Jak dostat do kojeného mimina sirupy? Plive

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lampicka11
Závislačka 3689 příspěvků 15.12.18 15:36
Jak dostat do kojeneho mimina sirupy? Plive

Zdravím. Syn čerstvé 4mes. Má zánět průdušek… V úterý nasazený antibiotika… Dostával k tomu sirup mucosolvan. V pátek že má zúžený průdušky tak mucosolvan vysazen a dávám Ventoliber, probiotika a na noc fenistil. Plus odsavame nos. Je to horší a horší…co se týče aby ty léky do sebe dostal. Je plně kojen a flašku odmítl rovnou…dusil se u toho. Tak jsme zkoušeli stříkačkou po mililitrech do tváře… Pak lžičkou a prostě nic. Plive to i když ho dvě držíme. Už jsem z toho na prášky. Je sobota a v něm chrci pořád a mám z toho hrůzu. Díky bohu nemá horečky… Jen měl první den zvýšenou teplotu.
Máte někdo radu?
Ještě ot. Syn bere amoksiklav… Já mám patálie z uchem (3dny po sobě píchání) chtějí mi dát ospen… A před týdnem jsem dodělala antibiotika…amoksiklav na mocak. Nevadí že mu jde ještě něco do mlíka(dvoje ATB)? Doktor mi na to neodpověděl.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tereza12345
Extra třída :D 12643 příspěvků 15.12.18 15:41

Musis bojovat.. ja jedine nasilim.. hodne dozadu na jazyk..
muzes zkusit jeste pres prst, jak kdyz se mimca prikrmujou.

Fonty
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 15.12.18 15:43

Radu nemám. Taky jsme s tím bojovali. Oba kluci kojeny. Sirup za děsnyho řevu a beztak toho půlku vyplival :nevim: ty antibiotika se mi nezdají. Já kojím dvouletého a měla jsem teď úraz s rukou a antibiotika mi nedali… když kojím.. :nevim: asi bych se poradila s dětskou

vertunka
Závislačka 4819 příspěvků 15.12.18 15:47

Násilím. Nacpat ten dávkovač (nejlepší je z nurofenu) až ke krku a to dítě prostě spolkne. Jinak to nejde. Bohužel. Věřím že dospělý člověk opravdu zvládne přeprat miminko. A tomu ditku to neublíží, ani si to nebude pamatovat. Mám doma taky plivače a každý sirup je noční můra. Ale prostě musí to být. Starší dcera (3roky) sirupy miluje a mohla by je pít pořád. Jakékoliv :mrgreen:. Zlaté dítě.

dagmarkaa
Generální žvanilka 20318 příspěvků 15.12.18 16:01

Zkus stříkačkou nebo pipetou násilím, někdy to prostě jinak nejde. Ať je kloučkovi už brzo lépe.

Lopenana
Stálice 98 příspěvků 15.12.18 16:34

Kapni si to na bradavku a koj.

lampicka11
Závislačka 3689 příspěvků 15.12.18 16:37
@vertunka píše:
Násilím. Nacpat ten dávkovač (nejlepší je z nurofenu) až ke krku a to dítě prostě spolkne. Jinak to nejde. Bohužel. Věřím že dospělý člověk opravdu zvládne přeprat miminko. A tomu ditku to neublíží, ani si to nebude pamatovat. Mám doma taky plivače a každý sirup je noční můra. Ale prostě musí to být. Starší dcera (3roky) sirupy miluje a mohla by je pít pořád. Jakékoliv :mrgreen:. Zlaté dítě.

Jenže on už zakousne dásně k sobě a problém se tam dostat.. vždy chvilku to má v puse a pak to jde i se slinama ven. Do krku jo? To se kuckal až dusil protože to vdech. Je mi ho líto prdelky ale už mi fakt dochází nervy. Celá rodina jsme nachcipani i starší 5leta ale ta už má rozum

lampicka11
Závislačka 3689 příspěvků 15.12.18 16:37
@Lopenana píše:
Kapni si to na bradavku a koj.

Taky mě to napadlo :think:

Lopenana
Stálice 98 příspěvků 15.12.18 16:41

@lampicka11 já jsem to tak dělala vždy,když bylo dite nemocné. Taky mi nic nevezme jinak. Kdyžtak kapnes navickrat. Nebo přímo během kojení jsem to vkapavala na bradavku k pusince.

Jana206
Nadpozemská drbna 28357 příspěvků 15.12.18 17:02

Atb nevadí,do mm jich přechází minimum. Me se vzdy snazili napsat stejna nebo se stejnou účinnou latkou jako dítěti,podle toho,kdo je měl první. Vstřícný je můj lékař i detska doktorka.Peniciliny můžeš při kojení a v těhotenství vsechny.

Jana206
Nadpozemská drbna 28357 příspěvků 15.12.18 17:06

To,ze pulka vytece,je normální. Pri předepisování atb kojenci se s tím počítá a vetsinou to zabere i ve „snizenem množství“ Pokud nekdy ne,tak potom nemocnice,injekce nebo kapacky. Ale to neovlivnis. U volne prodejnych léků,co jde,tak cipky nebo kapky. Sirupy jsou draha preslazena sranda,pár kapicek léků se do ditete dostává líp,mucosolvan,stoptussin,sinupred apod,od zacatku kapky a není problém 8)

Jarka K
Závislačka 4199 příspěvků 15.12.18 17:17

@lampicka11 já si vždy nad něj klekla a nohama mu znehybnila ruce a jak začal řvát, soupla jsem mu tam dávkovač od Nurofenu a rychle to strikla. On to spolkne, neboj…

Teď v roce už naštěstí dobrý a polyká dobrovolně :mrgreen: dřív to byl stres, ale jinak to nešlo :roll:

Lopenana
Stálice 98 příspěvků 15.12.18 17:25

@Jarka Klekla sis na miminko? 8o 8o

Jarka K
Závislačka 4199 příspěvků 15.12.18 17:26

@Lopenana nad nej. Čti pořádně :mrgreen:

Lopenana
Stálice 98 příspěvků 15.12.18 17:27

@Jarka K jo aha :D tak to pardon ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama