Jak dlouho zaměstnavatel drží místo?

Anonymní
11.8.13 21:07

Jak dlouho zaměstnavatel drží místo?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, raději jako anonym, aby mě nepoznali v práci:-)
Mám smluvu na neurčito. Mám dvě děti. Prvnímu dva roky a druhé mimino. Teď mi místo drží. Přemýšlím i o třetím. Bude mi ještě zaměstnavatel povinnen místo držet po třetím dítěti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
11.8.13 21:11

Pokud se něco nezměnilo, tak stejné místo drží půl roku, místo odpovídající tomu, kde jsi pracovala, drží do 3 let. Může tě ale po ukončení RD propustit pro nadbytečnost, to bys ale měla dostat odstupné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
11.8.13 21:19

Pokud ti bude další dítko navazovat do 3 let na předchozí, tak se počítá držení místa do 3 let posledního dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 21:23

Takže bych musela otěhotnět cca ve dvou letech druhého dítěte, aby to časově vyšlo a místo mi držel i na třetí dítě, co?

• Nahlásit
  • Citovat
31695
11.8.13 21:30
@Anonymní píše:
Takže bych musela otěhotnět cca ve dvou letech druhého dítěte, aby to časově vyšlo a místo mi držel i na třetí dítě, co?

pokud bys měla rizikový, tak bys mohla jít na neschopenku, kdybys otěhotněla až těsně před 3. narozeninama. pokud bys chtěla navázat rovnou další MD, tak cca do 2 let a 5 měsíců otěhotnět, 6 týdnů před porodem máš mateřskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.8.13 21:37

@slavuska1 Aha, díky moc holky

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.8.13 22:25

@slavuska1 takže když otěhotním kolem před třetím rokem a půjdu na neschopenku, tam mi taky budou místo držet?

• Nahlásit
  • Citovat
31695
11.8.13 22:39
@Anonymní píše:
@slavuska1 takže když otěhotním kolem před třetím rokem a půjdu na neschopenku, tam mi taky budou místo držet?

jojo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.7.16 11:38

Podrží mi zaměstnavatel místo?

Ahoj holky, raději anonym, kvůli práci. Mám smlouvu na neurčito, doma trimesicniho prcka. Nastup z rodicovske dovolene jsem v praci nahlasila od zari 2018 (malé bude v té dobe 2,5 roku). Uvažuji o dalším dítěti a zajímá mě, jak to bude, resp. zda mi zamestnavatel bude drzet stejne misto. Pokud by se zadarilo, já otěhotněla, nastoupila na mateřskou cca od toho září 2018 a doma byla další dva roky, mohla bych se pak vrátit na stejné místo? Předem díky za reakce, hezký den :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.6.19 11:23

Holky, prosím o zachování anonymu a hlavně o radu.
Mám šestileté dítko a chtěli bychom druhé - výhledově do roku, dvou. Pracuji třetím rokem se smlouvou na neurčito na úvazek 6hod.
V práci jsem naprosto spokojená a nerada bych měnila. Vztahy v práci jsou v pohodě, jak s kolegy tak i s vedením.

Je zaměstnavatel povinen držet mi místo po dobu tří let? Nerada bych o tu práci přišla, jsem tu fakt spokojená a předpokládám, že i oni se mnou

• Nahlásit
  • Citovat
17712
6.6.19 11:25

Ano, zamestnavatel ti bude drzet tri roky pracovni místo, ale ne pracovni pozici. Ale pokud budes odchazet ze sestihodinoveho uvazku, tak se na sestihodinovy budes vracet. Aspon ja to tak u druhého rodicaku mela, jen jsem se vracela na jinou pozici. Ta moje puvodni byla obsazena…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
6.6.19 11:42

@Hanka1 no oni by spravne meli zajistit i stejnou pozici, nebo alespoň takovou která odpovídá tvé kvalifikaci, tomu koho místo tebe berou by měli dát do smlouvy zaskok za mateřskou a až se budeš vracet tak preradit nebo vyhodit jeho:wink: u mě to tak bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8105
6.6.19 11:56

Po rodičovské dovolené tě musí zaměstnat v souladu s pracovní smlouvou, takže záleží jak široce/úzce tam máš pozici/druh práce vymezené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17712
6.6.19 11:58
@welovefashion píše:
@Hanka1 no oni by spravne meli zajistit i stejnou pozici, nebo alespoň takovou která odpovídá tvé kvalifikaci, tomu koho místo tebe berou by měli dát do smlouvy zaskok za mateřskou a až se budeš vracet tak preradit nebo vyhodit jeho:wink: u mě to tak bylo…

stejnou pozici drzi jen po dobu materske, tzn. nakych 26 tydnu, pak ti musí dat adekvatni místo dle pracovni smlouvy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama