Jak doma topíte a větráte s plynovým topením

5
4.1.20 00:23

jak doma topite a vetrate plynovym topenim

Ahoj
po rozvodu jsem o vsechno prisla a ziju ted tretim rokem v male zahradni chatce kousek od brnenske prehrady.
V lete je u vody hezky, nevadi ze nemam vodovod, muzu se vykoupat, ale zimy jsou tu dost chladne a chatka profoukne.
To mi pak nezahreje ani lahev vina ani cigarety. Musela jsem vzdy shanet drevo na topeni do starych kamen.

Letos na podzim jsem nasla na smeťáku vyhozena plynova kamna a tak mi napadlo topit plynem.
Takovy ty kamna co ma doma kazdej, je to vlastne jen plechova skatule a na jedny strane 3 cihlicky se spoustou direk ktery topi a na druhy vnitrni strane zelezna trubicka na kterou se gumovou hadickou primontuje plynova bomba,
Na LPG pumpe mi do bomby natoci LPG, tak mi bomba vyjde neco pres 250, odvezu ji domu na voziku s kterym vozim zelezo do sberny a kdyz topim na nejnizsi stupen pak 10 kg bomba topi skoro 100 hodin, takze kdyz topim jen pres noc a chvili pres den pak bomba vystaci v pohode tyden a pul vyjimecne i dva.
na vanoce jsem ke mne do chatky pozvala zname a rikali mi abych vic vetrala abych se neudusila.
Ale porad nechapu proc bych se mela dusit, sak plyn se prece rozfouka nebo ne?
Z plynovych kamen prece zadny dym nejde jako z tech starych cadicich kaminek na uhli, naopak z nich jde krasne teplo behem pulhodinky vytopi mou malou chatku (1 cimra asi 4×4 metry s malou predsinkou). Muzu si sundat i cepici a salu jake je tu krasne teplo. Ja spis vsechny diry ucpu hadrama aby mi netahlo na nohy, dam si vino a zapalim cigarko a posloucham radio.
Vecer nez jdu spat a rano vzdy poradne na chvili vyvetram a snazim se omezit koureni pres noc, abych neusinala s cigaretou u pusy jako driv.

poradili byste mi jestli to staci nebo co bysem mela jeste udelat s tema plynovyma kamnama? dat je bliz k voknu?
na komin plynaky stejnak primontovat nendou a beztak z komina jen tahla zima, nacpala jsem do nej hadry aby mi do chatky netahlo a nelezly sem mysi a potkani.
na kamna sem si brzy zvykla, takovy krasny teplo nikdy nebylo i kdyz jsem byla ovinena a zachumlana v zimniku a spala na hromade papirovejch skatuli, mejch krasnejch kaminek se uz nedokazu vzdat, na ten plyn penize vzdy nekde nejak vyzebram.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1664
4.1.20 00:31

Jj plyn se rozfouká a ty se jim otrávíš (nadycháš) a pak ten plyn udělá v nevětrané místnosti velké bum 💥 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mavam:
Přeji hodně štěstí ať ten odér a následný ohňostroj preziješ. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
4.1.20 00:38

Kdepak v té opuštěné chatě bez vody a elektřiny máte wifi a chytrý telefon, to by mě teda zajímalo :think: :mrgreen:
Jinak příběh fajn, má to spád. Jen to příště nepsat na net na mobilu/počítači když je dle příběhu potřeba vyžebrávat 250 na bombu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1664
4.1.20 00:40

@Aletheia
To mě napadlo jako první, ale nechtěla jsem kazit legraci… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.1.20 00:42
@werajsik píše:
Jj plyn se rozfouká a ty se jim otrávíš (nadycháš) a pak ten plyn udělá v nevětrané místnosti velké bum 💥 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mavam:
Přeji hodně štěstí ať ten odér a následný ohňostroj preziješ. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

navsteva u mne doma rikala ze plynu se bat nemusim ze prej spis naky zplodiny z plynu ci co by se mely vetrat.
Ale ja tomu nerozumim, jsem na to uz stara.
Chci mit proste jen teplo a nemuset spat zabalena v zimniku a cepici.
Kvuli plynu se v noci bojim kourit a usinat s cigaretou jako driv, aspon usetrim a mam prasule na plynovy bomby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.1.20 00:45
@Aletheia píše:
Kdepak v té opuštěné chatě bez vody a elektřiny máte wifi a chytrý telefon, to by mě teda zajímalo :think: :mrgreen:
Jinak příběh fajn, má to spád. Jen to příště nepsat na net na mobilu/počítači když je dle příběhu potřeba vyžebrávat 250 na bombu ;)

sak mobil potrebuju a wifi chytam od vedle z hotelu, nebudu vam rikat jak, to ste jeste nevidely mobil u bezdomovce?
Mam praskly sklo a polamanej mobil ale jinak mobil. Dneska se mobily s prasklym sklem vyhazujou jelikoz oprava se nevyplati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1664
4.1.20 00:50

@Gabusa59
Neeee plynu se opravdu bát nemusíš, nanejvýš tvá chatka dopadne jako ten panelák v Prešově před Vanoci :mrgreen: :mrgreen: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1664
4.1.20 00:54
@Gabusa59 píše:
sak mobil potrebuju a wifi chytam od vedle z hotelu, nebudu vam rikat jak, to ste jeste nevidely mobil u bezdomovce?
Mam praskly sklo a polamanej mobil ale jinak mobil. Dneska se mobily s prasklym sklem vyhazujou jelikoz oprava se nevyplati.

Jo vyhazujou ale určitě ne jen tak do popelnice, ale buď do sběrných dvorů, nebo kontejnerů na elektro. V dnešní eko době si málokdo dovolí vyhodit mobil do kumunálního odpadu. Něco lepšího nemáš v záloze? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9621
4.1.20 01:01

Pokud je bomba dobře připojena k topidlu, tak plyn by se do místnosti uvolňovat nemel, ale hořením se spotřebovává kyslik a vznikaji spaliny, které nejsou citit, ale můžeš se otrávit. Usnes a už se nevzbudis. Správně by mělo být topidlo napojeno na přívod vzduchu a odvod spalin. No nebo musíš často vetrat, ale nevím teda co v noci, když spíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1664
4.1.20 01:08

@Tarinka
No ale to by to topidlo nesmělo být že smeťáku, jak zakladatelka uvádí. Tam je velká pravděpodobnost (nebojím se říct - hraničící s jistotou), že těsnění na tom topidle (jestli tam vůbec nějaké je) nebude v dobrém stavu. Tudíž únik plynu nemusí být nutně vyloučen. Stejně je to troll :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 04.01.20 v 01:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6370
4.1.20 01:08

Hele, trolle! Chce to trollit inteligentněji ;) Toto není nic moc :nevim: A kterýpak hotel na prýglu má free wifi pro bezďáky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.1.20 10:16
@bartsch píše:
Hele, trolle! Chce to trollit inteligentněji ;) Toto není nic moc :nevim: A kterýpak hotel na prýglu má free wifi pro bezďáky?

vsichni ste desne chytry.
penzion vedle jsou takovy chatky u vody rozlezli vsude po strani a wifi ma heslo ktery mi prozradil pred lety ozralej host penzionu. stejne by slo i uhodnout.
wifi zadarmo mate dnes vsude. v obchodech v nakupnich centrech v lidlu kam se chodim ohrat a pro cerstvou zeleninu a ovoce dozadu do kontejneru.
Mobil mam od znameho kterej opravuje stary veci, ukrad to asi ze dvora kam hazi veci elektroopravna mobilu, vymenila sem to za flasku rumu.
mobily mam dokonce tri, ale funguje mi jen jeden. mam totiz problem s elektrikou, to mate pravdu. ta sem ani pobiz nevede a do penzionu chodit nemuzu.
bydlim v zahradni chatce, kterou jsem sama nasla a obsadila, nikomu totiz nepatri.
Nikdy jste na ulici nezili vy chytraci, si myslite ze bezdomovci jsou nejaky hlupaci asi, ale je nas 100 nebo 200 000 v cechach. Spousta lidi se na ulici dostane ne vlastni vinou. Exekuce, rozvody a tak. Byste se divili, sposuta bezdomovcu ma prachu vic nez vy vy chytraci, ale vsechno hned propijou a profetujou. Vemte si fetaka kterej kazdej den potrebuje 2 nebo 3 000 na fet, ten proste furt celej den zebra nebo corkuje. A pritom ten clovek treba ma i vysokou nez spadnul do toho fetackyho kolotoce. Lidi do kosu hazi kdeco, jsou liny jak vsi, nez aby to odnesli do dvora, hodi to ke kosi a tam to lezi treba mesic nez to bezdomovec jako ja odveze. Popelari gauc ani zrcadla nikdy nenalozi. Teplaky, cepici, salu, vsechno mam z ulice ale dneska si staci stoupnout treba ke kostelu a vyzebrano mate na celej vecir v krcme. ja treba mam dluhu nikdy to nemuzu splatit ani za 5 zivotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.1.20 10:25
@werajsik píše:
@Tarinka
No ale to by to topidlo nesmělo být že smeťáku, jak zakladatelka uvádí. Tam je velká pravděpodobnost (nebojím se říct - hraničící s jistotou), že těsnění na tom topidle (jestli tam vůbec nějaké je) nebude v dobrém stavu. Tudíž únik plynu nemusí být nutně vyloučen. Stejně je to troll :mrgreen: :mrgreen:Příspěvek upraven 04.01.20 v 01:09

kamna mozna jsou trosku spinavy a ucpany ale topi to, jde z nich krasny teplo. Plyn si najde svou cestu k plaminku. Jinac bych byla cela prokrehla.
znamej to zkusi znova vycistit lihem nebo benzinem a vopucuje hadrem.. tak ja budu vetrat i v noci trochu povodhrnu hady z diry, kdyz se vzbudim. A s cigarkem se asi omezovat nebudu, kdyz uz mam umrit tak aspon at si u toho zapalim a uziju si to, necham tomu volnej pruchod.
Jinac bych musela delat ohynek primo a podlaze, jelikoz kamna uhlaky se mi uz rozpadly.
Byly doby kdy jsem chodila do prace, tam bylo panecku teploucko.
Az na vas prijde nejaka nespravedliva nezavinena exekuce a rozvod tak skoncite mozna taky na ulici, abyste se nedilvili dneska to jde desne rychle, ted si hovite doma v teple,, ale za tyden uz muzete bejt bez niceho na ulici a jen v ty cepici a sale a vataku a zebrat protoze nic jinyho uz nebude mozny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1664
4.1.20 12:44

@Gabusa59
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hele trolle ty máš dost. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co se týká VŠ bezdomovců, tak to vím i bez tebe, že i takoví jsou. Ale nikdo se jich na minulé úspěchy ptát nebude, když jsou z nich jen trosky, které nemají zájem se z toho dna zvednout a je pro ně jednodušší sáhnout po flašce..
Když jsi tedy tak chytrá a dokážeš si vyhledat tento server a založit si zde profil, tak si určitě dokážeš vyhledat, jak byses mohla dostat z ulice. Ale znáš to kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Je přece jednodušší se zlít jak doga a stěžovat si na těžký osud, než zachovat pud sebezáchovy a začít se sebou něco dělat.
Zrovna tento server je názornou ukázkou toho, že když se chce, všechno jde. Zkus si přečíst pár diskusí např. o domácím násilí - jak je chlap mlátí, několikrát do měsíce skončí v nemocnici a přesto z nich alkáčky a fetky nejsou.
Stejně jsi troll a chceš jen vyvolat vášnivou diskusi na téma bezdomáči…
P. S. Ode dneška budu pečlivě sledovat černou kroniku, jestli se v ní neobjevíš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:…Bezdomovkyně uhořela v dřevěné zahradní chatce při výbuchu plynu, který vznikl od nedopalku cigarety… Supr ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Alespoň po smrti budeš slavná :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
4.1.20 13:06

@werajsik Aby nebyla bezdomovec, musela by pracovat a nechlastat. To je reálně největší důvod bezdomovectví ;) prostě válet se a chlastat je lepší. Jo a brečet že za to může společnost :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat