Jak dlouhý vliv alkoholu má na kojení

267
25.12.08 19:27

Jak dlouhý vliv alkoholu má na kojení

Ahoj, mám hodně mlíka v mražáku v zásobě, takže bych chtěla na Silvestra vyrazit mezi přátele a miminku zamražené mlíčko dávat. Mám jen dotaz po jaké době zase můžu kojit? Řekněme, že přestanu po novoročním přípitku, což bude nejdéle o půl jedný. Samozřejmě se nechci opít. Jen si prostě dát dvě tři sklenky vína, proteže už potřebuju opravdu vypnout. Snad nebudete na mě naštvaný, ale už jsem nebyla venku 2 roky a starám se 24 hodin, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce o 3 letá dvojčata a k tomu mimčo. mockrát díky za odpověd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Gabika
25.12.08 20:39

Ahoj,

alkohol prechádza do mlieka rovnako ako do krvi, takže sa riaď podľa toho. Ako pri šoférovaní. Keď nemáš v krvi, nemáš ani v mlieku. :wink:

Pekný silvestrovský večer!
Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
Gabika
25.12.08 20:41

Ahoj,

alkohol prechádza do mlieka rovnako ako do krvi, takže sa riaď podľa toho. Ako pri šoférovaní. Keď nemáš v krvi, nemáš ani v mlieku. :wink:

Pekný silvestrovský večer!
Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
267
25.12.08 20:44

Aha, jen neznám ty tabulky kdy, co a jak rychle z krve vyprchá. Takže je nejlepší vyčkat 24 hodin a pak můžu s klidem kojit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
25.12.08 20:53

Ahoj,

našla som peknú tabulku tu: http://www.seminarky.cz/…-v-krvi-3781 Otvor si ten .xls súbor, treba ešte očíslovať nápoje. Možeš meniť hmotnosť človeka… Napr. pri 70kg váhe trvá 2dcl vína 4h do úplnej nuly.

Gabika

• Nahlásit
  • Citovat
1293
25.12.08 21:03

Mně se líbí, jak se chudáku omlouváš, že někam jdeš :lol:
Přece vyraž, když máš možnost - co já bych za to dala!!!! (nemáme nikdy noční hlídání, jen denní, takže když už vyrážím, tak bez manžela - no a na Silvestra sama slavit fakticky nepůjdu :lol: )

Je to přesně jak holky píšou - alkohol vyprchá z tělních tekutin typu krev a mlíko za tu dobu, než prostě vystřízlivíš.
Cvakni si a druhej den asi za 12 hodin po požití bys určitě měla být čistá, myslím… pokud teda nevycvakneš flašku vodky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
25.12.08 22:03

hehee, tak to je dobré. taky jsi mne pobavil,a že se omlouváš, že někam jdeš. Přeci o tom láska k dětem není, že je nikdy ani na chvíli neopustíš :lol: .

Jsem zvědavá, od koho tu dostanu ceres, ale já si občas decku vína nebo malý pivo dám a absolutně kojení poté neřeším : Popravdě ani mne nenapadlo to řešit. A taky vím, že s tímhle přístupem nejsem jediná - neymslím si, že bych tím prcka nějak ohrožovala…

(jsem docela zvědavá, jestli se někdo s podobným přístupem přidá, a nebo jestli se všefhny bojíte, že budete označeny za špatné matky :wink:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
25.12.08 22:07

harpyje…
ve svém předchozím příspěvku jsem chtěla napsat, že moje kolegyně na mateřské si šla s námi sednout na předvánoční posezení, cvakla si tam dvojku červenýho, odběhla si domů nakojit a zase přišla.
Trošku jsem nechápala (protože já jsem od přírody spíš nekojička - dítě nechtělo- asi mělo ňákej dobrej důvod haha), ale už to byla druhá v pořadí, kterou jsem takhle viděla.

ČÍMŽ NENABÁDÁM MATKY ABY KOJILY VÍNEM :lol:
Nicméně poměrně dost starších žen mi říkalo, že kdysi si „provokovaly“ mlíko černým pivem.

A už radši končim nebo dostanu virtuálně přes držku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13852
25.12.08 22:07

ahojky, určitě ti schvaluji někam si vyrazit. taky myslím, že po 12 hodinách bude všechno OK. jenom bych doporučila nějak průběžně odstříkávat (ale to je asi zbytečné psát ;-) ) možná jedna poznámka - my jsme potřebovali takto využít mražené mléko, když jsem nemohla po silných práškách 12 hodin kojit. a bohužel to absolutně neklaplo - Klárka to úplně odmítla… tak jenom jestli už máš vyzkoušeno, že ti mimísek to rozmražené mléko vezme. u nás byly strašlivé scény, ale nešlo to jinak..... :-( (tenkrát mě tak děsně chytla záda, že jsem dostala analgetika přímo do žíly… a malé byly tak 4 měsíce)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3329
25.12.08 22:20

Jen si vyraž! Závidím ;-)
Jen se přidám k těm, co skleničku vína nebo půllitránek piva tak nějak neřeší a klidně kojí… Pouze na mě v restauraci známej divně koukal, že kojím a dávám si pivo :lol: malá ho měla v těhotenství poměrně často (no spíš jedno malý), při kojení, a teď když už nekojím, tak jí ho podsouvá tatínek s dědečkem, vždycky když je vidí s pivem, tak křičí pijo pijo! a chce cucnout… Ne že bych se chtěla nějak chlubit, moc se mi to nelíbí, ale teď už nic nenadělám :?
Taky bych měla spíš strafch, jestli bude mrně chtít flašku a ne prso ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
25.12.08 22:25

Ani nevim proč se omlouvám :lol: . Asi proto, že mám ještě malinkatý miminko, které opustím. Což u některých maminek je nepochopitelné. Ale bude v dobrých rukou a než se mi zase naskytne příležitost s hlídáním bude ve hvězdách :roll: . Co se týče toho zmrazeného mlíčka, tak jsem mu ho ještě nezkoušela dát. Tak to v týdnu zkusím, jeslti mu pojede…
Ale já myslím, že si vybírat nebude, on je po tatínkovi a jakmile mu dám flašku, tak se ihned přicucne a jen hltá. Holky a jak ohříváte mlíko zamrazené? Můžu ho vyndat den předem večer z mrazničky a dát do ledničky? Má trvanlivost 48 hodin? Mě bude stačit 24 hodin max od vyndání. ( už si to moc nepamatuji od doby, kdy byla dvojčata malá.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
25.12.08 22:39

zamražený mlíko ohřeju ve vodní lázni - a protože už je moje mimčo vtší než tvoje, tak ho ještě trošinku zředím vodou (fakt málo) a je tak hotový maximálně do deseti minut od vytažení z mrazáku - vyndavat hodně předem nemá každopádně cenu - rozmrazuje se rychle i samo bez pomoci :-)

PS (díky za reakce na muj příspěvek - jsem si řikala že ani na tomhle serveru asi nebudu jediná :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13852
25.12.08 22:43

neomlouvej se a využívej hlídání plnými doušky ;-) :-)
myslím, že pokud dáš mlíčko rozmrazit do lednice, tak by mělo těch 24 hodin vydržet (zaručených je 12). ale už je to dost dlouho, co jsem tohle řešila, tak snad odpoví někdo s čerstvějšími informacemi ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13852
25.12.08 22:46

harpyje, já si taky tu deci vínka dala a pak v noci kojila ;-) jo a teď je klárka jako divá po pivu, kávě a spol. ;-) (hlásím se do klubu - taky se mi to nelíbí, tak se to snažím regulovat…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
25.12.08 23:31

Ahoj Marti,

tak já se taky hlásím k těm maminám, co plánují si na silvestra taky dát skleničku! Už mám na mražáku mlíko a pro případ že by malý přemražené mlíko nechtěl tak jště hypoalergenní mléko (nutrilon), kterým ho dokojovali v nemocnici. Pokud budeš pít rozumně, tak si myslím, že po 12 hodinách bys neměla mít v krvi ani mlíku nic. Já mám teda ještě v plánu to mlíko, co se mi počas toho, co budu pít odstříkat, abych měla jistotu, že malý žádný zbytkový alkohol nebo jen jinou chuť mlíka mít nebude.

Jinak mám kamarádku - mezi námi přezdívanou jako „supermatku“ - která by určitě řekla, že jakékoliv pití v průběhu kojení neexistuje. Ale to mi příjde jako šílenství.

Mě osobně příjde jako šílenství nějak hrotit, co se smí a nesmí. Ona se dokonce dostala do stavu, kdy nesvěřila dítě ani svému manželovy na hlídaní večer, protože on by se o dítě nepostaral tak dobře jak ona! Mateřství není otázka pár měsíců, takže si myslím, že i matka by měla pokračovat v normálním životě. Jen musí ohlídat-odstranit negativní důsledky na dítě.

Já si s manžou dala dokonce k štědrovečerní večeři decku vína a než jsem si to uvědomila, tak chtěl malý k prsu a tahal jak urvaný :P :oops:

Dokonce moje máti mi říkala, že když s námi měla problém a necjtěli jsme spát, když nám rostli zoubky, tak ji poradila doktorka ať si před kojením dá malou půlku a že jsme prý pak nádherně spali :D …ale je fakt, že tohle už mi příjde jako dost na hraně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama