Jak dostat plíseň z kočárku?

23.11.20 08:59

Jak dostat plíseň z kočárku?

Zdravím, ženy, stala se mi taková nemilá věc. Necháváme kočárek (sportovní) venku před barákem, máme dva a jeden jsem už delší dobu nepoužívala a teď koukám, že je na střeše plíseň. Tchyně mi tvrdí, že plíseň se nedá vyprat, navíc to do pračky dat nemůžu, tak vůbec nevim, co s tím :(.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23.11.20 09:09

Jestli jen stál pod tou střechou, tak asi dobrý, ale jestli je ten kočár taky chycený, tak vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20318
23.11.20 09:23

Jakoze je plesniva strecha toho kocaru? Bych ho vzala vyhodila, to z toho nedostanes, muze byt uz chyceny cely kocar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.20 09:29

@Pruhovaný_mýval myslela jsem střechu od kočáru bohuzel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.20 09:30

@Kriss Tina jj, striska od kočáru, ale to mi ani nerikej. Je to kocar za 30 tisic, trojkombinace :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2721
23.11.20 09:31

I kdyby byla chycená plísní jen střecha (což pochybuji) - už bych do něj dítě nedala.
Vyhodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
965
23.11.20 09:32

@cernycajscitronem No vyprat nevypereš. Možná tak vyvařit, ale tím se ten potah stejně zničí.
Spíš zrušit a nechat si třeba přes fler ušít úplně nový. Ale jak už tady psali, může být chycený komplet celý kočár.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24654
23.11.20 09:48

Můžeš to zkusit stříknout sanitolem, ten by měl plíseň zlikvidovat. A pak vydrbat kartáčkem a třeba mýdlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6609
23.11.20 09:55

Sanitol na povrchy plíseň docela dobře likviduje z umělých textilií, já tím čistím rolety na okně, když je občas plíseň chytí (v zimě se nám hrozně rosí okna, protože máme pár let sousedy kuřáky a už nemůžu mít mikroventilaci). Jenom potom budete muset kočárek pořádně naimpregnovat a hlavně nenechávat venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1214
23.11.20 10:01

Čistila jsem plíseň z kočárku pro panenky - pomohlo nastříkat sanytolem. Ale plíseň v kočáru na dítě, no to bych asi taky hodně zvažovala, jestli ještě používat. Snad jedině, pokud můžeš potahy komplet sundat a hodit do pračky (zkusila bych vyprat v tom sanytole a pak třeba 2× normálně, abych z toho co nejvíc té chemie dostala).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18310
23.11.20 10:13

Vyčisti to savem na plísně, ale důkladně a komplet celý kočárek. Plíseň z to zmizí, zničí se i spory. Příště to skladuj v suchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2352
23.11.20 10:13

Nechávat kočár za 30k venku je blbost, no aspoň seš poučená. Vyhodila bych, do plesnivého bych si dítě netroufla dát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2054
23.11.20 11:17

Já bych ho vyhodila. :think: Už se mi jednou stalo, že se mi plíseň dostala do dětské skříně, snažila jsem se to nejdřív vyprat, pak ještě nastříkat, ale stejně všechno letělo do popelnice, protože jsem se bála do toho, ikdyž už nic vidět nešlo, miminko obléct. U sebe bych to asi až tak neřešila, ale u dítěte bych se bála :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20318
23.11.20 13:10
@cernycajscitronem píše:
@Kriss Tina jj, striska od kočáru, ale to mi ani nerikej. Je to kocar za 30 tisic, trojkombinace :,(

No leda jestli to pujde cele rozebrat a vyprat v savu (jenze tam si nejspis znicis barvu a bude to flekaty), a pak to poradne vyprat jeste na cisto. Ja uz bych tam dite nedala, bych se bala, ze bude plesnivy kocar i zevnitr. Blbost nechat kocar za 30k dlouho venku no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.20 18:10

@cernycajscitronem ó jé, to je bída. Já bych to vyhodila, peníze budou, ale zdraví máme jen jedno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat