Jak dlouho vydrží vašim dětem brýle/obroučky?

1158
7.4.17 20:33

Jak dlouho vydrží vašim dětem brýle/obroučky?

Ahoj, dnes mi dcera opět přinesla brýle, že je jakoby „odlepená“ obroučka, vzala jsem je k optikovi (má je od listopadu, jen obroučky stály kolem 2 tisíc), oprava ca za 500, reklamovat nelze bo je lehce ohnutá nožička. Přijde mi, že kupuju nové obroučky minimálně co půl roku, buď se rozbijí nebo v létě je dcera utopila na dovolené, předtím na jaře do ní někdo strčil ve škole a skla rozbitá. Dvoje nemá protože každý rok jí doktorka přidá čtvrt dioptrie, jako náhradní řešení máme jen čočky. Narušuje nám to kapku finanční rozpočet. Přitom dcera není nějaký drak.
Jak často měníte dětem brýle/obroučky? Máte vždy rezervní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

59340
7.4.17 20:38

@lenk kolik je dceri? Dcera ma 2 roky a bryle uz 2× ztratila (z toho je nase znama jednou nasla ulici, nahoda jak prase). Jednou je na ne slapla a ulomila jsem obroucku. Zijeme v zahranici ale a na bryle je 3 roky zaruka, takze oprava byla zadarmo. Ted ji zacinaji byt male, poridime dalsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59340
7.4.17 20:39

Jo a rezervni nemame. Ale uz jsem o tom taky premyslela, ze budou asi potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2442
7.4.17 20:47

Dcera má brýle rok a stále ok, teď dostala po roce u dr nové ale ty staré stále používáme na střídačku. Holcine bude 5 let. Jinak máme brýle s flexi nozickama což je super. Cena za komplet skla a obroucky cca 1500.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1158
7.4.17 20:47

@blumen 12 let, brýle má tak od 8-9.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26750
7.4.17 20:58

@lenk Dcera má brýle od dvou let. Teď jí je 3,5 a furt je má a to drak je :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
7.4.17 21:00

Brýle mívají děti min. na 2-3 roky. Momentálně je nosí 3 děti. Náhradní máme, většinou vychytáme akce v optice 1+1 zdarma ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1158
7.4.17 21:02

@fragola to jsem ještě neviděla, které optiky to mají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
7.4.17 21:04

@lenk My jsme štamgasti ve Fokus Optik. Už tam chodíme 8 let a nemůžu si stěžovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4571
7.4.17 21:07

Syn 3,5r je má asi rok a v pohodě, spadly mu několikrát na zem a přežily, jen jednou, když spadl na prolízkách, tak má 2mm škrábanec na skle, ale nevadí mu, takže neměním, má plastové pružné, takže jdou ohnout a rozevřít téměř do roviny. Náhradní nemá. Asi jsme měli štěstí s výběrem. Já měla brýle od 1. třídy, které mi vydržely do 4, pak jsem potřebovala větší a ty jsem měla až do SŠ, pak už jsem chtěla kovové místo plastových obrouček, takže je to o dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
7.4.17 21:17

@lenk Já jsem dostala brýle v 11 letech a měla jsem je následujích pět let, jen s výměnami skla dle dioptrií. Náhradní jsem neměla. A vlastně ani teď nemám, respektive mám schované staré brýle, kde je na jednom oku o čtvrt dioptrie méně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 21:37

Dcera nosila 3 roky jedny ( věk cca 2-4,5 let),jednou jsem menila skla, protoze me prisly uz lehce poskrabana. Bryle jsem ji menila jen z duvodu zmeny vzhledu. Jinak by je tak jeste 2 roky nosit mohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
7.4.17 21:57

Syn ma bryle 5 let a ma treti uz. U prvnich se nam zlomila nozicka tak narychlo jsme kupovali jiny a ty vubec nevyhovovali.tak treti a ma je uz dva roky asi. dcera ma uz druhy ale jen kvuli vzhledu.mela uplne. pro ty nejmensi plastaky a byli hrozny.????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 22:18

Úplně ti neodpoví na tvou otázku ale třeba ti můžu trochu poradit. Jako vystudovaný oční optik vím že malé děti mají nárok od doktora na dva předpisy na brýle. Většinou to bývá pár korun. Když přijdete do optiky a zeptáte se na brýle na pojišťovnu tak by každá optika podle zákona měla takové brýle mít jsou to většinou brýle ne moc slušivé a moderní ale když budeš hodně hledat najdeš i takové optiky kde jsou docela pěkně (mohu doporučit grandoptical). Můžete koupit jedny na pojišťovnu tedy nebudete doplácet nic ale nebudou moc pěkné a druhé si vybrat třeba lepší a hezčí a něco si doplatit. Tak bych to aspoň řešila já. Jen se nenechte odbýt, v optice se vám budou snažit nabídnou dražší brýle aby měli větší obrat ale řekne že by jste se chtěla podívat na brýle na pojišťovnu :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9908
7.4.17 22:26

Tak to ani nevim ze jsou hure vypadajici bryle na pojistovnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama