Jak dlouho vydrží ořechy - jádra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
StaráZnámá
Kecalka 114 příspěvků 02.10.18 22:43
Jak dlouho vydrží ořechy - jádra?

Ahoj všem,

jak dlouho vydrží jádra mandlí, pekanů, vlašských, kešu a podobně - samozřejmě při dobrém skladování?

Díky :)

Reakce:
Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.10.18 22:55

Vyloupane v mrazaku klidne přes rok. Za pokojove teploty jsem je tak dlouho neskladovala, podle me by během několika mesicu zlukly.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 02.10.18 22:57

Na mrazaku mám i dva roky …

StaráZnámá
Kecalka 114 příspěvků 02.10.18 23:43

Díky :palec: mám z každého jen půl kila - to se mi mrazit nechce :D ale nerada bych aby se mi za 14 dní třeba zkazily

AlenaSu
Kecalka 410 příspěvků 02.10.18 23:50

Mám doma 5l sklenici vlasskych ořechů už asi 4 roky a jsou stále OK. Záleží totiž na tom,jaká péče se jim venuje při uskladnovani. Je důležité nechat je pořádně vyschnout ve slupce a pak ještě i vyloupane.

Jollys
Kecalka 172 příspěvků 03.10.18 00:18

Pri dobrem skladovani vydrzi dlouho, ve spizi v pohode pres rok i dele, ale musi byt dobre prosusene, jinak chytnou plisen a je nadeleno.

potvurka89
Závislačka 3005 příspěvků 03.10.18 00:46

Vlašský nechávám rok déle ne ale lískové ve skořápce mám ještě z minulé sklizně :) uskladněné v plastové krabici zavřené :)

Mirčulka
Kecalka 245 příspěvků 03.10.18 13:53

Všechny dávám okamžitě do mrazáku, po zkušenosti, kdy mi je v uzavřené sklenici sežrali moli. Zbyly jen okousané ořechy plné pavučinek a mně oči pro pláč :roll:

lucynka25
Echt Kelišová 7927 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 19:51

Vlasaky a liskace mi vydrzi iže rok / pokud se nespotrebuji driv a hlavne pokud se do nich nepusti moli :cert:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >