Jak elegantně vyřešit odkládání jaru a houbičky u dřezu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
prokopa
Stálice 69 příspěvků 11.08.18 15:04
Jak elegantně vyřešit odkládání jaru a houbičky u dřezu?

Ahoj holky, pročetla jsem dost diskuzí o kuchyních, ale nenarazila jsem na to co mě zajímá. Teď děláme kuchyni. Je to moje první a doufám poslední kuchyně kterou zařizuji, doteď jsme bydleli porůznu u rodičů, po podnájmech atd. a co mě vždy všude lezlo na nervy, byla ta mezera mezi dřezem a zdí, ta mezera do které se dává jar, houbička atd. Vždy je tam voda, deska kuchyňské linky v tom místě trpí a po pár letech vypadá děsně (na desku z pravého či umělého kamene fakt nemám peníze). Líbil by se mi dřez, který by měl tu zadní stranu směrem ke zdi prostě širokou tak, že by byla až k té zdi. Takové dřezy se ale bohužel asi nevyrábí. Tak přemýšlím co s tím jiného. Vydlaždičkovat? Manžel tvrdí že je to kravina. Jak to máte řešeno vy? A nemáte náhodou tip na nějakou hezkou soupravu na odkládání houbičky a kartáče na nádobí? Děkuju nastotisíckrát :kytka:

Reakce:
Litta
Extra třída :D 13494 příspěvků 11.08.18 15:10

Pořiďte si myčku a minimalizuj věci, co musíš mýt v ruce. Já mycí prostředek schovala do skříňky. Případně existují dřezy s dávkovačem, houbičku dáš na rantl – to by mohlo být pro tebe.

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 33062 příspěvků 11.08.18 15:13
@prokopa píše:
Ahoj holky, pročetla jsem dost diskuzí o kuchyních, ale nenarazila jsem na to co mě zajímá. Teď děláme kuchyni. Je to moje první a doufám poslední kuchyně kterou zařizuji, doteď jsme bydleli porůznu u rodičů, po podnájmech atd. a co mě vždy všude lezlo na nervy, byla ta mezera mezi dřezem a zdí, ta mezera do které se dává jar, houbička atd. Vždy je tam voda, deska kuchyňské linky v tom místě trpí a po pár letech vypadá děsně (na desku z pravého či umělého kamene fakt nemám peníze). Líbil by se mi dřez, který by měl tu zadní stranu směrem ke zdi prostě širokou tak, že by byla až k té zdi. Takové dřezy se ale bohužel asi nevyrábí. Tak přemýšlím co s tím jiného. Vydlaždičkovat? Manžel tvrdí že je to kravina. Jak to máte řešeno vy? A nemáte náhodou tip na nějakou hezkou soupravu na odkládání houbičky a kartáče na nádobí? Děkuju nastotisíckrát :kytka:

Vydlazdickovat mi jako kravina prijde taky :mrgreen: hod jar a houbicku do skrinku pod drez :mrgreen:

warita
Echt Kelišová 8494 příspěvků 11.08.18 15:14

@prokopa ja mam drez v rohu, takze ten trojuhelnikovy prostor mezi drezem a rohem vyuzivam prave k odkladani Jaru, na houbicku jsem si koupila takovou podlozku na mydlo a mam tam i korenky.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16802 příspěvků 11.08.18 15:16

máme tedy myčku, ale dřez taky ocením - když chci třeba něco opláchnout, talířek, sklínku, ovoce, zeleninu…Mám ráda větší prostor na odkládání - dvoudřez nebo větší odkapávač. A Jar s houbičkou mám na takovém malém tácku…

prokopa
Stálice 69 příspěvků 11.08.18 15:34

@Litta Ten dřez je moc pěknej, co je to za značku, jestli třeba nedělají variantu s odkapávací plochou.

Litta
Extra třída :D 13494 příspěvků 11.08.18 15:52

@prokopa Našla jsem to jako ilustrační obrázek přes Google, asi je to značka Blanco.

šnitlík
Kecalka 129 příspěvků 11.08.18 16:10

Taky nemám ráda jar a houbičky na dřezu, daleko estetičtější řešení je dávkovač na jar s miskou na houbičku. Mám už několik let a můžu vřele doporučit ;-)

Zabatko
Závislačka 4315 příspěvků 11.08.18 16:13

Tak my ten umělý kámen máme a na saponát mám takový podobný dávkovač jak tady proběhla fotka. Houbičky a hadr mám pod dřezem na poličce v misce a na lince mám jen konvici, toastovač, odšťavnovač a kráječ na chleba. Jinak nic, a to mám prac. plochu skoro 9 metrů. Jo a ještě sirup.

arrow
Stálice 89 příspěvků 5 inzerátů 11.08.18 16:29

Taky máme dávkovač na jar s miskou na houbičku v jednom. Je to teda z plastu, ale účel plní. Z Tescomy. Název je Dávkovač saponátu CLEAN KIT 350 ml, s místem pro houbičku.

weyky
Neúnavná pisatelka 19222 příspěvků 64 inzerátů 11.08.18 16:35

Mám to dané v košíčku v šuplíku pod dřezem,to je asi nejlepší řešení.

Mandarinka01
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 11.08.18 21:02

Drez az ke zdi existuje, meli jsme ho na starem bydleni. Z Ikei, bily, takovy jako rustikalni. Byl super, jak ppises, az ke zdi, v rantlu toho drezu byl otvor na baterii.

Fiducia
Generální žvanilka 24347 příspěvků 13.08.18 18:26

Máme dávkovač saponátu, viděla jsem v provedení nerez, nebo bílá keramika
Dřez máme takový Franke vanilla

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Stane se ještě větším miláčkem? Předseda Senátu Kubera přednese novoroční projev!

Čerstvě zvolený předseda Senátu Jaroslav Kubera se toho ani trochu nebojí!... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >