Jak docilit pořadku v pouzdru?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
45
10.1.22 16:46

Jak docilit pořadku v pouzdru?

Ahoj maminky máme problém s puzdrem máme šikovného druhaka ale stále je nepořàdný pastelky kupujeme pořád nové i jsem koupila lepší pouzdro a nic se nejlepší věčně mu nějaká chybí a věci v aktovce taky pořád pohazene jinak je prý šikovný i učitelé si ho chválí až ten úklid stále mu to říkáme i jsme to už řešili s učitelkou a nic se nelepší už nevíme jak na něj nemáte nějaký typ? Děkuji promiň te chyby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27752
10.1.22 16:51

@Ianka129 A v čem je problém?
Ztrácí pastelky? Tak si je bude kupovat ze svého. Nebo nebude mít cervenoz- tak si pujci nebo bude vybarvovat oranžovou.
Má tam bordel- a to vadí čemu/komu?

Pod poradkem v tašce si představuješ co?

Podle mě pokud to nezačne vadit dítěti a nějak k tomu nedozraje samo, tak ty můžeš pomoct, ukázat možnosti, možná trochu dohlednout, ale tím to jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19118
10.1.22 17:00

Nejrozumnější je rezignovat.

Buď se to naučí sám a nebo holt bude chaotik.

Spíš se soustřeď na to co mu jde a chval ho když má věci tak, jak si představuejš že by měl mít, než abys neustále věnovala pozornsot ztraccenejm pastelkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
576
10.1.22 17:11

Nijak :nevim: ohledně ztrát, další drahé má doma, ať si doplní, pokud ztratí i to, dostane levné.. v případě pastelek - kreslí blbě? Smůla.. pak zase koupím, ale chvilku v tom vymacham :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2673
10.1.22 17:20

Joooo, tohle mě stálo tolik nervu u prvního syna. Bordel nejen v pouzdře, v cele aktovce, věčně něco nebylo… To u nás bylo křiku. A nezměnilo se nic. Je to povaha dečka. Měla bys rezignovat, ale ani já to neuměla. Furt jsem ho chtěla předělávat, nepovedlo se. Časem měl pouzdro bez gumiček, jen tu trubku se zipem. Mám druhého syna a ten má pořádek takovej, že nevím po kom to děcko je. On mám i pastelky pořád stejně dané od doby, co bylo pouzdro nové a ty písmenka na pastelkach má všechny otočené nahoru, aby byla jedna jak druhá. Ne není to autista :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25694
10.1.22 17:30

Vítek je v 6. třídě. Letos jsem penál přestala řešit a mám konečně klid na duši. Ví, že na začátku školního roku mu nakoupím nové vybavení a co během roku zničí, ztratí, to si kupuje sám, ze svého. Učím ho to už od druhé třídy a marný, marný, marný. Takže prostě, kromě toho, když mu dopsalo pero, za což nemůže, to mu klidně koupím, tak vše ostatní si koupí sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 17:38

A k čemu je to dobré? Kdybys viděla moji tašku a penál na základce…k řešení situace mě dohnal až plesnivý banán z dva měsíce staré svačiny. Měla jsem celou základku samé jedničky, úspěšně vystudovala VŠ a jsem celkem úspěšný člověk. Koupila bych to pouzdro bez přihrádek.

• Citovat
  • Nahlásit
18240
10.1.22 17:39
@Ianka129 píše:
Ahoj maminky máme problém s puzdrem máme šikovného druhaka ale stále je nepořàdný pastelky kupujeme pořád nové i jsem koupila lepší pouzdro a nic se nejlepší věčně mu nějaká chybí a věci v aktovce taky pořád pohazene jinak je prý šikovný i učitelé si ho chválí až ten úklid stále mu to říkáme i jsme to už řešili s učitelkou a nic se nelepší už nevíme jak na něj nemáte nějaký typ? Děkuji promiň te chyby

Všechno jsem podepsala lihovou fixou. Když se na zemi nebo spolužákům pod lavici najde pomůcka, učitelka nebo spolužáci mrknou a hned vidí, komu patří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
10.1.22 17:43

Souhlasím s pouzdrem bez přihrádek. Jenom takovej ten pytel. Protože někoho nebaví to strkat do těch gumiček, takže se to jenom hodí na ně, pak pouzdro nejde zavřít a pastelky padají vše okolo. Taky bych nechala jen to, co skutečně potřebuje. Propisku, tužku, ořezávátko, 6 pastelek a gumu. Zbytek přidat až podle toho, jestli to skutečně využije (chaos vytváří často věci, který nejsou potřeba a jenom zavazí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9169
10.1.22 18:15
@MartinaIrena píše:
Všechno jsem podepsala lihovou fixou. Když se na zemi nebo spolužákům pod lavici najde pomůcka, učitelka nebo spolužáci mrknou a hned vidí, komu patří.

Jo, to mi taky všichni tvrdili. Houby s octem. Jeden syn den poté, co jsem pastelky podepsala, dostal ve škole s kamarády výborný nápad - ostrouhat si je oboustranně, což po nich zopakovala polovina třídy a tím pádem polovina třídy už druhý den pastelky podepsané neměla. S rodiči jsme se na třídních schůzkách shodli, že se na to můžeme vys… Druhý syn žádný takový skvělý nápad neměl, ale přesto, že jsem mu dva měsíce poctivě podepisoval každou novou pastelku, ze ztracených se nenašla ani jedna. Po dvou měsících jsem naznala, že se na to můžu vys… Od té doby nepodepisuju a větší míru ztrátovosti neregistruju. Naštěstí ztratí jen občas nějakou, tu si doplní sami z domácích zásob, pokud by chybělo více, kupují si nové sami.

Příspěvek upraven 10.01.22 v 18:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70978
10.1.22 18:15

Moje ma na pastelkach jmeno, museli ho tam mit povinne. Jinak je to jeji pouzdro, koukam do nej tak 1× za mesic? Prvnacka. Kdyz ztrati tuzku, rekne mi to, ale musi si doma najit novou. Nechavam to na ni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70978
10.1.22 18:16

My mame nalepenou nalepku se jmenem, museli to mit podepsane no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27752
10.1.22 18:37

@blumen No ucitelka taky něco povídala o podepsaných pastelkach, leč já si v tomhle myslí svoje a pomer čas vs přidána hodnota je pro mě velmi nízký. To raději jednou za půl roku koupím nové.

Nějak velkou ztrátovost jsem nezaznamenala, to víc salamoidni dite si vždy umělo nějak poradit. Rýsoval i pastelkou a tak podobne… Ne že by mě to nevyvadelo z rovnováhy, ale přestala jsem to řešit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70978
10.1.22 19:00

@Svistice tak ja dodrzela jeji prani, casu mi to zabralo minimum :D a jinak to nechavam na ni, kdyz bude potrebovat cervenou a zrovna bude ztracena, musi si ji pujcit nebo pouzit jinou. Jinak se nenauci starat o pouzdro. Ale u nas to funguje. Ztratila teda i nuzky, ale za par dni je nekde ve tride nasla, nove jsem ji nedavala, holt musela hledat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4662
10.1.22 19:02

Já bych mu penál s uloženými věcmi vyfotila, fotku nalepila na penál a ať si to podle toho kontroluje a hlídá, jestli má vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat