Jak dokázat kolik vydělává

Anonymní
30.8.21 07:50

Jak dokázat kolik vydělává

Teď už ex přítel, má dluhy, které neplatil, na skákaly penály, něco zaplatila jeho mamka, a ta to po něm samozřejmě chce, on ji nazývá hroznými slovy a peníze ji nedává, neplatí na dále své půjčky, zbytek neplatí. Jezdí do Německa pracovat, a žije si na vysoké noze, kupuje si to nejdražší jídlo, pivo, cigarety, doutníky, oblečení… Když odjíždí do Německa nechává mi tu směšných 1500(víc totiž nemá)ale sebou si vezme 400eur. Teď mi tu nechal 22 tis, ale z toho mám platít dřevo 15tis, a 2800 jídelni židličku a 2600 elektrika. Zbyde mi 1600, nemám plenky pro malého, jídlo, prací prášek, všechno tohle věděl, slíbil že mi udělá velký nákup… já mám rodicak 7tis. Po všem zaplacení mi zbydoi 2tis. Malý má 7mesicu. Pořád tady má věci, a nechce si je odvézt. A řekl že jako OSVČ nikdo nezjistí kolik vydělává, že řekne že má 15tis plat. Přitom má 70tis. S malým chodím Plavat, je povinný mi to platit? Jak dokázat kolik vydělává? Jak často může vidět takhle malé mimco? Ale myslím si že o něj zájem mít nebude, nedokáže se o něj postarat. Ani do teď moc zájem nejevil, když byl v Německu ani se neozýval. Když byl doma fungoval na 15min ( jen s ním udělal letadlo, pustil párkrát autíčko, a už ho nechtěl)U jeho rodičů malý brečí, chytá u nich úplný hysterak, přitom lidí má rád. ( To taky nevím, proč se děje, proč když je u nich chytá takový záchvat, je mi ho vždycky strašně líto)Vztah byl plný lži, ponižování, na začátku mě posílal na potrat. Všechno mi vyčítal. Nadával. a celou dobu to byly jen jeho peníze, které. si vydělal on a on si mohl všechno dovolit. :roll: milovala jsem tyhle řeči.. jak ho donutit odvézt si věci? Zepry spolu nesmíme být 3 měsíce aby se to začalo řešit. My spolu už nejsme od března, do teď jsme žili jen tak ale ne jako partneři. Celou dobu si věci nechce odvézt. A směje se že já s tím nic nezmůže. Trvalé bydliště tady nemá. Žádné majetky společné nemáme, jen dítě. Předem děkuji za radu :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17189
30.8.21 07:53

Navrh soudu o svereni ditete do pece a stanoveni vyse vyzivneho na dite a tebe jsi uz doufam podala :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27116
30.8.21 07:55

Nestačí opravdu jen že řekne kolik vydělá, musí to mít písemně od zaměstnavatele. A když nemáš na jídlo, vykašli se na židli za 2800 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21985
30.8.21 07:57

Hele a až ti ten hroznej pan příště nedá na dřevo a elektřinu, kde na to vezmes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.8.21 07:57

Veci naloz, odvez k rodicum a vymen zamky. K sobe domu bych ho uz nepoustela, styk s malym venku na piskovisti, u jeho rodicu atp.
Nic jako 3 mesicni doba vypovedi ze vztahu neni a lze ti. Ohledne jeho prijmu bych kontaktovala pravnika a poptala se na moznosti, myslim, ze tam to muze byt slozitejsi. Taky pres nej muzes zazadat o svereni dite do pece. Ted bych kupovala jen to nejnutnejsi a z druhe ruky a setrila na slusneho právníka- je to investice do budoucna (alimenty na tebe a na dite)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2294
30.8.21 08:02

V orve řadě soud, ať ho máš máš péči a ať máte vyřešené aspoň nějaké alimenty. Pokud víš, kde pracuje, vidas ho s více penězi atp, porid důkazy. Ale teda nikdy nepochopím, proč si lidi nutné musí pořizovat něco, na co nemají. Pak ještě chodí žebrat, že nemají dost… proč židlička za skoro 3 tis? To je totální zbytečnost. Teď jsem videla na bazaru za 200. A i kdybys chtěla novou, seženeš mnohem levnější. Tomu miminu je to jedno. Stejně tak plavání, je to super, ale pokud ti nezbývalo peníze, toto jw to první, co bys měla zrušit. Nauč se hospodařit s tím, co máš. Dost ti to ulehčí situaci. A jemu se snaž dokázat skutečné výdělky. Píšeš o tom, jako bys všechno přesně věděla, tak stačí sehnat nějaké důkazy, konkrétní pracoviště atp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 08:07

Děkuji, ještě jsem nic nikde nepodávala. Protože mi pořád mazal med kolem pusy. Sliboval, že dluhy zaplatí, že nakoupí a že se změní. Do Německa jezdil vždy přes měsíc a pár dní doma, tak se to dalo, ale teď nějak došla už trpělivost a síla… Můžu na sociálce říct, že vím že vydělává 70tis? Styk u jeho rodičů, nevím jak půjde, když ten malý to u nich absolutně nedává…:( Samozřejmě mu ho nechci odepřít, je to i jeho táta.

• Citovat
  • Nahlásit
37343
30.8.21 08:10

No tak nevím, ale na měsíc mít 400 euro v Německu, to na vyskakovani není.
A když tedy jste se rozešli, z čeho zaplatíš příště dřevo? To bydlíš v domě? Jak ho utahnes sama?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2294
30.8.21 08:12

Jak už bylo psáno, nestačí jen říct, kolik vydělává. Musí to doložit. Musí mít papíry od zaměstnavatele. On si může říkat, jak vydělává 15, ty můžeš tvrdit, jak vydělává 70, ale je vám to oběma k ničemu, musí to mít potvrzené. A u prarodičů bych se to snažila domluvit. Oni maji o dítě zájem? Pokud ano, tak se sami budou snažit najít příčinu pláče a budou to řešit. Pokud ne, tak máš asi smůlu. Ono než se to všechno vyřeší, dítě bude straší a třeba to bude úplně jinak všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.21 08:13

Je OSVČ, ano vím kolik vydělává. Tak logicky je nemožné aby jezdil pracovat na montáže do Německa a vydělal jen 15tis. Má opravdu 70tis. To nechápu ani já, proč takhle utrácel a pak na nás šetřil. Teď teda dál těch 22tis. Samozřejmě pokud nebudu mít na to peníze, nekoupim to. Našetřené mám. Jde mi o vychcanost ex přítele. Ještě se směje do obličeje že veci neodveze a já s tím nic neudělám, a že peníze nedokážu.

• Citovat
  • Nahlásit
78257
30.8.21 08:16

No, rikat to muzes, za bernou minci to nikdo brat nebude. Nekomu, kdo nic nema, ma dluhy a neplatí a tedy pracuje nacerno, klidne budou verit vydelek kolem 20 000, pokud neni zrovna doktor ci pravnik. To, ze si kupuje drahe jidlo a cigara je defavto nedohledazelne a nikdo se tim zabyvat nebude. Jo, kdyby jezdil v drahem novem aute a mel barak, tak tam je sance prokazat zivotni standard, ale v tomhle případě na vysoke alimenty zapomen. Ono budes rada, jestli bude platit vubec nejake.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37343
30.8.21 08:19

Je OSVC. Takže to, co vydělá, není jeho plat. Musíš odečíst náklady, odvody na pojistné a taky odložit na daně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
30.8.21 08:26
@Anonymní píše:
Je OSVČ, ano vím kolik vydělává. Tak logicky je nemožné aby jezdil pracovat na montáže do Německa a vydělal jen 15tis. Má opravdu 70tis. To nechápu ani já, proč takhle utrácel a pak na nás šetřil. Teď teda dál těch 22tis. Samozřejmě pokud nebudu mít na to peníze, nekoupim to. Našetřené mám. Jde mi o vychcanost ex přítele. Ještě se směje do obličeje že veci neodveze a já s tím nic neudělám, a že peníze nedokážu.

Jestli je OSVČ, tak bude muset doložit DP. Otázka ale je, jak tedy podniká, pokud bere peníze na ruku a nic se nefakturuje, tak to nikdo nedokáže. Každopádně mu sle u soudu nikdo neuvěří, že si vydělá jen 15tis. Máš nárok na alimenty jak pro dítě, tak na sebe. Zajdi si na OSPOD, tam ti řeknou vše potřebné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19786
30.8.21 08:37

Já bych se vykašlala na nějaké dokazování příjmu, působíš jako zabejčené batole, co si chce u soudu dupnout nožičkou. Především se o sebe a dítě musíš umět postarat sama, o čemž silně pochybuji, pokud bydlíš v baráku a máš 7 tisíc rodičák. Proč kupuješ drahou jídelní židličku, když nemáš ani na plenky probůh?? 8o Finanční gramotnost opravdu tristní… Nejhorší je, že tě má totálně v hrsti. Na ten potrat, sorry, že to napíšu naplno, jsi měla jít. Teď nezbyde než zajít na soud a ospod, řešit svěření dítěte do péče, stanovení výše výživného a nejspíš výměnu bydlení za nějaké méně finančně náročné (jak budeš platit sama všechny ty náklady??). Každou kačku dávej stranou a zaplať si dobrého právníka. I kdyby mu plat dokázali a přiklepli mu alíky třeba 8 tisíc (střízlivý odhad), ani tak barák neuplatíš :nevim: Navíc se klidně může stát, že ti dva měsíce nedá ani korunu a soud s tím nic nezmůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37343
30.8.21 09:07
@arinecka píše:
Jestli je OSVČ, tak bude muset doložit DP. Otázka ale je, jak tedy podniká, pokud bere peníze na ruku a nic se nefakturuje, tak to nikdo nedokáže. Každopádně mu sle u soudu nikdo neuvěří, že si vydělá jen 15tis. Máš nárok na alimenty jak pro dítě, tak na sebe. Zajdi si na OSPOD, tam ti řeknou vše potřebné.

Doloží přiznání a co s tím soud nadělá? Řekne, že tomu nevěří a rubnemu sliky jak kráva? To asi těžko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat