Jak funguje 21+7 antikoncepce?

Anonymní
15.3.21 12:46

Jak funguje 21+7 antikoncepce?

Ahojda. Chtěla bych se zeptat jak to je s antikoncepci 21+7(Ayreen). Vždy jsem měla jenom 24+4 a teď mám novou a vím že beru 21 dní a pak 7 dní ne. Ale jsem chráněna i v té pauze? Vím že by měla být ms ale pro jistotu. Ma někdo zkušenosti s Ayreen? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
876
15.3.21 12:50

Ano si chráněna i v té době a těch 7 pilulek je jen placebo bez efektu, jde jen o to, aby si věděla kdy máš týdenní pauzu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
15.3.21 12:51

Já to mám přesně naopak. Tedy že jsem měla HA 21 tabletek a 7dni pauza. Teď začínám s 24+4placebo.
A ano jsi chráněna i v té pauze, neboj. Osmý den začínáš novým platíčkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
710
15.3.21 12:51

Jsi chráněná po celou dobu užívání i v době pauzy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2070
15.3.21 13:05

Jasne ze jsi chranena i v pauze. Jaky by to melo smysl se cpat hormonama, kdyby clovek ani nebyl chraneny porad? Takovou HA by snad nikdo ani nebral, kdyby mezi platy nebyl chraneny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
15.3.21 14:59

Vždyt je to úplně stejný systém, a je jedno jestli 24 4 nebo 21 7,a chráněná jsi pořád, to je snad jasné, od toho přeci tu antikoncepci bereš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.3.21 22:02

Antikoncepce Ayreen

@Anonymní píše:
Ahojda. Chtěla bych se zeptat jak to je s antikoncepci 21+7(Ayreen). Vždy jsem měla jenom 24+4 a teď mám novou a vím že beru 21 dní a pak 7 dní ne. Ale jsem chráněna i v té pauze? Vím že by měla být ms ale pro jistotu. Ma někdo zkušenosti s Ayreen? :zed:

Ahoj, taky beru antikoncepci Ayreen a začala jsem ji brát 29.1. v pátek a skončila jsem ve čtvrtek. Potom jsem si odpočítala 7dni a 8 den jsem začala nové plato. A teď taky doberu plato a mám 7 dní pauzu. Taky jsem nevěděla jestli jsem chráněna i těch 7 dní. A jsem chráněna. Takže jsem chráněna i těch 7 dní kdy mám pauzu.

• Citovat
  • Nahlásit
166
20.3.21 12:16

Ahoj chci se zeptat mám první měsíc antikoncepci Jeanine ted mam mit po 21 dnech 7 dní pauzu. A prášek si vzít 8 den ale co když tu ms nedostanu?? Mám cekat na ni nebo si ho pak vzít? Jde o to že bez antika jsem to myvala po 38 dnech. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
21.3.21 14:38

Po 21 dnech uděláš 7 dnů přestávku, 8. den začneš užívat další plato. Na krvácení nebereš žádný ohled, jestli je dostaneš. Jsi chráněná trvale. To krvácení není řádná menstruace, ale je účinek pilulek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 07:51
@Lemrucha píše:
Po 21 dnech uděláš 7 dnů přestávku, 8. den začneš užívat další plato. Na krvácení nebereš žádný ohled, jestli je dostaneš. Jsi chráněná trvale. To krvácení není řádná menstruace, ale je účinek pilulek.

Takže třeba v neděli vysadím kvůli pauze a další neděli beru 1. Prášek? Jde to takhle?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.3.21 07:57

@Lemrucha já mám totiž 1. Pilulku v dalším platů napsanou na neděli a nevím jestli to vadí když to nebudu brát podle dnů

• Citovat
  • Nahlásit
1700
31.3.21 09:25
@Anonymní píše:
Takže třeba v neděli vysadím kvůli pauze a další neděli beru 1. Prášek? Jde to takhle?

Moc nechápu co to znamená v neděli vysadím… Jako že v neděli vezmeš poslední prášek z platíčka? Pokud ano, další plato začínáš za týden v pondělí.

@Anonymní píše:
@Lemrucha já mám totiž 1. Pilulku v dalším platů napsanou na neděli a nevím jestli to vadí když to nebudu brát podle dnů

Tak nevadí to, ale budeš v tom mít guláš, když nedej bože nějakou zapomeneš. Pokud ti první prášek z plata vychází na jiný den, než neděli, začneš tím jiným dnem a pak se k těm zbylým vrátíš jako poslední. Např. - když začneš brát v pondělí (tj. druhý prášek), ten první z plata (neděli) si vezmeš jako poslední…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat