Jak dlouho Vás trápily první zoubky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
544
19.11.21 08:09

Jak dlouho Vás trápily první zoubky?

Milé maminky, mám dotaz. Již před měsícem jsme přišly na to, že synovy rostou zoubky, byl nepříjemný, šíleně slintal, potvrdil mi to i pediatr na kontrole. Myslela jsem si, že to bude třeba otázka 14 dnů, kdy je syn nepříjemný, někdy dost vzteklý, plačtivý, jak si rve všechno do pusy… Je to už ale skoro měsíc a máme lepší a horší dny… Jak dlouho trápily zoubky vás? Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
669
19.11.21 08:15

Celý rok. To není na týden či dva. Začalo to kolem 3-4 měsíce a skončilo po roce u dcery. Kluk bude mít rok a slinta taky. Má šest zubů a sedmý jen proriznout. Někdy víc a někdy min. Tu zuby rostou i v dásni a není to vidět. Kluk trpí víc tedy než dcera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
113
19.11.21 08:28

Dceři teď rostou 2 stoličky na pravé straně proti sobě. Slintá, je protivná a ještě porostou poslední dvě. Je jí 2 a ¾. Ale ono je pořád něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
19.11.21 08:30

@PETRAKIM
Tak to se máme na co těšit. Máme to podobně, dceři od 4 měsíce zřejmě začínají růst zoubky, teď má 9 měsíců, zub žádný. Protivná, vzteklá, v noci ji kolikrát probudí řev. Tam holt vydržet, přežít. :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26364
19.11.21 08:40

První prakticky vůbec, akorát víc slintal. Horší byly pak stoličky, to doprovázel průjem, vysoke horečky, nechtěl nic jíst a trvalo to celkem dlouho, je mu dva a půl roku a ještě mu dve chybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
19.11.21 08:41

Každé dva páry zubů nám rostou najednou. Všechny 4 zuby vylezou tak po dvou měsících…

Začalo to ve 3 měsících malé. Ještě nejsme u konce… Chybí 2 sady zubů… Je jí 15 měsíců…

Edit: Každé další zuby jsou horší a horší… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
573
19.11.21 08:46

Klukům je 7,5 měsíce, zuby nás trápí už přes měsíc a ještě nemají ani jeden :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1943
19.11.21 08:58

Každý zub týden až dva, postupně je to spíš lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65285
19.11.21 09:33
@Bajina.P píše:
Milé maminky, mám dotaz. Již před měsícem jsme přišly na to, že synovy rostou zoubky, byl nepříjemný, šíleně slintal, potvrdil mi to i pediatr na kontrole. Myslela jsem si, že to bude třeba otázka 14 dnů, kdy je syn nepříjemný, někdy dost vzteklý, plačtivý, jak si rve všechno do pusy… Je to už ale skoro měsíc a máme lepší a horší dny… Jak dlouho trápily zoubky vás? Děkuji za odpověď.

Od půl roku non-stop. Má rok.. t d rostou špičáky, to je podes úplně :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2204
19.11.21 10:07

Každé zuby byly na pár dní. První den prořezávání nejhorší. Za pár dní venku a pak, když pomalu dovylejzaly, tak už v pohodě. Třeba mu to taky brzo přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3512
19.11.21 10:52
@Bajina.P píše:

" Jak dlouho Vás trápily… " no vzhledem k tomu, že už nejsem nejmladší si svoje první zoubky fakt nepamatuju. Ale můžu Ti sdělit něco o zubech našich dětí 🙋🏻‍♀️
První se vždy jen něco nového objevilo v puse a byla jinak v klidu, bez průjmu či horečky. Druhýmu co to začalo v cca 4m, tak si vše vynahradil. Bolení, řev, nespavost, průjem. Nijak zvlášť klid není od té doby, bude mu 1,5 roku :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
19.11.21 12:36

Dceři začaly růst zuby v 7mi měsících a teď ve třech letech se jí konečně prořezaly poslední stoličky. U těch ostatních zubů to bylo ok, jen mírná protivnost a slintání, za to ty stoličky byly mazec. Průjem, zvýšená teplota, extrémní podrážděnost, špatné spaní. Takže dceru to přestalo trápit po dvou letech růstu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
20.11.21 08:32
.. Jak dlouho trápily zoubky vás? Děkuji za odpověď.

Netuším musím se zeptat moji mámy, já si na svoje první zuby nepamatuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.21 14:04

Ahojky můj syn 8 měsíců, nyní už mu budou lézt 2 dvojky a máme za sebou už všechny jedničky. A zda se mi že od 4 měsíce je to nekomečný příběh :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat