Jak dojít v zimě do školy se třemi dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Popelka12
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 15.12.18 17:27
Jak dojit v zime do skolly se tremi detmi?

Zdravim maminky,
kdo ma zkusenosti a dokazal by mi poradit s nasledujicim - mam dve deti, mladsi 1,5 roku, starsi 3 roky a v unoru pribude treti ditko. Problem je ted pres zimu v odvadeni starsi do skolky. Zatim to resim delsimi sanemi pro dve deti. Cestou do skolky me cekaji dva prudke kopce, kde to desne podklouzava (jeden z toho je nas vyjezd od baraku, kde je zamkovka a to je teda masakr) a dva useky (prechod pres cestu), kde neni snih a ja musim sane s mladsim ditkem vzdy vzit do ruky a prenest je (starsi si pochopitelne vystoupi). Zvedani tech sani mi dava dost zabrat. Hledam proto alespon lehci boby pro mladsiho nebo nejlepe dvojboby, aby starsi nebrecela, ze se braska veze a ona musi pesky. Nejake tipy, prosim? Uvazuji od Plastkonu, ale nevim, jak moc ke odolny plast. Recenze jsou 50:50.
A jak to vyresit po narozeni tretiho? Vest pred sebou kocarek a za sebou tahat sane? Dost nebezpecne a nepohodlne, protoze sjet s kocarkem ke skolce v zime je dost o hub* a uprimne si to ani nedokazu predstavit keste k tomu hlidat sane. Kdo se ocitl v podobne situaci, jak jste to resily vy?
Napadl me jeste satek pro novorozene a deti na sanich, ale zase nebudu moct ty sane pak zvednout. Kdyz bude moct, bude odvadet manzel, ale jsou dny, kdy jde do prace driv, nez se skolka otevre. A vyzvedam skoro kazdy den ja, on nestiha.
Dekuji za vase tipy.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13487 příspěvků 15.12.18 17:34

a co nechat starší doma ?

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 15.12.18 17:38

No ty brdo… Asi bych se v zime na skolku vykaslala… Tohle bych nedala. Ono spadnout s novorozenetem v satku neni zadna sranda.

Příspěvek upraven 15.12.18 v 17:38

ivašot.
Kelišová 6882 příspěvků 15.12.18 17:38

Vy bydlite někde na horách, že to řešíte saněmi? Pokud by nebyl sníh, tak kočár a k němu stupatko pro prostřední. Nebo jak píše @ka2ka nechat do jara nejstarší doma.

Příspěvek upraven 15.12.18 v 17:49

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 15.12.18 17:40

@Popelka12 V téhle situaci bych to řešila sourozeneckým kočárkem-novorozeně a menší dítě do kočárku. To školkové pěšky. :nevim:

Já mám divoké dvojčata, školku daleko a taky v únoru přibyde třetí. Děti jsou aktivní chodí rádi, ale já už nejsem v kondici, je mi dost zle. Takže musím, ač nerada jezdit autem. Pěšky daleko, autem moc blízko. Tak jen doufám, že auto na těch několik týdnů nepřijde k ujmě, ale taky to musím nějak řešit.
Držím palce, at se daří.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1840 příspěvků 21 inzerátů 15.12.18 17:42

Vyprdla bych se na školku, byla bych ráda že ráno v zimě nikam nemusíme.

Aries6
Generální žvanilka 22061 příspěvků 5 inzerátů 15.12.18 17:46

@Popelka12 nechala bych si děti doma. Obecně nechápu cpani tříletých děti do školky, když jsem doma s mladším. Pro mě bylo lepší pro všechny strany, když byly doma.

Uživatel je onlineAjaF
Kecalka 339 příspěvků 15.12.18 17:48
@xstrasilka píše:
Vyprdla bych se na školku, byla bych ráda že ráno v zimě nikam nemusíme.

Přesně.

Uživatel je onlineAjaF
Kecalka 339 příspěvků 15.12.18 17:49
@Aries6 píše:
@Popelka12 nechala bych si děti doma. Obecně nechápu cpani tříletých děti do školky, když jsem doma s mladším. Pro mě bylo lepší pro všechny strany, když byly doma.
:kytka: :potlesk:
Uživatel je onlineAjaF
Kecalka 339 příspěvků 15.12.18 17:50

Když mi bylo pět a narodila se ségra, bez milosti mě ze školky vypakovali, když byla mamka doma. Nárok měly jen děti pracujících matek. Je to teda skoro padesát let zpět, ale nevidím na tom nic špatnýho.

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 15.12.18 17:52

@Aries6 …já jen svůj poznatek,protože mě podobná situace čeká.Děti(3r) dávám do školky i když mi to taky nebylo příjemné,ale potřebují to.Nechtějí mluvit a jen s cizíma aspon trochu trénují.Taky když jsou doma,pořád se rvou,řvou,nechtějí se mnou číst knížky,hrát cokoli…chtěli by jen dlouhé běhací vycházky nebo na odrážedlech ,což jim ted nemůžu vyhovět.Takže školka mi pomáhá,že se rozvíjí.Jsem doma,takže je beru před obědem,což mi okolí dává vyžrat blbýma otázkama proč tam nejsou celý den :zed:
Až se narodí třetí raději je tam odvedu,udělám si vycházku a zase je vyzvednu,určitě to bude i pro ně pestřejší než celý den doma s mamkou a novorozencem.

Beckyttine5
Kecalka 351 příspěvků 15.12.18 17:53

Nebo sourozenecky kočárek pro mladší dva a stupatko pro nejstarší..stejne- pokud se nejmladší narodí v pulce února, budes to řešit asi až v březnu a to kdoví, jak to bude se sněhem..

Uživatel je onlineterien
Echt Kelišová 9077 příspěvků 15.12.18 17:55
@Aries6 píše:
@Popelka12 nechala bych si děti doma. Obecně nechápu cpani tříletých děti do školky, když jsem doma s mladším. Pro mě bylo lepší pro všechny strany, když byly doma.

Já zase nechápu proč by musel být starší doma s mámou a miminem. Mladšího už se pak nikdo neptán ten jde do školky a hotovo, protože máma musí do práce, ale to už je cajk.

Taciras
Extra třída :D 11212 příspěvků 15.12.18 18:00

Tak v první řadě bych se zamyslela, proč je 3,5 leté ve školce, když jsi stejně doma. Nic proti tomu, těch důvodů tam může být dost, ať už dítě potřebuje kolektiv, nebo ty odfrknout. Moje kdysi tříletý šlo taky do školky, když jsem měla doma mladší, ale to bylo vyloženě vyprošené z jeho strany. A když nechtěl, tak nemusel. Pokud je to spíš kvůli tobě, než jemu, popřemýšlej, zda nezapojit spíš trochu babičky, než se s ním v zimě vláčet do školky. Není to jen o té cestě, ale také o nemocnosti, doma bude miminko a to školkové každou chvíli něco přitáhne. Pokud o dětech, co mu občas pozvat kamaráda? Prostě myslím, že tak do února by bylo dobré si udělat prázdniny, pokud to jde. Ale to hrozně záleží na tom, proč tam vlastně chodí. O místo nepřijde, stačí ho omluvit a platit školkovné.

axlpol
Závislačka 2755 příspěvků 91 inzerátů 15.12.18 18:02

@terien .....ten kolektiv dětem dává daleko více než celodenní domácí pohoda,ale je to každého věc.Každý zná své dítě nejlépe a ví co mu prospívá.Mě třeba děti brečely(já vlastně taky,připadala jsem si,že je strkám do vězení :?),nechtěli tam být,protože potřebují hodně pohybu,což ve školce není,ale dostávají tam plno věcí,co já jim nemůžu nabídnout-tvoření,kolektiv atd.pohyb doháníme odpoledne a o víkendech.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Sbohem, kokote: Zákon zachování buranství aneb v čem je Rytmus opravdový král

I když stále stoupá počet těch, kteří tu dovolenou absolvovali a po pár dnech... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >