Jak do něj dostat tekutiny, když nechce mléko?

35
28.1.16 12:59

Jak do něj dostat tekutiny, když nechce mléko?

Dobrý den potřebovala bych poradit. Mám kluka 5,5 měsíce 7,5kg plně na UM. K obědu si dává 100g zeleninky, ke svačince 100-180g přesnídávky a před spaním kaši 170ml. Čím dál víc přestává mít zájem o mllíko. Za poslední týden spadl ze 750ml na 550ml mlíka za den ( a to s ním musím chodit po domě a tak trochu ho donutit). Ted ráno jsem mu dala mlíko, dal 30ml a začal to prskat ven, ale přesnídávku snědl celou. Kdyby přijímal jiný takutiny, tak by mi to tak nevadilo. Ale on odmítá čistou vodu, čaj - i když ho udělám slabší, různý značky a chutě jsme vyzkoušeli, do čaje sem koupila mléčný cukr - ani tak ho nepije, štávičky od hippu, hamanánku taky odmítá. Jak ho donutit pít aspon ty jiný tekutiny, když mlíko do něj nenacpu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Lutonka
28.1.16 13:03

A zkoušela jsi i jinou formu? Myslím lanev, hrnek, savičku, brčko…?

• Nahlásit
  • Citovat
11133
28.1.16 13:06

Jak uz padlo - zkouset jinou formou - u nas u obou deti mely uspech lahvicky s brckem (avent dela takove, co netecou ani dnem vzhuru).
a zatim delat vodnatejsi jidlo - presnidavky z jablek, hrusek atd. pokud je sussi ovoce (banan), tak primichat trochu stavy primo do toho. maso-zeleninu taky udelat spis jak hustou polevku atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16099
28.1.16 13:06

Tak nejake tekutiny jsou i v te presnidavce, jinak co treba polivku? nejaky kureci vyvar s trochu zeleninky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4026
28.1.16 13:07

@Nifisl polívky ti jí? Moje malá taky nepila a mlíko od 6ti měsíců bojkotovala… Dr říkala, abych jí to cpala co nejvíc ve formě polívek, příkrmů, přesnídávek - hodně vše naředit… nakonec začala pít tak kolem 8 měsíce čaj…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12501
28.1.16 13:07

Jak píše @Lutonka, zkusit jiné nádobky. Mě maličká taky občas pozlobí s pitím, teď máme už třetí hrnek a ten konečně uspěl :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
abver
28.1.16 13:18

U nás vedou polévky :palec: když mám pocit, że nepijou, vím, že polèvka je aspoň trochu zavodní.

• Nahlásit
  • Citovat
35
28.1.16 13:23

Zkusím vyměnit tu savičku. Ale jen mu do pusy kápne trochu pití, tak se začne xichtit. Tuhle sem zkoušela dát čaj lžičkou a to polknul

Jo máte pravdu, hodně mu budu ředit ty příkrmy a přesnídávky. A když vypije za den třeba jen 400ml mlíka vadí to? :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
28.1.16 13:28

@Nifisl já mám do dnes nepijaka. Je mu dva a půl a denně nevypije víc jak 200ml vody. Téměř nic jiného nechce a ani nechtěl. UM mi začal odmítat kolem puk roka. Pití nepil, nepil nic a z ničeho. Několik měsíců jsem mu dávala aspoň po každém jídle vodíku stříkačkou jinak by byl schopen fakt nepit. Každopádně jsem byla tenkrát uklidněna, že se takhle dětem do tekutin počítá téměř vše. Tzn. prikrmy, presnidavky, polévky, kasičky… To mě fakt trochu uklidnilo ale opravdu jsem x měsíců byla nucena (hlavne pro svuj vlastni klid, pac mu nic neschazelo a vypadalo to ze mu tekutiny z prikrmu atd proste staci), dávat mu aspoň trochu vody stříkačkou. U toho jsem mu něco ukazovala a on otvíral pusinku a tak se napil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
28.1.16 13:33

@veronika6913 Taky už mě ta stříkačka napadlo, ale ještě zkusím znovu tu lžičku. Jako náš je taky spokojenej, ted teda víc protivnější, ale to můžou bejt i zoubky. Jinak se směje a vypadá spokojeně. byla bych ráda kdyby vypil aspon 100ml denně. Ale on dá tak 20ml a to už je zázrak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
28.1.16 13:52

@Nifisl měli jsme stejný problém. dávala jsem mu pít když byl rozespalý nevím proč ale to pil :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
28.1.16 14:24

@Hermina.p Tak to jste měla dobrý, mě ani to ne. Zkouším to pořád, at je vzhůru nebo nebo se probouzí, nebo spí, ale ne :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
28.1.16 16:07
@Nifisl píše:
@veronika6913 Taky už mě ta stříkačka napadlo, ale ještě zkusím znovu tu lžičku. Jako náš je taky spokojenej, ted teda víc protivnější, ale to můžou bejt i zoubky. Jinak se směje a vypadá spokojeně. byla bych ráda kdyby vypil aspon 100ml denně. Ale on dá tak 20ml a to už je zázrak

No tak to je presne jak u nas tenkrat. Fakt ti rozumim. Lzicku zkus, u nas lzicka neuspela ale strikackou to pri zabaveni slo pekne. :-) ja jsem si i dost nacetla o dehydrataci u ditete, co sledovat apod. a tak jsem tak nejak videla, ze mu tekutiny fakt nechybi, ale i tak jsem z toho byla pprad nesva, ze nepije a stvalo me, kdyz uz mu byl asi rok a pak rok a pul, ze mu musim furt davat strikackou jak blazen. Tak jsem nakonec rekla a doat. Cca od toho roka a pul jsem mu teda davat prestala, ale to na nej zaclo platit delat na zdravi. Takze aspon takhle pak neco vypil..ted uz to na nej dlouho zas neplati a musim ho furt přemlouvat, at se aspon trochu napije, protoze ted ma obcas docela velkej problem s kakanim. Pomaha teda nastesti pravidelne denne nastrouhany jablko, naštěstí! protoze proste pit nebude a nebude. :roll: ale uz jsem se s tim nejak smirila a beru to uz celkem ok, kdyz asi tolik nepotrebuje.. :nevim: ale vzdycky jsem z toho byla nestastna a rikala jsem si, jak vsechny jiny deti chodej vsude s flaskou a furt pijou, sami od sebe…a ten nas previt vubec. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
31.1.16 13:07

Zkusila sem tu stříkačku, a dal 130ml

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3395
31.1.16 13:30

Super! :-) :palec: