Jak doma zabavit ročního chlapečka

16.5.18 12:54

Jak doma zabavit rocniho chlapecka

Ahoj, prosim poradte jak zabavit skoro rocniho chlapecka (za 14 dni ma narozeniny), aby si aspon chvilku hral sam a ja mohla treba uvarit? Je dost zivy a bez zabran, stavi se o nabytek, u zdi, ale jeste sam nechodi. Nic moc ho ale nebavi. Vse tak opravdu na nekolik vterin. Vezme, strci do pusy, zahodi a leze dal. Hlavne se stracha na do vysin, na postel kam vyleze, slezt se snazi spravne ale neni to 100% takze stejne hned musim bezet za nim, aby neslit po hlave. Nejvic leze do pracky, boucha dvirkama do zdi, stavi se u naprosto nestabilnich veci, leze do pc a vytrhava kabely, leze do odpadkoveho kose v koupelne (bavi ho hlavne vse co nema samozrejme). Pak zacne fnukat a pistet a sape se na me, stahuje mi kalhoty a ja ho musim vzit do naruce. Obcas si ani zuby nevycistim (musim ho priksirovat do lehatka abych se aspon vycurala), to se mu ale nelibi. Sezeni v zidlicce nepripada v uvahu, to nesnasi i na jidlo. TV ho nebavi. Jedine kde se zabavi je venku kdyz je hezky na zahrade - chodime s aktivnim hoditkem, zkouame co tam je, trhame kyticky atd. Tak tam travime vetsinu casu pokud to jde. Mate nejake rady co ale doma? Pripadam si neschopne, ale nezvladnu ani nic uvarit az do konce. Sotva oskrabu tri brambory a uz za nim bezim, aby se nekde nezabil nebo fnuka a chce do naruce. Predem diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16205
16.5.18 12:58

@Charlie.Suz nevím, kde bydlíš, a asi pro každého to není rada, já si nechávám vozit jídlo z vývařovny pro důchodce, a teda když dítě spí - v poledne i večer pracuji - vozí mi práci ze zaměstnání před RD, když je dítě, které je taky tak živé jak tvoje, vzhůru, jsem s ním pořád, jinak by se fakt přizabila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
16.5.18 12:58

Zapoj ho do běžné práce v kuchyni…pet láhev a do ní něco co rachtá, kolíčky, hrnce a vařečky, fazole - přehazovat z misky do misky - u toho i bude trenovat jemnou motoriku. Když už děti stály, milovali mi u linky asistovat - prkýnko, kousek jablíčka a plastový nůž, „mytí“ plastových hrnečků ve dřezu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
16.5.18 13:03

@Charlie.Suz at vaří s tebou - dáš mu mísu, vařečku, případně něco do mísy (duplo dělá super kravál, to děti rády). Nebo kramaří skříňky a šuplíky, co smí - silikonové formičky a krabice na cukroví, hrnce, šuplík s dětským nádobím.
Nebo má čistou houbičku a šudlá se mnou, když uklízím.
Můj teda chodí, ale zase nejradši aspoň za můj prst.
zuby si čistím s dítětem v ruce. Kam vyloženě nesmí, tam jsou zábrany. Už mám vypozorováno, jaké zvuky se ozývají, tak co dělá (je to druhé dítě, ale tohle je neodložitelné, nebo jen těžko)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
16.5.18 13:03

A pár typů, co děti zabaví a přitom to vyrobíš z věcí, co máš doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
16.5.18 13:04

Ohledně škrábání brambor je nejlepší přisunout mu židli k lince, at škrabe s tebou.Ono je hrozně zajímá, co děláš ty a na hračky v tomhle věku prdí.
Občas jsem dala synovi nějaké kuchynské náčiní -kastroly, naběračky atd.,s tim si chvilku hrál.
V jídelní židličce vydrží taky jen chvilku, přivázat ho ani nezkoušim, to by se zbláznil :).
Na záchodě se většinou zavřu a holt tu minutu musí počkat.
Doma to mám uzpůsobené tak, aby se mu nemohlo nic stát, maximálně spadne ze židle.
A ještě dobrá zpráva na závěr, synovi je ted rok a půl a už je to mnohem lepší :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
16.5.18 13:07

@Popokatepetla To je super :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
16.5.18 13:09

Tak nám je 16 měsícu a bohužel bez me asistence si nehraje s ničím. To si musím s ním sednout a hrát. Jinak za mnou jenom líta… snad se to zlepši 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
16.5.18 13:09

@zuzukobylka na stránkách věnovaných montessori podbných inspirací najde člověk spoustu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5889
16.5.18 13:11

@Popokatepetla kasička by u nás neprošla, to musel dělat na testech, ale jinak super nápady. Ten cedník asi vyzkouším brzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
16.5.18 13:14

Připadá mi že mluvíš o mě :lol:, neschopná rozhodně nejsi, já nezvládala nic ani se osprchovat, uvařit a nic kolem teda pokud nespal a to bývalo sotva 30 min..
Je to takový období..kdy matky doslova mlátí hlavou o :zed: :lol:
Nevydrzej u ničeho dýl jak 10 vteřin, všude lezou, do všeho lezou ( pračka byla u nás taky)..
Já ho měla, když sem vařila dole na zemi na dece a buď hračky okolo, pěnový puzzle (vodolepky) nebo sem otevřela skříň s hrncema, umělý misky, silikonový formičky, plastový vykrajovátka apod a hrabal si v tom…nebo do lehátka a mluvit, zpívat, otáčet se a dělat baf… kolikrát sem si připadala jak blázen
Občas zabralo dát do krmící židličky nebo lehátka a do ruky tvrdej rohlík nebo kukuřičná křupka na žužlani..
Je těžký je zabavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
16.5.18 13:18

Jo a ještě u nas zabírala pet lahev a v ní hrách,
nebo takovej ruční mixér z plastu s tím točil ( bez nožů samozřejmě) nebo cedníky ale ty spíš až dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10750
16.5.18 13:27

@Charlie.Suz Moje dítě bylo v tomto celkem v pohodě, velmi opatrné, ale zase FURT vyžadovalo, ať ho bavím. Četla jsem knížky, ukazovala… záchod atd. s řevem.

Na Tvém místě bych asi pořídila do obýváku ohrádku. Něco bytelného, kde se chvíli nechá, a přitom Tě uvidí, jak vaříš nebo tak - dovoz jídla neřeší problém, že musíš být ve střehu. Můžeš si s ním povídat, zpívat, pustit k tomu písničky nebo pohádku apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
16.5.18 13:36

@Slečna Ferka a mužu se zeptat kdy to přešlo? Mame to stejne. Je opatrný ale s ničím si sam nehraje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10750
16.5.18 13:54

@Mini86 Zatím nepřešlo.

Dceři bude sedm.

:mrgreen: :mrgreen:

Pardon.

Ale teda nemá sourozence.

• Citovat
  • Zmínit