odsouhlasí, ale prostě to nevydrží. Když se domluvíme, že „až bude ručička na dinosaurovi (máme hodiny s obrázky)“ tak se pro změnu chodí ptát, kdy už bude ručička na dinosaurovi. Já odpovím, ať se laskavě sami podívají a tak to jde pořád dokola.
Jenom než jsem napsala tenhle příspěvek, tak tu byl dvakrát starší a mladší na mě volal. :roll:
:lol: :lol:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 23.04.18 19:36

V tomto věku mi ještě děti spaly minimálně hodinu přes den. Zároveň. V posteli. Jako v jiných rodinách nesmí dítě do postele rodičů nebo tam panuje nějaké jiné rigidní staromilské pravidlo, přes které vlak nejede, u nás to byl spánek jako takový. Na něm jsem trvala a neexistovalo, že by mi tu ještě v devět večer trajdalo dítě nebo že by nešlo přes den spát.
Za bdělého stavu to často bylo jak ve voliéře s asi tak stovkou papoušků. Jako oni měli chvíle, kdy třeba i hodinu si hráli a nechali mě, ale nešlo to naplánovat a nikdy člověk nevěděl jak dlouho to potrvá.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Bosák směrem ke kritikům: Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze!

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama