Jak dostat peníze z neplatiče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

malefic
Kecalka 177 příspěvků 01.03.17 12:32
Jak dostat peníze z neplatiče

Ahojky, Před dvěmi roky jsme „kamarádce“ půjčili 20 000 korun. Ovšem nesplácí je. Nereaguje na zprávy. Nekomunikuje. Máme od ní podepsanou směnku a přiznání závazku. Mohu s tím nějak začít konat- vyhledat vymahače dluhů? Dotyčná nemá trvalé bydliště, ani občanský průkaz. Vím pouze kde pracuje. Počítám s tím, že si vymahač vezme provizi. to mě netrápí, jde mi jen o to dostat své peníze (alespoŇ čast) zpět a ukázat jí, že to nenechám jen tak… Děkuji za reakce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 01.03.17 12:33

Pokud máš podpis, uznání dluhu, máš vyhráno. Pokud nahlásíš, kde dotyčná pracuje, firmu, ičo, tak máš taky vyhráno, protože s firmou má jistě sepsanou pracovní smlouvu /dohodu. Čili konej.

malefic
Kecalka 177 příspěvků 01.03.17 12:34

Dobře a když pracuje na černo? nemá žádnou smlouvu..

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 01.03.17 12:36
@malefic píše:
Dobře a když pracuje na černo? nemá žádnou smlouvu..

Toho bych se nebála, tak pošli na ní lidi z finančáku, pracáku, a hned bude dusno na firmě.

mazlík.čtyřnohý
Kelišová 5752 příspěvků 01.03.17 12:46

@malefic mě ještě napadlo, každý má občanku, tam má určitě v ní napsáno kde je hlášená, ikdyž by to měl být magistrát.

malefic
Kecalka 177 příspěvků 01.03.17 12:55

Ona tu občanku měla, ale pak ji ztratila a uz si nenechala dělat novou, protože dluží více lidem a pořád má hlášenou jako trvalou adresu, tady ve městě, kde žila, ale už žije jinde. Vlastě když nad tím ted přemýšlím, vždy jsem poznala, že je v práci, když byla online na FB, měla wifi jen v práci, ale ted už tam tak 2 týdny nebyla, takže ani nevím jestli tam ještě vubec pracuje… :-(

luccifera
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 01.03.17 13:13

Nu… evidentně ideální člověk na půjčku. Ale bude to ponaučení do příště.

JTom
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 01.03.17 20:54

Na adresu na směnce je potřeba poslat upomínku a předžalobní výzvu. Když nezaplatí, návrh na vydání směnečného platebního rozkazu. Po nabytí právní moci předat exekutorovi. Místo vymahačů je lepší zaplatit soudní poplatek 5%.

Klára Exekuovaná
Stálice 51 příspěvků 01.03.17 22:11

Prověř si https://ispis.cz/lustrace, podle jména, příjmení a datumu narození zjistíš, kolik má exekucí (za dotaz se platí 29 Kč kartou) a pak se rozhodni, jak dál…

Pokud má ranec jiných exekucí, tak to hoď do koše a zanadávej si na sebe. Pokud tam nic nemá, tak si vem advokáta a řeš to.

Nejspíš má spoustu jiných exekucí a pracuje příležitostně, jako většina multiexekuovaných, ale to zjistíš rychlým náhledem do centrální evidence exekuce na odkazu viz výše.

malefic
Kecalka 177 příspěvků 01.03.17 23:09
@JTom píše:
Na adresu na směnce je potřeba poslat upomínku a předžalobní výzvu. Když nezaplatí, návrh na vydání směnečného platebního rozkazu. Po nabytí právní moci předat exekutorovi. Místo vymahačů je lepší zaplatit soudní poplatek 5%.

No a když vim, že tam už dlouho nebydlí? Ten dopis by jí stejne nepřišel, žíje v jiném městě…

malefic
Kecalka 177 příspěvků 01.03.17 23:11
@Klára Exekuovaná píše:
Prověř si https://ispis.cz/lustrace, podle jména, příjmení a datumu narození zjistíš, kolik má exekucí (za dotaz se platí 29 Kč kartou) a pak se rozhodni, jak dál…

Pokud má ranec jiných exekucí, tak to hoď do koše a zanadávej si na sebe. Pokud tam nic nemá, tak si vem advokáta a řeš to.

Nejspíš má spoustu jiných exekucí a pracuje příležitostně, jako většina multiexekuovaných, ale to zjistíš rychlým náhledem do centrální evidence exekuce na odkazu viz výše.
Ano, tohle už mám zjištěné a vím, že má „zatím“ jen jednu exekuci na nějakých 20000kč. a ani ona o ní nevedela, že jí má :-D A teoreticky, kdyby těch exekucí měla mnohem víc, tak jak je možné, že mi nezaplatí a ostatním musí? :nevim:

Klára Exekuovaná
Stálice 51 příspěvků 01.03.17 23:11

To nech na advokátovi, opravdu si nezkoušej sama posílat předžalobní výzvu nebo snad jít dokonce sama k soudu.

malefic
Kecalka 177 příspěvků 01.03.17 23:18
@Klára Exekuovaná píše:
To nech na advokátovi, opravdu si nezkoušej sama posílat předžalobní výzvu nebo snad jít dokonce sama k soudu.

Nene to bych nedělala. zvažovali jsme bud vymahače, anebo jít s tím k soudu.. Ovšem vymahač si vezme asi cca 25 procent toho co mi vymuže zpět a u soudu vím, že v případě mojí výhry platí veškere výdaje ona. Ale nevim kolik bych platila, kdybych prohrala já…

JTom
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 02.03.17 01:01
@malefic píše:
No a když vim, že tam už dlouho nebydlí? Ten dopis by jí stejne nepřišel, žíje v jiném městě…

To je úplně jedno. Pro soud je rozhodující, že byla předžalobní výzva poslána. Problém to bude až po vydání SPR. Ten musí být doručen do vlastních rukou.
Vymáhací agenturu není možné doporučit. Nemá vůbec žádnou pravomoc.
Pokud má směnka všechny náležitosti, je vyloučené u soudu prohrát.
Vzhledem k poměrně nízké částce a nedobytnosti je účast advokáta problematická, protože vaše ztráta se může zvýšit o palmáre.

malefic
Kecalka 177 příspěvků 02.03.17 10:14
@JTom píše:
To je úplně jedno. Pro soud je rozhodující, že byla předžalobní výzva poslána. Problém to bude až po vydání SPR. Ten musí být doručen do vlastních rukou.
Vymáhací agenturu není možné doporučit. Nemá vůbec žádnou pravomoc.
Pokud má směnka všechny náležitosti, je vyloučené u soudu prohrát.
Vzhledem k poměrně nízké částce a nedobytnosti je účast advokáta problematická, protože vaše ztráta se může zvýšit o palmáre.

oki, takže bys tedy doporučil, spíše jít k soudu, než volit vymahače? A co je prosím SPR?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >