Kojenec - jak do něj dostat více mléka ?

Anonymní
20.1.20 20:40

Jak do něj dostat více mléka kojenec

Dobrý den, mám doktorku celkem tabulkovou, tak se chci zeptat jak dostanu do kojence více svého mléka? Skoro sedmi týdenní kluk mi pije zhruba 5 minut na jeden zátah. Dost ho trápí koliky, takze dáváme i často odrihnout, ale jakmile si odrihne, tak pak mleko už nechce. Začne se vztekat, tak ho pochovám, uložím do postýlky, a spokojeně spinká. Kojím ho zhruba každé 3 hodiny, jak si řekne. Problém je, že nepribira úplně tabulkově, jeden týden přibere 200gramu, a druhý třeba jen 70 gramů, a naši doktorce se to moc nelíbí. Poslední dva týdny moc nepribira. Zhruba do těch 100 gramů. Přisati mám zkontrolovane, a přísava se dobře. Takže nevím kde je chyba. Mléko mám… Když mu nabízím častěji, tak brečí a odmítá, jinak kromě bolení bříška je to spokojené a usměvavé miminko. Přece by si řekl kdyby měl hlad, ne? Nerada bych skončila na umělém mléku, jsem z té doktorky akorát šíleně vystresovaná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1265
20.1.20 20:43

Tak změnit doktorku. Jo, kdyby měl hlad, dá vědět. Děti přibírají skokově. Nejlepší je kojit, kojit, kojit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
20.1.20 20:45

Já jsem taky měla problémy s přibíráním u dcery. Taky jí stačilo cca 5 minut kojení. Sestřička na dětském mi poradila, že než začnu kojit, mám si odsát trochu mléka, odsaje se to přední mléko, to řidší a to zadní tučné mléko zůstane pro mimi. U nás to zabralo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7120
20.1.20 20:46

Na umělém mléku skončíte jen, když to sama dovolíš. Pokud malý přibírá, i když ne úplně tabulkově, poslala bych ji slušně do háje. Není pravidlo, že dítě musí pít dlouho. Pokud by nepřibíral dlouhodobě, asi bych to řešit začala, ale takhle :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 20:54

@Aduš8 On pribira, ale prostě momentálně méně. Měl menší porodní váhu, 2900g.. Takže už není úplně tak tabulkový od začátku. Jinak je spokojený, tak já nevím no… Už čtu i blbosti i slabém mléku, ale věřím tomu že neexistuje..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.1.20 20:55

@Jdani Jee dekuju, zkusím odstrikavat..odsavacku nemam..

• Nahlásit
  • Citovat
217
20.1.20 20:57
@Anonymní píše:
@Jdani Jee dekuju, zkusím odstrikavat..odsavacku nemam..

Určitě to zkuste :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1975
20.1.20 21:04

Naše malá mela jeste o 60g min a hodne dlouho byla na spodní hranici váhy, ale dokud byla kojena tak doktorka neřekla nic. Do miminka prostě násilím nic nedostaneš a přecházet kvůli tomu na umělý ani omylem. Až sme začali s prikrmy tak akorát doporučovala ať ji tam pridávám máslo, kokosovy olej prostě něco tucnejsiho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 21:37

@JancaS84 Právě že fakt nic nedostanu. A když už jsem ho opravdu nutila, tak se akorát pozvracel..a to bylo po prvý a naposled co jsem něco takovyho udělala.. Snad se zase srovná..

• Nahlásit
  • Citovat
1975
20.1.20 21:41

Neboj to dozene. Pak budeš ještě vzpominat až v pubertě sežere celý kuře k obědu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama