Jak dlouho vydrží spát kojenec v noci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yarisek
Kecalka 454 příspěvků 26.10.13 19:36
Jak dlouho vydrží spát kojenec v noci???

Ahoj,

chtěla bych se Vás zeptat na zkušenost ohledně délky nočního spánku dítěte.

Naší malé je 8 měsíců. Od narození se budila 1×, max. 3× za noc. Po půl roce, když jsem jí začala dávat večer kaši + k tomu ještě kojím, tak jsem usoudila, že to její buzení je pouze zvyk, protože najedená musela být. Když začala v noci pobrekávat, tak jsem jí dala dudlík a nedala jí najíst (vyřvávat jsem ji nenechala). Myslím, že tak za 3 dny se v noci budit přestala. Dávala jsem ji spát cca v 19:00, budila se v 5:30 - to jsem ji nakojila, a pak jsme spali ještě minimálně do 7:30 - to mi vyhovovalo. Jenže teď už se dcera nějakou dobu vzbudí po 5., nakojím ji, jenže ona už neusne - leze v postýlce, dělá blbosti a usne buď na malou chvilku, nebo vůbec. Dneska se k tomu přidalo ještě řvaní.

Chci se Vás zeptat, zda je možné, aby takto staré dítě spalo v noci 12 hodin v kuse - tedy od 19 do 7? A zda mám tedy udělat to, co jsem udělala před tím - prostě až se vzbudí po 5., tak ji nedám najíst a postupně se dopracujeme k tomu, že se bude budit alespoň v těch 7. Zajímá mě ale jestli je to vůbec reálné. Jestliže dítě vydrží spát např. pouze 10 hodin v kuse, tak by tohle asi bylo zbytečné.

Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 26.10.13 19:39

@Yarisek mně malá vydržela klidně i 14 hodin, ale to jsem už byla nervozní, víc mi vyhovovalo, když jsem jí třeba v šest dala napít a chrněly jsme pak ještě do půl desátý. Vlastně to tak máme doteď - 19 měsíců, kolem šestý dostane mlíko a pak chrní, akorát už jenom tak do půl osmý, osmi. Kdyby byl klid, tak to vydrží na jeden zátah, ale většinou jí probudí taťka když jde se psem, i když se fakt snaží potichu.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10345 příspěvků 26.10.13 19:42

Je to hodně různý. Asi můžou i dýl, moje dcera to tak neměla. Ale teda držet ji hladem, to by mi přišlo trochu drsný. Nestačilo by Ti ji dávat pozdějc spát? Naše dcera má od začátku co má režim večerku v devět, takže do těch sedmi tak nějak chrní.

EDIT: Ale s tím, že jsem v novi kojila, nebo aspoň hladila, dávala dudlík a pití atd. Víc než 3h v kuse dala poprvé po 13. měsíci.

Příspěvek upraven 26.10.13 v 19:48

Mad Silence
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 26.10.13 19:44

Jestli mas pocit, ze hlad v noci nema, tak ji jist nedavej. Kdyz se vzbudi, nesvit, nechovat. Kdyz vstava, pokladat (i kdyby se mela vztekat). Doporucuju jednat s klidem, opakovat ze je noc/tma takze se spinka. Pokud mate nejaky uspavaci ritual muze pomoct. Nekteri lekari tvrdi, ze dite od roka nema na jidlo v noci narok ale mam pocit, ze je to dost individi takze bud zkouset nebo soudit podle vlastniho pocitu. S delkou spanku je to taky dost individi. Me dncera jednu dobu spala 14hodin v kuse jinak 10-12 bezne.

mejdylko
Extra třída :D 11341 příspěvků 26.10.13 19:48

@Yarisek je to možné. Taky se mi budil pořád a od 9. měsíce jako když utne a spí od 8 do 8 v kuse nebudí se. :)

mmmmmmmm
Závislačka 4635 příspěvků 26.10.13 19:48

Možné to asi je, ale moje zkušenost, mám téměř roční dvojčata, chopdí spát mezi sedmou a osmou (podle toho, jak zvládnu organizaci koupání, ukládání, a jak se tváří že jsou už zralí) a budí se mi 1× - 2× v noci na mléko a dewfinitivně vstávají mezi 5:00 a 6:00. A vůbec, ale vůbec mi konkrétně to jejich brzké vstávání nevyhovuje, ale nepomohlo ic, prostě vstávají. Osobně bych to vyzkoušela a uvidíš, každé dítě je jiné.

petrul
Nadpozemská drbna 25959 příspěvků 26.10.13 19:51

Každý dítě je jiný… některý potřebuje spát víc, některýmu stačí třeba i 10 hodin :nevim: Zkusila bych ji večer ukládat později a uvidíš. Ale nechat ji 12hod o hladu, navíc když se vzbudí, no nevim. Já bych jí asi nakojila a pak si jí nevšímala, ať se třeba postaví na hlavu. Dřív jak v 6 nejsem ochotná vstávat :mrgreen:

AliTad
Kelišová 5326 příspěvků 26.10.13 19:58

Reálné to je, ale nikdo neví, jestli zrovna u tvého dítěte :jazyk: Moc tedy nechápu, proč toho chceš docílit sebráním ranního kojení, myslím, že tohle zrovna fungovat nebude, spíš naopak. 12 hodin bez jídla mi přijde dost. Já bych dala večer později spát. A když po ranním kojení neusne, dala bych ji do postele s tím, že je noc a spinká se. Vše pokud možno ve tmě, nemluvit. Případně ty ranní vylomeniny můžou být jen období. 9měsíční měl období, kdy vstával v 6 hodin, trvalo to tak 14 dní a teď vstáváme zase mezi sedmou a osmou. Mám ho ale v posteli a jakýkoli pokus o buzení zacpávám prsem :mrgreen:

Yarisek
Kecalka 454 příspěvků 26.10.13 20:02

@Koblížek21 Mně by taky vyhovovalo dát ji napít v 5:30 a ještě si chvilku pospat (jako dřív), jenže naší lady teď nějak ruplo v hlavičce, v 5:30 jí dám napít a ona už ne a ne usnout. Je to asi spojený i s tím, že teď má období, že po postýlce různě leze, převaluje se…

@Slečka Ferka Spát ji déle nechci dávat, zvlášť ne teď v zimě, kdy bude brzo tma. Bývá večer už dost protivná, takže jsem ráda, když se jí v 19 zbavím. :-) A navíc 2× týdně chodím cvičit - poté, co ji dám spát. Jinak samozřejmě ji hlady držet nechci, proto se Vás ptám, jestli je normální, abych ji nechávala 12 hodin v kuse spát.

@Mad Silence Já vím, jak ji mám uklidnit bez jídla, jde mi spíš o to, jestli ji bez jídla držet od 19 do 7. Ale hladem rozhodně netrpí. V 6 měsících vážila 7 kg, od 6 měsíců jsme začali zavádět příkrmy, v 8 měsících má 8,4!

Jinak já jsem si pro to, aby ráno tak brzo nevstávala pořídila plně zatemňující rolety. Do ložnice jde světlo pouze skrz dveře z mléčného skla (z jiných místností). Ale skoro to nepomohlo. Myslím, že mě malá prokoukla a budí se v tu svoji dobu, i když se neřídí světlem a tmou. :-)

Koblížek21
Závislačka 3251 příspěvků 26.10.13 20:05

@Yarisek tak naše malá někdy taky neusne, ale já jí prostě dala najevo už dávno, že dřív jak v půl osmý nefunguju, vím, že je sytá, nic jí nechybí, takže nějakým řevem si na mně nepřijde, tak si tam brblá s polštářem něco, nebo se tam rochní, občas mi přistane na hlavě hračka pokud se náhodou k ránu přistěhuju do pokojíku, ale já si s klidem pospávám dál.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 26.10.13 20:08

Myslím že většina dětí může, mě spí 11-13 hodin většinou

Yarisek
Kecalka 454 příspěvků 26.10.13 20:12

@petrul To právě dělám. Přebalím v přítmí bez mluvení (abych měla jistotu, že je v suchu a nemá důvod řvát), nakojím a dám ji do postele. Snažím se jí nevšímat, max. jí dám dudlík nebo někdy přeleze celou peřinu na druhý konec, tak ji vrátím, položím ji na záda, přikreju a řeknu „spinkej“. Ona si tam ale řádí dál. Klidně ji tam nechám, ale ona mě tím svým lezením budí - klepe do šprušlí, šustí, leze sem a tam, vydává různé zvuky, někdy piští…

@AliTad Já mám právě pocit, že ona se budí na to jídlo a nově zároveň rovnou na vstávání. Tím, že by věděla, že se dál spí, tak by se třeba v tuhle dobu přestala budit. A jinak prsem se mi ji určitě uspat nepodaří. Já jsem si ji od začátku učila, že se u prsa neusíná. Ona se vždycky napije, a když má dost, tak se odtrhne. U prsa mi náhodou usla, když ještě byla menší a kojila jsem ji uprostřed noci. Že bych ji uspala u prsa jsem právě zkusila ráno před pár dny, kdy už jsem z ní byla zoufalá, ale vůbec to nepomohlo. Neusla, kopala nožička, házela ručičkama a chtěla si hrát. :-(((((

Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 26.10.13 20:18

Nase mala se normalne budi kolem pate :nevim: to uz ma tak od 3 mesicu :nevim: dny kdy spi do sesti se daji spocitat za mesic na prstech jedne ruky. Nase mala spi treba deset hodin denne i s odpolednim spanim :nevim:

acimedaca
Nadpozemská drbna 26960 příspěvků 26.10.13 20:20

@Yarisek já jsem někde četla, že krmení ráno v 5h není už „noční“ krmení - ale ranní jídlo. Takže to bych jí neodpírala, ale jak tu někdo psal, zkusila bych tiše uspávat, nepovídat si, nehrát si, dělat že spím - a pokud nebrečí, tak bych jí prostě nechala. Jestli to budí tebe, že je ona vzhůru, tak to je blbý, to by pomohlo leda jí přestěhovat do jiného pokoje.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10345 příspěvků 26.10.13 20:22

@Yarisek No tak to je taky těžký. Nejdřív dítě učíš, že se u prsa neusíná, pak by se zase hodilo, aby se kojením uspala… To jen taková poznámka. Já osobně bych dělala, co se hodí dítěti. Nemůžeš spát? No tak holt nebudeš spát, jen ležet. Hodně mimin nespí ani od sedmi do pěti v kuse. A uvidíš, třeba si zvykne.

Omlouvám se, jestli jsem nepříjemná, ale občas si myslím, že lidi chtějí děti mít moc vycvičený a odmítají akceptovat, že prostě někdy se taky musí oni přispůsobit tomu dítěti.

PS: Kamarádčině malý jsou dva pryč, a standardně odmala spí od sedmi půl osmý do půl šestý. Prostě se s tím nedá nic dělat, dýl chrupkat nebude. A to teď už občas nespí vůbec přes den ;) Jiná kamarádka má stejně starou malou, co spí od osmi do deseti. Běžně. Ale ani jedna to dítě „nedrezírovala“, prostě se jim to stalo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama