Jak dostat do 3-týdenního mimina 250 roztoku s Kulíškem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 06.02.10 16:15
Jak dostat do 3-týdenního mimina 250 ml roztoku s Kulíškem

Máte někdo zkušenost, jak dostat do 3-týdenního miminka 250 ml vody s Kulíškem. Trpí střevní chřipkou a všechno vyzvrací. Byla mi doporučena stříkačka, ale nedovedu si představit, že do něho dostanu 1/4 l vody. Jak na to? Díky.

Příspěvek upraven 06.02.10 v 17:25

Reakce:

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.10 16:17

No myslím si že to nemusíš najednou? ale každopádně napln stříkačku a pomalu mu to dávej do pusinky půlku vyplive pulku spolkne musíš opravdu po kousíčkách abyse nezakuckal tim mimi to proteče vše pak vyčůra a při prujmu je to strašně důležitý!!

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.10 16:18

a myslím že některé děti jsou schopni vypít najednou 150ml kdžy jsou takhle malí ale nějak to zvládneš :-)

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 06.02.10 16:57

teďjsem s tím taky bojovala dcera zvracela a měla průjem a nechtěla mi moc pít, ale nedostala jsem to do ní nijak. Naštěstí už není tak malinká a druhý den aspoň začala pít dnes už i něco snědla. U takhle malého miminka pokud ti nic nevypije tak bych raději zajela na pohotovost. :wink:

třeba ještě někdo poradí. Ale tu stříkačku zkus pomalinku a po menších dávkách, přeju ať se zadaří a je vám brzy líp :wink:

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 06.02.10 17:51

popravdě se divím,že si vás nenechali v nem.Hlavně si hlídej jestli nemá propadlou fontanelu.A jestli se mu kůže na bříšku vrátí když jí stiskneš prsty.Když bylo malímu 3měs.měl průjem a zvracel a byl z toho vyčerpanej ,že neměl ani sílu pít(navíc je ten roztok hnusně slanej).Doufám ,že se brzo uzdravíte.

Perma
Kecalka 150 příspěvků 06.02.10 19:51

Ahoj,
jistě je to pro Tebe i malého nepříjemná situace. Dle mého není až tak důležité, jaké množství do něj Kulíška dostaneš, ale aby měl alespoň nějaký přísun tekutin. Náš malý prodělal střevní chřipku v 1.měsíci. Zvracel naštěstí jen 24 hodin, průjem měl přes týden, ale Kulíška mi přijímal pouze prvních 12hodin, pak jej odmítal. Docela zoufalá jsem jela na pohotovost, tam malého prohlédli, jestli není dehydratovaný a pak mi, shodou okolnosti sloužící naše dětská doktorka, řekla, že malý má zřejmě hlad a chce mléko. Ať to prý risknu a nakojím ho, že buď to vyzvrátí nebo to bude v pohodě. A taky že bylo. Pokud ovšem Tvůj malý bude více jak 24 hodin odmítat pít, zajeď pro svůj klid k doktorovi.

Marjanka
Závislačka 2964 příspěvků 06.02.10 20:32

U takhle malyho prcka je nejlepsi lek materina, pokud kojis. Vykasli se na vodu s Kuliskem (navic takovy mnozstvi do nej fakt nedostanes - predstav si, jak maly ma asi zaludek, navic mu jidlo vymenis za vodu) a jen koj. Mliko se prizpusobuje situaci, takze pokud ma opravdu virozu (cemuz neverim, spis byl precpanej nebo nemel dotravino spolu s cerstvym mlikem - po tom se u nas blindilo spolehlive) tak v tom mlice dostane zahy protilatky. Zaroven ho budes dostatecne hydratovat.
Do par dni to bude v poradku. Drzim palce!

pehot
Zasloužilá kecalka 618 příspěvků 08.02.10 23:21

Já bohužel neporadím , jen myslím, že do tak malýho dítěte nedostaneš 250ml čehokoliv - natož Kulíška :poblion:
Mě se to nepodařilo ani v 1,5 roce. Pít to nechtěla, tak jsem jí to dávala stříkačkou, nakonec se pozvracela, takže veškerá dřina k ničemu. Ani se nedivím, je to fakt hnus.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >