Jak douho se může brát kys. listová?

9549
5.3.10 20:39

Jak dlouho se může brát kys. listová?

Ahoj, beru kyselinu listovou 5 měsíců (od října - zamlklé těhotenství), můžu ji brát i dál? Jak dlouho v kuse se smí brát, nevíte někdo?
Díky, Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
5.3.10 20:45

Nikdy jsem neslyšela o nějakém omezení. Já jsem ji brala taky dlouho (3 měsíce před otěhotněním, 3 měsíce těhotenství - taky ZT, 3 měsíce před dalším těhotenstvím, 3 měsíce těhotenství - pak jsem ji brát přestala, páč mi po ní bylo víc zle, teď po porodu ji beru dál). Vzhledem k tomu, že se doporučuje brát ji aspoň 3 měsíce před otěhotněním (a můj gynekolog mi říkal, že je to důležitější než pak v těhotenství) a ne každá otěhotní hned jak se začne snažit, tak bych neočekávala, že by nějak vadilo, když ji budeš brát dýl. Navíc se doporučuje i při kojení (a je součástí vitamínu pro kojící matky) a já třeba kojila první dceru 2 roky.. (vitamíny jsem ale nebrala celou dobu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13118
5.3.10 20:46

Podle mě je to vitamín který bys měla mát ve stravě pokud nemáš musíš doplnit, tímpádem tam není určená doba používání.Měl by se užívat zhruba 3 měs.před těhotenstvím a v 1.trimestru.Tak jsem dostala radu já 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
5.3.10 20:49

Jojo, o těch 3 měsících vím, ale když se nezadaří otěhotnět brzy a trvá to třeba půl roku - rok, jestli to nějak nevadí… Vitamíny by se taky neměly brát roky v kuse…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
5.3.10 20:59

Kyselina listová je i součástí přípravků na podporu krvetvorby, které dostávají dárci krve; já ji beru s přestávkama asi čtyři roky, zhruba pět balení po 30 tabletkách ročně… Ale je fakt, že je jí tam málo - konkrétně teď mám HematoSil a tam je 0,2 mg v jedné tabletě…
O žádném omezení jsem taky neslyšel. Ale podle individuální reakce organismu je to možné, že konkrétní lékař nějak rozhodne… no nějak, že ano…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
5.3.10 21:02

Já ji kupuju tak různě, takže i různě „silné“ , nějak nad tím moc neuvažuju, co mi dají v lékárně, to vezmu, tu poslední krabičku jsem vyhodila, takže nevím, kolik mg obsahuje jedna tableta.
No, vypadá to dobře, snad se neotrávím ;)
Díky za odpovědi!
i.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
5.3.10 21:17

Listovka je v podstatě vitamín B a ten je rozpustný ve vodě. Takže pokud bys měla nadbytek, tak ten odejde s močí.Tak si myslím, že to můžeš brát jak dlouho chceš, max. to vyčůráš pokud by byl nadbytek. Ale nevím co na to ledviny, játra atd ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
5.3.10 23:00

Nu já si myslím,že se může brát neomezeně. Brala jsem ji před otěhotněním, v těhotenství a protože to pomáhá trochu i s hojením AE, tak ji beru pořád.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5545
6.3.10 07:09

Iffko, omezeni urcite neni. Beru ji od zacatku tehu az do ted, a podle doporuceni hematologa mam brat az do konce tehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
10.3.10 13:35

Jako dlouholeta snazilka beru kys.listovou jiz 3,5 roku. Ptala jsem se sve gyn.Dr a pry to absolutne nevadi. Beru na preskacku obycejnou listovku a pak tu silnou, lepsi, drahou ( Femibion ).
Jedine cemu to vadi je moji penezence :lol:
Tak snad jsem te aspon trochu uklidnila, rozhodne se neotravis :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama