Jak dohledat jméno otce dítěte?

Anonymní
7.7.15 15:11

Jak dohledat jméno otce dítěte?

Sice nejde o mě, ale vzhledem k výskytu jiné společné známé na tomto fóru raději anonymně.

Známá otěhotněla s přítelem, kterého znala pod nějakým jménem a příjmením, měli spolu několikaměsíční vztah. Neměli žádné společné známé, což jí nebylo zas tak divné, protože měl přicestovat do Prahy za prací. O té si nikdy blíže nezmiňoval, prý dělal pro nějakou agenturu střídavě pro různé firmy. On se na neplánované těhotenství sice nejprve moc netvářil, ale pak tvrdil, že je vlastně rád, dítě si chce nechat a těší se na něj. Během těhotenství však najednou (bylo to teda po hádce) prostě zmizel. Když o sobě nějakou dobu nedával vědět, dotyčná po něm začala pátrat a ve výsledku zjistila, že jí po celou dobu udával smyšlenou kombinaci jména a příjmení (přes známou na úřadě si zjistila, že nikdo toho jména a příjmení v ČR nežije, respektive ti dva téhož jména a příjení, co žijí, to určitě vzhledem k věku nejsou).

Holka nemá moc peněz, takže by se alimenty hodily, resp. to chce aspoň zkusit. Otázku, že by si pak mohl nárokovat otcovská práva má vyřešenou, byť já bych to viděla jinak (o tom však tato diskuse nemá být). Neví ovšem, jak toho člověka označit za otce, když nezná jeho pravé příjmení. Má na něj telefonní kontakt, číslo je výjimečně zapnuté, ale dotyčný to nezvedá a to ani jiným číslům než je její (podle všeho měl dříve smlouvu s operátorem, ne jen dobíjecí simku). Ví se dále, na jaké fórum o počítačových hrách a pod jakou přezdívkou psal, ale to je tak vše.

Mohou nějak orgány veřejné moci (jaké?) poskytnout součinnost při pátrání po takovémto otci za účelem podání žaloby na určení otcovství? Nebo se snažit z nějakého právního titulu (jakého?) dostat údaje o jeho identitě z telefonního operátora?

Jen dodávám, že jí při svém zmizení ani před ním nic neukradl a vymýšlet si to kvůli možnému zjištění identity policií (pokud by Policie ČR náhodou pracovala a jen by věc po čase neodložila) dotyčná nehodlá riskovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21059
7.7.15 15:52

A má kamarádka aspoň nějakou jeho fotku, kde je detailně vidět tvář? Jinak teda několik měsíců randit s falešnou identitou, to je teda „férový“ panáček! :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
7.7.15 16:13

Tak pokud chce patrani zahajit sama : Vi kde bydlel? Jit se zeptat majitele bytu? Musel u najmu predkladat op. Popr.se zeptat sousedu, treba se dal s nekym do reci. Pokud ma jeho fotku prolustrovat na netu, jestli to nenajde shodu s nejakym jeho profilem, fotkou zverejnenou nejakym sportovnum klubem, skolou atd ted si nevzpomenu jak se ten program jmenuje. Jinak se obratit na soud.Spis bych ale prmluvila kamaradce do duse, clovek tajici svou identitu muze byt znacne nebezpecny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.7.15 16:56

Jo, fotky má. Výsledek lustrace po internetu na základě podoby je ovšem negativní, respektive to vyhodilo pár falešně pozitivních výsledků zjevně jiný mužů.

V bytě bydleli v nájmu, který si společně sehnali. Peníze platili majiteli na ruku bez smlouvy, tudíž tudy cesta nevede.

• Nahlásit
  • Citovat
3791
7.7.15 17:08
@Anonymní píše:
Jo, fotky má. Výsledek lustrace po internetu na základě podoby je ovšem negativní, respektive to vyhodilo pár falešně pozitivních výsledků zjevně jiný mužů.V bytě bydleli v nájmu, který si společně sehnali. Peníze platili majiteli na ruku bez smlouvy, tudíž tudy cesta nevede.

Na ten profil porad chodi? Je to nejaka seznamka, hra? Projizdela stranky typu „na stope“? Je cech? Kde se seznamili a kde bydlel nez zacli bydlet spolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.15 09:56

Je to nějaká online střílečka, kde proti sobě hrají různí zrovna připojení hráči. Podle všeho tam stále chodí.

Mluví češtinou bez přízvuku a vypádá normálně bíle.

Než spolu začali bydlet, prý bydlel „na ubytovně“ pro mimopražské pracovníky. Nikdy jí tam nepřivedl, což odůvodňoval tím, že je tam na malém nepříliš pěkném pokoji více chlapů, on tam stejně jen přespává, je tam jen a chce si najít normální bydlení. Mohla to být pravda či celé smyšlenka.

Seznámili se někde na nějakém tábořišti u vody na závěr sjíždění řeky, byl tam s nějakými lidmi, ale ty už později nikdy neviděla. Z toho, jak ho tam oslovovali, jde vyvozovat, že si pak vymyslel jen příjmení, ale to je zjištění vcelku k ničemu.

Pořady a weby typu „policie pátrá“ projela, nic z toho. Nevypadal chováním na nebezpečného kriminálníka ani nebyl nikdy nějak násilný či agresivní, mám-li to říct hnusně, spíš působil až jako takový interovertní ňouma. Osobně jsem ho viděla teda jen jednou a nějak se s ním nad rámec pár zdvořilostních frází nebavila, ale dojem jsem měla stejný. To, co vyplave na povrch později, by fakt do něj nikdo neřekl. Asi poučení pro ženy, ať vyžadují občanku… Pokud se skrýval, tak podle mě spíše před nějakými dluhy či podobným průšvihem nebo měl jindy jiný vztah a tohle bral jen jako formu užívání si. Často nebyl dlouho doma, prý kvůli práci, měl nepravidelné směny, občas prý i jiné příležitostné přivýdělky a občas odjížděl na víkendy za rodičema, se kterými ji chtěl seznámit až později, protože teď mají doma rodiče nějaké rodinné problémy atd. (to byla lež zjevně).

• Nahlásit
  • Citovat
3791
8.7.15 11:21
@Anonymní píše:
Je to nějaká online střílečka, kde proti sobě hrají různí zrovna připojení hráči. Podle všeho tam stále chodí.

Mluví češtinou bez přízvuku a vypádá normálně bíle.

Než spolu začali bydlet, prý bydlel „na ubytovně“ pro mimopražské pracovníky. Nikdy jí tam nepřivedl, což odůvodňoval tím, že je tam na malém nepříliš pěkném pokoji více chlapů, on tam stejně jen přespává, je tam jen a chce si najít normální bydlení. Mohla to být pravda či celé smyšlenka.

Seznámili se někde na nějakém tábořišti u vody na závěr sjíždění řeky, byl tam s nějakými lidmi, ale ty už později nikdy neviděla. Z toho, jak ho tam oslovovali, jde vyvozovat, že si pak vymyslel jen příjmení, ale to je zjištění vcelku k ničemu.

Pořady a weby typu „policie pátrá“ projela, nic z toho. Nevypadal chováním na nebezpečného kriminálníka ani nebyl nikdy nějak násilný či agresivní, mám-li to říct hnusně, spíš působil až jako takový interovertní ňouma. Osobně jsem ho viděla teda jen jednou a nějak se s ním nad rámec pár zdvořilostních frází nebavila, ale dojem jsem měla stejný. To, co vyplave na povrch později, by fakt do něj nikdo neřekl. Asi poučení pro ženy, ať vyžadují občanku… Pokud se skrýval, tak podle mě spíše před nějakými dluhy či podobným průšvihem nebo měl jindy jiný vztah a tohle bral jen jako formu užívání si. Často nebyl dlouho doma, prý kvůli práci, měl nepravidelné směny, občas prý i jiné příležitostné přivýdělky a občas odjížděl na víkendy za rodičema, se kterými ji chtěl seznámit až později, protože teď mají doma rodiče nějaké rodinné problémy atd. (to byla lež zjevně).

Ve hrách typu wowko si ti hráči na síti spolu často i volají aby se domluvili na misi, píšou si i osobní věci. Úplně se v tom ale nevyznám, nicméně najít někoho kdo hru hraje? Co to je za hru? Wow hraje každý druhý to by neměl být problém najít v okolí někoho, kdo by se z něj pokusil něco ve hře vyzvědět, nový profil by byl zřejmě podezřelý. Stránku „kdo volal“ jste předpokládám zkoušeli? Ty pořady typu na stopě jsem zmínila proto, že tam často hledají i takové ty „sňatkové podvodníky“, kteří se nastěhujou k někomu, vylákají z něho všechny úspory a pak zmizí. Vyložený vrah nebo tak něco to zřejmě nebude, spíš nějaký vztahový podvodník. Z toho co si dále napsala, by se dalo předpokládat, že žil dvojím životem - může mít někde druhou rodinu. Píšeš, že byl bez přízvuku, takže nemluvil ani třeba krátce, nepoužíval slova obvyklá jen pro nějaký kraj atd.? Co historie v PC? Nejde z ní něco zjistit? Hledání vlaků někam atp? Do té hry by se na jeho profil nedostala? V ní je toho napsáno určitě více než dost. Je to teda zvláštní, že to nenašlo žádnou shodu s tou fotkou. Kolik mu bylo přibližně let? Kde měli ti rodiče, za kterými jezdil údajně bydlet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
8.7.15 11:27

Ještě mě napadlo, že pokud si půjčovali loďku a neměli svou, taky předkládali OP. Předpokládám ovšem, že to už je rok, takže špatně dohledatelné… Ale zkusila bych se zeptat. Bylo to na Vltavě, nebo nějaké jiné řece?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.15 11:50

Ano, na Vltavě. Nemyslím si, že by v půjčovně po ruce měly nějaké doklady. Hlavně tam ona nebyla s ním, takže neví, kde si loď půjčoval a jaký den přesně začínal, a i kdyby jí všechny ty půjčovny záznamy ukázaly, což pochybuji, že z důvodu ochrany osobních údajů učiní, tak neví, co tam za jméno hledat. Kopie občanek s fotkou tam mít nebudou a i kdyby si pročítala seznam jmen a čísla občanek a z té jejich party to bylo náhodou psané zrovna na něj, tak to z těch davů lidí ověří, kdo je ten „pravý“.

WoW to není, nějaká střílečka v uniformách, tohle ještě zjistím, ale moc nadějně to nevypadá.

Počítač měli každý svůj notebook.

Původem měl být z Havlíčkova Brodu či okolí, zda je to pravda, kdo ví…, ale něco jako výrazné slovácké či těšínské nářečí či nic podobně do uší bijícího nepoužíval.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.15 11:52

Ověří - těžko ověří

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.15 11:58

sňatkové podvodníky“, kteří se nastěhujou k někomu, vylákají z něho všechny úspory a pak zmizí

Právě, že jí nic neukradl ani z ní žádné úspory netahal. Sice asi běžné náklady na jídlo a bydlení trochu platila víc ona než on, ale o nějaké nepřiměřené vylákávání peněz či úspor, braní si půjček atd. rozhodně nešlo, on se také finačně svým dílem podílel.

Také bych tipovala, že spíš šlo z jeho strany o jen o žití dvojím životem s milenkou, která se o něj stará, a když zjistil, že čeká dítě, chtěl si ještě chvíli užívat, než se vypaří, ale kdo ví…

• Nahlásit
  • Citovat
rokris
8.7.15 12:03

@pe-terka Jj, mě by kleplo. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
3791
8.7.15 12:10
@Anonymní píše:
Ano, na Vltavě. Nemyslím si, že by v půjčovně po ruce měly nějaké doklady. Hlavně tam ona nebyla s ním, takže neví, kde si loď půjčoval a jaký den přesně začínal, a i kdyby jí všechny ty půjčovny záznamy ukázaly, což pochybuji, že z důvodu ochrany osobních údajů učiní, tak neví, co tam za jméno hledat. Kopie občanek s fotkou tam mít nebudou a i kdyby si pročítala seznam jmen a čísla občanek a z té jejich party to bylo náhodou psané zrovna na něj, tak to z těch davů lidí ověří, kdo je ten „pravý“.

WoW to není, nějaká střílečka v uniformách, tohle ještě zjistím, ale moc nadějně to nevypadá.

Počítač měli každý svůj notebook.

Původem měl být z Havlíčkova Brodu či okolí, zda je to pravda, kdo ví…, ale něco jako výrazné slovácké či těšínské nářečí či nic podobně do uší bijícího nepoužíval.

Jasně byla by to náhoda, kdyby ho našla zrovna přes půjčovnu, ale někde to leží volně k dispozici… ví přibližný termín půjčení loďky, křestní jméno… odkud se plavili si určitě řekli jako první věc při seznámení - co mají za sebou za trasu…byl to jen nápad, je mi jasné, že by to bylo komplikované, zvlášť jestli to bylo před rokem. Kdyby to bylo teď v dubnu, asi by se to našlo, ale takto…Pokud tvrdil, že byl z Havlíčkova Brodu, co najít zde na emiminu někoho z Havlíčkova Brodu a poslat mu do soukromé zprávy fotku? Má „jen“ 23 000 obyvatel -třeba bys měla štěstí, že by ho někdo poznal :think:. Zveřejňovat fotku veřejně nejde, to je škoda, protože tak by se našel někdo kdo ho zná určitě. Zkus zjistit tu hru. Že by WoTank? Přezdívku, kterou má ve hře jste zkoušeli zadat na net, jestli pod ní není registrovaný i někde jinde? Kolik mu má být teda přibližně let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21059
8.7.15 16:00

@evill
waw, já smekám :palec:. ty by ses mohla živit jako soukromé očko :lol: Něco jako Sherlock Holmes.
Já asi nic moc navíc nevymyslím :think:. Jen mě napadlo - a nešlo by to ofiko přes policii? je to sice trapas - „pánové, čekám dítě s jedním a nevím, kdo to je“, ale svým způsobem je toto taky prohřešek…Vyrobil si nějaký závazek a ačkoli o něm ví, nehodlá se podílet na péči a výživě. Policajtům podle mě různí poskytovatelé služeb (půjčovna lodí, admini PC her atd.) řeknou daleko víc údajů než obyč. fyzické osobě.
Je fajn, že máte aspoň fotku - y.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2687
9.7.15 17:59

Jo to me taky vzdycky zajimalo, jestli holka ma nejakou moznost spoluprace s policii pri patrani po otci, kdyz toho o nem moc nevi, nejaka nahodna znamost, sex na jednu noc apod.. :mrgreen:
Kazdpadne si muze najmout aspon soukromeho detektiva, ti maj casto taky pristupy k neverejnym informacim, ikdyz asi ne oficialne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama