Jak dlouhý cyklus je ještě normální?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 07:02
Jak dlouhý cyklus je ještě normální?

Snažíme se o mimi už skoro rok a 3/4. MS mám od 12 let, vždycky tak nějak chodila, většinou s menším zpožděním 14 dní max. No a potom asi v 21 nastal zlom a ms jeden měsíc došla, potom 2 měsíce nic, potom zase chodila po měsíci jen třeba s týdením až 14 denním zpožděním. Tehdy jsem na to dostala duphaston. Ve 23 jsem začala brát HA, ale brala jsem ji jenom 3 měsíce, po ní jsem menstruovala až do dubna normálně sem tam zpoždění. V dubnu jsem dostala poslední ms normálně, a další měsíc nic. Tak jsem šla na vyvolávačku. Po ní jsem ji dostala a potom jsem čekala jeden měsíc, druhý nic tak jsem se objednala na gyndu, objednána jsem byla za měsíc, tak paráda. Když jsem došla na gyndu, dr nic neviděla, že sse nejedná o těhu jsem věděla, ale jediné co mi řekla že mám nízko sliznici 6,5 mm. Odešla jsem s nepořízenou. 3 dny na to jsme to dostala v plné síle. další měsíc ms normálně dokonce ještě o 5 dní dříve. V den původního termínu ms jsme byly v Car, kde mě objednali na laparku, a bylo mi naznačeno podezdření na PCO, ale jinak v pořádku. Laparka proběhla za 14 dní a měsíc na to jsem dostala ms celkem v normě. V lednu jsme šli znovu do Car, kde my byly zděleny výsledky HP, vše v normě jenom hormon štítné žlazy jaksi haproval, když jsem přinesla i výsledek HP z prosince od mojí gyn. tak hormon štít. žlazy byl v normě. Zásoba vajíček taky, jen podezření na anovulční cykly. Tak jsme odešli jenom s žádankami na vyšetření, a po vyšetření až dostanu ms se mám objednat a že bych dostala clostylbegyt. Dnes jsem podle kalendáře 75 den cyklu. Loni v létě jsem ms dostala až 118 DC. Začíná mě to deptat, zkouším všelijaké bylinky a zatím nic nenasvědčuje že by se ms blížila. Tak si říkam jestli zavolat do Car a chtít po nich vyvolávačku nebo počkat ještě jeden měsíc jestli se to neumoudří? Proto se chci zeptat jestli některá nevíte jaká délka je ještě normální bez toho aniž by se jednalo o přechod apod.? Díky moc za odpovědi

Reakce:
LenkaN26
Závislačka 4188 příspěvků 28.02.19 07:09

Já jsem měla taky dost nepravidelný cyklus a cvičila jsem Mojžíšovou. Po dvou měsících pravidelného cvičení začala chodit MS pravidelně a do půl roku jsem byla těhotná.

ugluk
Hvězda diskuse 45770 příspěvků 28.02.19 07:28

Udává se, že „zdravý cyklus“ trvá nějakých 23-38 dní (u každé ženy jinak, ne že jednou je 23 a příště 38). Ale - není normální anovulační cyklus (jen občasně). A není normální takhle nepravidelný cyklus. O přechod se v tvém případě ale nejedná, PCO je, dá se říct, opačnej problém (jaicky řečeno těch vajíček dozrává-nedozrává strašně moc najednou, u přechodu žádné). A ano, s takovýmahle problémama bych to řešila, ať už v CARu nebo zatím alternativně, dáš-li tomu čas.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 07:38

@ugluk no přitom mi při laparce dělali driling, tak jsem čekala že to aspoň chvili vydrží a ne že za jeden cyklus už zas budu bez ms. Už jsem zkusila, GYNEX, ženšen, kontryhel, k tomu se chci po ms vratit jestli přijde, protože mi v apatice bylo řečeno že i on má možnost obnovit funkci hormonů a vajička trochu probudit. proto zkouším bylinky než začnu s hormony. Už zkouším aj zhubnout, ale jestli to tomu pomůže. Prostě chci mít čistě svědomí že jsem zkusila všechno, než začnu s hormonální léčbou. :(

Kriss Tina
Echt Kelišová 9493 příspěvků 28.02.19 07:40

Jaká delka je ještě normlani neporadím, mám delší a nepravidelný cyklus od jakziva, někdy to přide přesně za měsíc, někdy za 2 mesice (takze tak 60 DC). Já už si zvykla, cpát do sebe hormony nechci, jediná nevýhoda je, že nevím kdy se co děje, kdy je ovulace ani kdy ms přide (a tím pádem třeba hned nezjistim těhotenství, nevím kdy testovat apod), ale na otěhotnění to vliv nemá, to už se mi povedlo 4×. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.19 12:26

@Kriss Tina Tak mě se zatím otěhotnět nepodařilo. Ale dle dr. asi neovuluji skrz to PCO. Už opravdu začínám být zoufalá, už nevím co zkusit :/ nezbývá mě jen čekat, taky si říkam kašlu na to až to dojde tak to dojde, ale chvílemi když to na mě dolehne tak se cítím jak vadná :/ v okolí co znám toš všechny známe se jen otřeli o trenýrky, kamošky malé nebylo plánované. o to víc mě to kolikrát dožírá

Váš příspěvek
Reklama