Reklama

Jak dlouho vydrží ořechy - jádra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

StaráZnámá
Kecalka 114 příspěvků 02.10.18 22:43
Jak dlouho vydrží ořechy - jádra?

Ahoj všem,

jak dlouho vydrží jádra mandlí, pekanů, vlašských, kešu a podobně - samozřejmě při dobrém skladování?

Díky :)

Reklama

Reakce:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.10.18 22:55

Vyloupane v mrazaku klidne přes rok. Za pokojove teploty jsem je tak dlouho neskladovala, podle me by během několika mesicu zlukly.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1411 příspěvků 02.10.18 22:57

Na mrazaku mám i dva roky …

StaráZnámá
Kecalka 114 příspěvků 02.10.18 23:43

Díky :palec: mám z každého jen půl kila - to se mi mrazit nechce :D ale nerada bych aby se mi za 14 dní třeba zkazily

AlenaSu
Kecalka 370 příspěvků 02.10.18 23:50

Mám doma 5l sklenici vlasskych ořechů už asi 4 roky a jsou stále OK. Záleží totiž na tom,jaká péče se jim venuje při uskladnovani. Je důležité nechat je pořádně vyschnout ve slupce a pak ještě i vyloupane.

Jollys
Kecalka 157 příspěvků 03.10.18 00:18

Pri dobrem skladovani vydrzi dlouho, ve spizi v pohode pres rok i dele, ale musi byt dobre prosusene, jinak chytnou plisen a je nadeleno.

potvurka89
Závislačka 2755 příspěvků 03.10.18 00:46

Vlašský nechávám rok déle ne ale lískové ve skořápce mám ještě z minulé sklizně :) uskladněné v plastové krabici zavřené :)

Mirčulka
Kecalka 151 příspěvků 03.10.18 13:53

Všechny dávám okamžitě do mrazáku, po zkušenosti, kdy mi je v uzavřené sklenici sežrali moli. Zbyly jen okousané ořechy plné pavučinek a mně oči pro pláč :roll:

lucynka25
Kelišová 7345 příspěvků 2 inzeráty 03.10.18 19:51

Vlasaky a liskace mi vydrzi iže rok / pokud se nespotrebuji driv a hlavne pokud se do nich nepusti moli :cert:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >