Jak finančně zvládáte dvě děti?

198
13.4.21 12:18

Jak finančně zvládáte dvě děti?

Dobrý den, zajímalo by mě jak náročné po finanční stránce je mít dvě děti? Máme jedno a chtěli by jsme druhé, ale máme s manželem strach, aby jsme to finančně utáhli, protože máme docela velkou splátku za hypotéku a barák taky něco stojí, dvě auta atd. Dokud chodím já do práce tak se máme dobře a dokážeme jak ušetřit tak si i užívat výlety apod.,ale jelikož vydělávam více peněz než manžel tak máme obavy s příchodu druhého dítěte. Aby šel manžel na materskou místo mě to nepřipadá v úvahu jednak bych to nechtěla já jako matka tak manžel na to není děti miluje pomáhá mi doma ze vším, ale na mateřskou by nešel. Na druhou stranu jsme měli strach i s prvním a zvládli jsme to, hodně nám pomáhali rodiče (koupily plinky, UM nebo koupily co bylo potřeba), ale na tohle se nechci spoléhat. Říkám si, že ten strach tam bude vždycky, že se člověk bude muset v rámci možností uskromnit. Proto me zajímá názor jak to zvládáte finančně s dvoumi dětmi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7862
13.4.21 12:22

Tak že to zvládá nebo nezvládá někdo druhej ti je úplně, ale uplne k ničemu. Sama si hod příjmy a výdaje na papír, a pak si vem kolik budeš mít na mateřské a rodicaku a uvidíš jak ti to vyjde. A i když budeš v mínusu a máte našetřené, tak se to dá zvládnout v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26163
13.4.21 12:23

Dobře to zvládáme a to nemá nepomáhá nikdo a ničím a hlídání nemáme žádný :nevim: sama musíš vědět jak na tom finančně jste vy, tohle.je plácání z vody kdo to jak má

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18810
13.4.21 12:32

Pokud bych na tom byla tak, ze bych byla stastna za kazdy balik plen, ci UM, ktery by mi koupil nekdo jiny, druhe dite bych opravdu nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16351
13.4.21 12:34
@RockFous píše:
Dobrý den, zajímalo by mě jak náročné po finanční stránce je mít dvě děti? Máme jedno a chtěli by jsme druhé, ale máme s manželem strach, aby jsme to finančně utáhli, protože máme docela velkou splátku za hypotéku a barák taky něco stojí, dvě auta atd. Dokud chodím já do práce tak se máme dobře a dokážeme jak ušetřit tak si i užívat výlety apod.,ale jelikož vydělávam více peněz než manžel tak máme obavy s příchodu druhého dítěte. Aby šel manžel na materskou místo mě to nepřipadá v úvahu jednak bych to nechtěla já jako matka tak manžel na to není děti miluje pomáhá mi doma ze vším, ale na mateřskou by nešel. Na druhou stranu jsme měli strach i s prvním a zvládli jsme to, hodně nám pomáhali rodiče (koupily plinky, UM nebo koupily co bylo potřeba), ale na tohle se nechci spoléhat. Říkám si, že ten strach tam bude vždycky, že se člověk bude muset v rámci možností uskromnit. Proto me zajímá názor jak to zvládáte finančně s dvoumi dětmi?

Zvládáme to úplně bez problémů a rozhodně nám rodiče nemusí kupovat plíny ani cokoli dalšího :roll:.

Elementární školní počty snad umíš - sepiš si Vaše konkrétní příjmy i výdaje a uvidíš.

A pokud si to takto spočítat nedovedeš, žádné další dítě si nepořizuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
13.4.21 12:39

Tohle je fakt legrační, co ti řekne, že my to zvladame, důležité je, jestli to zvládnete vy. Musíš si to spočítat a taky si udělat nějakou rezervu. Jo a mě tedy přijde, že velké děti stojí o dost víc, než ty malé a to přestože rodiče oba vydělávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
13.4.21 12:42

Tak vypadek v prijmu mit proste budes. Na sruhou stranu muzes byt doma treba jen dva roky nebo i min…muzes treba zacit pracovat i driv na puluvazek, kdyz treba babicka dvakrat trikrat v tydnu pohlida :nevim:…moznosti je spousta. Neni to odezdi ke zdi, ze musis byt doma tri roky, anebo dite vubec nemut, ze. Kdyz zivite dve auta, tak mi neprijde berealne zivit jeste hedno dite :lol:, to je zpocatku levnejsi nez auto. Samotne baklady na druhe dite muzou byt mensi nez na prvni-druhe podedi obleceni, vybavu i hracky…kdyz budes kojit, tak vydas v podstate jen za pliny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16530
13.4.21 12:45

Jestli ti jde jen o překonání těch 2-3 let tvé mateřské/rodičáku, tak věř, že to je ten nejmenší problém :mrgreen: Obzvlášť druhé dítě, pokud je kojené, nestojí do 3 let „skoro nic“. Finance vám začnou lítat o pár let později. Na tvém místě bych se zkusila pozeptat na nějaký zkrácený úvazek nebo práci z domova při mateřské, abys byla klidnější. Jak píšou holky, to, že to zvládáme my, neznamená, že to zvládnete vy :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.4.21 12:46

Ikdyž nemam dvě děti, napíšu ti, jak to mají známí, protoze je mi jasné, ze vsichni jedine co napíšou, ať si to spočítáš :mrgreen: což bys teda mimichodem měla. Každopadne mají 4 děti, před koronou příjem chlap cca 45000, ženská 15000, není to na velké vyskakování, ale nepostrádali. Teď, jedno dítě se osamostatnilo, tudíž už jen 3 děti, chlap přišel o práci a snaží se rozjet podnikání, zatím má příjem jen z pracovního úřadu (už 3. měsíc), ženská si na sebe napsala děti, tak bude mit o néco víc. A zvládnout se to taky dá :nevim:, pořád žijou slušně, mají co jist, pit. Za mě se to dá zvládnout vždycky, jen ne vždycky v úplném blahobytu. Já osobně bych to tak nechtěla :mrgreen: a nepořizovala bych si dalši dite, kdybych měla radost z toho, že mi někdo koupil UM, nebo pleny.
Anonym prosím respektujte.

• Citovat
  • Nahlásit
398
13.4.21 12:47

Ahoj, že někdo zvládne uživit a dát vše potřebné dvěma dětem přece pro tebe nemá žádný význam.
Kdybych musela počítat kolik utratíme za plíny nebo za jídlo pro prcky, tak nemůžu mít žádný dítě, protože to je teprve začátek všech výdajů okolo dětí a řekla bych, těch nejmenších.
Teď zrovna máme měsíc, kdy se musela koupit autosedačka větší, několik párů protetických bot a nová trampolína :lol: takže ses na 20litrech ani nemrkneš. Je to i o tom, co je zbytné a není. Každý to má jinak. Vlastně většinu výdajů spolknou děti :roll: u nás teda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5137
13.4.21 12:48

Úplně normálně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
892
13.4.21 12:48

Máme dvě a druhé dítě nám ještě pořád vydělává. Protože kojím a nepotřebujeme žádnou speciální kosmetiku, nebo léky, tak platíme vlastně jen plíny, trochu zeleniny a masa do příkrmů, sem tam nějaké oblečení, ale to spíš pro radost, máme toho hodně po prvním a od kamarádek. Sleva na dítě je větší, než naše výdaje na malou 😁. Ale brzy nás čekají první botičky, tak to bude v průměru nula od nuly. Na starší dítě například ale musíme kupovat vše nové, nemáme po kom dědit a to už trochu leze do peněz, hlavně za oblečení, kvalitní boty, projí toho taky víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
13.4.21 12:49

Promiň, ale pokud nezvládáte ufinancovat 1 dítě - nemáte na pleny, UM a to, co je potřeba a financují vám to rodiče, tak těžko uživíte 2 děti. Čím je dítě starší, tím je i dražší.
Máte dvě auta - pokud budete mít 1 znatelně ušetříte (pojištění, pneumatiky, opravy, technická,…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4432
13.4.21 12:50

No jestli jste se u prvního dítěte museli spoléhat na pomoc rodičů v tak zásadní věci, jako je výživa a pleny, tak druhé dítě asi jen tak neutáhnete. Pomoc prarodičů u nákladnějších hraček, zbytných věcí, to je v pořádku. Ale neporadit si finančně u základních potřeb dítěte, to je jiná. Jedno dítě už máš, tak bys měla mít rámcovou představu, kolik stojí. Tak si to propočítej. A mysli na to, že děti jsou čím starší, tím dražší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1936
13.4.21 12:56

@RockFous No nevím, čekám druhé a žádný strach nemám. Jak sama víš, dítě, pokud je kojené nestojí vlastně téměř nic. Nám se propadnou příjmy o 15 000,–. Ale pořád je to dobrý.

Pokud ale nejste schopni zvládnout jedno dítě, těžko zvládnete finančně dvě, že? To jsou velice lehké počty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat