Jak doložit příjem z práce, která již neexistuje?

6
27.1.16 18:08

Jak doložit příjem z práce, která již neexistuje?

Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti. Potřebuji doložit příjmy, za rok 2014, na rodičovský příspěvěk. V tom roce, jsem ale zrovna měnila zaměstnání, protože první práce krachla. Byla jsem dva měsíce doma (ne na pracáku), pak měsíc v kasinu a pak v práci do 2015. Potřebovala bych ale poradit, jak mám doložit příjmy ze zaniklého zaměstnání? nikomu se už nedovolám (byla to herna- vlastnil to větnamec, ale měli jsme smlouvu na poloviční úvazek a platil za ns zdravotní i sociální, nic na černo). Mám akorád smlouvu, mzdový výměr a evidenční list důch. poj. žádné pásky jsme nedostávali. Napadlo mě, jestli by mi vypsali nějaký papír na finančáku? a ty dva měsíce co jsem nepracovala?
děkuji moc za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18178
27.1.16 18:10

@AnetAmi A neda se to zjistit ze socialniho pojisteni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
27.1.16 18:15

Nu je fakt, ze je tam od kdy do kdy a vyměřovací základ, ale to nevím, jestli je z příjmů. :nevim: Zkusím to vzít s sebou zítra na finančák, jestli tam nebude náhodou nějaká ochotná úřednice. Potřebuji totiž doložit příjmy do německa na rodičák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
27.1.16 18:16

Teď koukám, že jste psala, ze sociálního pojištění, ja myslela evidenční list důchodového pojištění :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24460
27.1.16 19:09

Tohle bych řešila na OSSZ - podle sídla toho bývalého zaměstnavatele asi :think:
Protože on by to stejně posílal tam.

Teda pro potřeby rodičáku v ČR, nevím, jaký máš formulář atd… - ale rozhodně bych zkusila spíš OSSZ, než FÚ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6180
27.1.16 19:43

Na finančáku Ti nic neřeknou, tam zaměstnavatel pouze odevzdá přehled, kolik měsíčně srazil na dani za všechny zaměstnance dohromady. Nic víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
27.1.16 19:45

Děkuji moc za rady ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
27.1.16 19:57
@Pipet píše:
Tohle bych řešila na OSSZ - podle sídla toho bývalého zaměstnavatele asi :think:
Protože on by to stejně posílal tam.Teda pro potřeby rodičáku v ČR, nevím, jaký máš formulář atd… - ale rozhodně bych zkusila spíš OSSZ, než FÚ.

To bude asi stejné jako v Čechách. Žádný extra formulář k tomu nemám, jen mám přidat do obálky k ostatním papírům příjmy za 2014. Tak vůbec netuším. Snad narazím na úřadech na někoho kdo mi poradí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
28.1.16 08:23
@Pipet píše:
Protože on by to stejně posílal tam.Teda pro potřeby rodičáku v ČR, nevím, jaký máš formulář atd… - ale rozhodně bych zkusila spíš OSSZ, než FÚ.

To je dobrý nápad.
Pokud zaměstnavatel poslal na OSSZ evidenční list důchodového pojištění, nebo jak se to jmenuje, měl by tam být vyměřovací zaklad za celý rok 2014. Ale je otázka, jestli to tam poslal… :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
6
28.1.16 09:14

Tak jsem dnes volala paní na sociálku, celkem milí paní a i se mi snažila pomoct, ale i když za mě vše odváděl, doložit příjmy mi nijak nemohou. Dohledala mi ale v archivu pani účetní, tak jeden problém se tím snad vyřeší. Zítra s ní mám schůzku.
Ještě bych se ale chtěla zeptat, jestli nevíte, když jsem pak dva měsíce nepracovala a byla doma, nebyla jsem na pracáku, jak mám tyto dva měsíce doložit? Myslíte, že by stačil napsat dobropis, že jsem tyto dva měsíce nepracovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama