Jak docílit ovulace v polovině cyklu?

Anonymní
7.2.21 07:45

Jak docílit ovulace v polovině cyklu?

Snažíme se o mimi, ale mám rozházené a nepravidelné cykly a ovulace je vždy až na konci cyklu, přesně vždy 9 dní před menstruací. Přijde mi to dost pozdě na to, aby se mimi případně udrželo. Dr to nijak neřeší. Máte prosím nějaké osvědčené rady jak docílit srovnání cyklů a ustálit ovulaci do poloviny a ne až na konec?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
7.2.21 07:49

Pri prvnich dvou tehotenstvich jsem mela ovulaci uprostred cyklu, pri tretim ma lutealni faze byla jen 9 dni a nyni pri ctvrtem dokonce jen 7 dni a zadny problem, otehotnela jsem vzdy na prvni pokus.
Sama jsem mela obavy, ze lutealni faze je moc kratka a gynekolozka pravila, ze na uhnizdeni staci 5 dni a nechtela to resit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.2.21 07:56

Tak zmen doktora. Ta faze po ovulaci je moc kratka, minimum je 10 dni, aby se vajicko uhnizdilo. Chce to nabrat hormonalni profil.

• Citovat
  • Nahlásit
1147
7.2.21 08:22

Tohle asi jinak než zásahem doktora nepůjde.
Když jde o zkrácení/prodloužení u víceméně stabilních cyklů, tak často pomůžou bylinky. Kontryhel, maliník. Někdy i těhotenské vitamíny (mi třeba dost prodloužily cyklus.)
Ale pokud máš rozházené a nepravidelné cykly, tak to musí řešit gynekolog. Změň doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
7.2.21 08:55

Kapky jerab ptaci a kontryhel, navrátily mi menstruaci a cyklus do normalu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
805
7.2.21 09:17

Ja mela ovulaci 8 dni pred ms (vim to presne, poprve jsme si rekli, ze to zkusime ohlidat ovulacnimi testy, protoze mi prislo, ze ji mam pozde a porad cekali kdy uz), tak jsme to prubli, ze z toho nic nebude a to nic ma ted rok a pul. Takze navzdory co se pisi, jde to. Ale jinak urcite gynekolog a ultrogestan, clostyl a pod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2189
7.2.21 09:32

Mně hodně spravil cyklus inositol na dozrávání vajíček, např. Fertiprona. Doporučuje se přidat fytoestrogeny, např. Sarapis. Chtělo by to udělat hormonální profil, jestli není zvýšený prolaktin apod. U dr. bych požádala o Utrogestan. Pokud nedá, tak existuje i volně prodejná homeopatická alternativa. ;) Uhnízdění se děje nejčastěji 8-10dpo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat