Jak dostat do syna 3,5 roku s laryngitidou prášek?

392
18.5.16 08:53

Jak dostat do syna 3,5 s Laryngitidou prasek?

Holky syn ma Laryngitidu hnusnou a dostali jsme prasky Prednison. Jak ho mam do syna dostat? Kdyz rozdrtim a dam do stavy na lzicku, tak ani to nepolkne a hned zvraci. Nemate nejaky figl prosim? Ma silene zachvaty a na noc mu mam dat jeden a nevim jak. Je to maly prasek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20778
18.5.16 08:58

@panti Prášky drtím na lžice a dávám do lžičky něčeho, co dítě sní - med, sirup, jogurt, ovocná přesnídávka.
Plus tedy dítěti důrazně vysvětlím, že je to lék, který mu má pomoct, takže ač se mu to líbí nebo ne, tak je prostě důležité, aby spolupracoval a medicínu spolknul.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
18.5.16 09:00

To sem zkousela a hned blije :roll: napadlo me rozdrtit a smichat s jahodovym mlikem jestli by to nevypil brckem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20778
18.5.16 09:02

@panti A blije schválně proto, že to nechce spolknout, nebo blije z kašle/protože se mu z toho skutečně navaluje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
18.5.16 09:16

Tak zkus do toho mléka nebo zamíchat do jídla, třeba to zafunguje. Nebo mu prostě nesedí. Jak je na tom s ostatními prášky? Náš stejně starý syn nepozře žádný. Při laryngitidě jsme mu dávali kortikoidové čípky (což byl teda taky boj, ale aspoň úspěšnější).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
18.5.16 09:26

Dceru v 3,5 letech jsem naučila již prášky polykat a zapíjet. Dát doprostred jazyka a pak ať se napije a polkne. Dobré je to zkoušet, když jsou zdraví. Když se jí to povedlo, tak měla vždy velkou radost. Už jsem i četla, ale nezkoušela, že někdo prášek obalí v kousku šunky.

Jinak jsem prášky drtila a dávala do neředěného sirupu a pak do stříkačky nebo tyčinky od Nurofenu, Panadolu a pak jim to dávám po malých dávkách a hned to musí zapít. Když syn nadavoval antibiotika, tak jsem mu po zapití vždy dávala ještě kousek čokolády a hned lépe spolupracoval :) Takže lék - zapít a čokoláda a jak to nebylo násilím, ale s jeho spolupráci, tak už to neblil.

Jinak jsem četla tady na emiminu, že v nějaké lékárně v Českých Budějovicích dělají čípky, které jsou stejné jako Rectodelt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12327
18.5.16 09:31

@panti jelikož prednison je docela dost hořký tak je cítit skoro ve všem a děti ho nechtějí…já sem vzala sirup nalila dost do skleničky a do toho trošku vody. Na lžícu velkou sem si rozdrtila prednison na ní vylila trochu te strašně sladké šťávy a nasála sem to do stříkačky trochu a dala mu to do pusy, jedině takto sem to do syna dostala a on to teda bral 3× denně :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9512
18.5.16 09:40
@fia80 píše:
Dceru v 3,5 letech jsem naučila již prášky polykat a zapíjet. Dát doprostred jazyka a pak ať se napije a polkne. Dobré je to zkoušet, když jsou zdraví. Když se jí to povedlo, tak měla vždy velkou radost. Už jsem i četla, ale nezkoušela, že někdo prášek obalí v kousku šunky.

Jinak jsem prášky drtila a dávala do neředěného sirupu a pak do stříkačky nebo tyčinky od Nurofenu, Panadolu a pak jim to dávám po malých dávkách a hned to musí zapít. Když syn nadavoval antibiotika, tak jsem mu po zapití vždy dávala ještě kousek čokolády a hned lépe spolupracoval :) Takže lék - zapít a čokoláda a jak to nebylo násilím, ale s jeho spolupráci, tak už to neblil.

Jinak jsem četla tady na emiminu, že v nějaké lékárně v Českých Budějovicích dělají čípky, které jsou stejné jako Rectodelt.

Tak nějak si neumím predstavit, jak budu dite učit polykat prášky, když je zdravy :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
18.5.16 09:50

Prednison je opravdu hodně hořký, ale existují prednisonové čípky - zašla bych k dr. a nechala si místo prášků napsat čípky, neměl by to být problém. Synové taky měli často laryngitidu a Prednison nespolkli - dostávali čípky Rectodelt nebo vyloženě Prednison v čípku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
18.5.16 09:59
@Pam12 píše:
Tak nějak si neumím predstavit, jak budu dite učit polykat prášky, když je zdravy :mrgreen: :mrgreen:

Tak jde o tu tabletu. Vždyť to nemusí být prášek jako takový, stačí vitamín C nebo B-komplex.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
18.5.16 13:39

@Pam12 přesně jak to napsala @Fikta. Oni lépe spolupracují, když jsou zdraví. Bkomplex než se rozpustí, tak je na jazyku příjemný. A když ho naučíš polykat např. Laktobacily v kapsli, tak pak už máš vyhráno úplně, jelikož pak do té kapsle můžeš dát už jakýkoliv hnusný rozdrceny prášek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
18.5.16 17:47

Dekuji holky. Neco zkusime. U dr sem byla a pry uz tyto cipky nedelaji. Nejhorsi je, ze ztezka dycha a vzdycha ze spanku. Hruza. Jinak jemu navaluje po kazdem prasku. A jak to vi, tak nechce uz zadne leky. Je to vzdy sileny boj a premlouvani :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
18.5.16 17:59

Děj mu k posteli nakrájenou cibuli, ať dýchá její výpary. Optimálně trochou namazat šťávu z ní i pod nos. Na synovu laryngitidu to celkem zabíralo. Hodně totiž snižuje otok. Jediná nevýhoda je, že to trochu smrdí, ale to se ráno vyvetra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3259
18.5.16 18:00

A jak jsem psala o těch Českých Budějovicích, kde by ti ty čípky udělali. Mohla bych se tu diskuzi pokusit vyhledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
18.5.16 19:17

To je divný - zrovna předevčírem byla kolegyně s malým na pohotovosti a dostali prednisonový čípky…vím, že se přestal dělat ten Rectodelt, ale klasický prednisonový se vyrábí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama