Jak funguje antikoncepce? Prosím o vysvětlení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
10.1.22 18:00

Jak funguje antikoncepce? Prosím o vysvětlení

Ahoj, je mi 17 a mám dva měsíce přítele.. zvažuji hormonální antikoncepci, ale četla jsem si články jak to funguje a je to tak odborně napsané že to nechápu :nevim: může mi to prosiim někdo vysvětlit, aby to chápal laik? :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12829
10.1.22 18:02

Platíčko - > pilulka - > sníst - > žádné dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1136
10.1.22 18:03

Pri brani antikoncepce nedochazi k ovulaci. Neni ovulace, neni miminko :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 18:26

A proč se to musí brát cca ve stejný čas?

Je možné, že by byla nějaká antikoncepce slabší než ta druhá?

Děkuji :srdce: :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
26413
10.1.22 18:29

HA blokuje ovulaci, drží ti uměle hladinu hormonů tak, aby se ovulace nespustila a tímpádem nemůžeš otěhotnět. Brát ve stejnou dobu je potřeba, aby nedocházelo ke kolísání hladiny hormonů. Pokud máš obavy, zda bys jí zvládla zobat ve správný čas, existují i metody jako náplasti, injekce nebo implantát :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
10.1.22 18:31
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 17 a mám dva měsíce přítele.. zvažuji hormonální antikoncepci, ale četla jsem si články jak to funguje a je to tak odborně napsané že to nechápu :nevim: může mi to prosiim někdo vysvětlit, aby to chápal laik? :srdce:

Ty hormony co beres jsou pro telo jako by jsi byla tehotna, cimz nebude probihat ovulace, protoze ta v tehotenstvi neprobiha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 18:46

Děkuju všem a ještě jedna otázka: když to budu brát tedy tak jak mám, ve stejný čas.. je to stoprocentní ochrana? :hug: :think:

• Citovat
  • Nahlásit
6368
10.1.22 18:47
@Tarena píše:
Ty hormony co beres jsou pro telo jako by jsi byla tehotna, cimz nebude probihat ovulace, protoze ta v tehotenstvi neprobiha.

A sem tam ovulace proběhne, proto je tam ta druhá složka, která případně embryo nenechá uhnízdit na děložní sliznici, takže se nebude moci dále vyvíjet a odejde.

To jen tak pro úplnost. Není to jen o tom, že to blokuje ovulaci.

Příspěvek upraven 10.01.22 v 18:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
10.1.22 18:47
@Anonymní píše:
Děkuju všem a ještě jedna otázka: když to budu brát tedy tak jak mám, ve stejný čas.. je to stoprocentní ochrana? :hug: :think:

No jeste treba nesmis mit prujem, zvracet, pit trezalku, a ja nevim co jeste narusi ochranu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6368
10.1.22 18:48
@Tarena píše:
No jeste treba nesmis mit prujem, zvracet, pit trezalku, a ja nevim co jeste narusi ochranu.

Třeba antibiotika.

Stoprocentní není nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 18:57

Objevuje se třezalka v běžných potravinách? Nebo v bylinkovém čaji? :hug:

Takže když budu zvracet, průjem nebo mít antibiotika - znamená to, že nejsem chráněná? Jak dlouho se mám chránit jinak, třeba kondomem??

Pardón za tolik otázek ale fakt chci toho vědět co nejvíce :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
19423
10.1.22 19:33
@Anonymní píše:
Objevuje se třezalka v běžných potravinách? Nebo v bylinkovém čaji? :hug:

Takže když budu zvracet, průjem nebo mít antibiotika - znamená to, že nejsem chráněná? Jak dlouho se mám chránit jinak, třeba kondomem??

Pardón za tolik otázek ale fakt chci toho vědět co nejvíce :hug:

Vse je uvedeno v pribalovem letáku a nebo se zeptej gynekologa

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 19:47

@lachtanice86 pochybuju že na příbalovém letáku bude něco o třezalce… a antikoncepci ještě neberu, jen zjišťuji informace

• Citovat
  • Nahlásit
48
10.1.22 20:10

Ahoj,
Antikoncepci beru už 2 roky, není to nejdéle, ale ráda ti poradím.
V prvé řadě je důležité vše prodiskutovat s tvým gynekologem a vyzkoušet pilulky, které ti nejvíce sednou.
Ze začátku můžeš mít vedlejší účinky - přece jen jsou to hormony navíc, něco pro tělo,,nepřirozené" - například můžeš lehce přibrat, mít nepravidelnou menstruaci, ale to vše se spraví a některé ženy ani tyto vedlejší příznaky nepociťují, je to velmi individuální. :)
Budeš brát pilulky 21 dní - potom je týden pauza - během 2-4 dnů co dobereš bys měla dostat měsíčky. Některé antikoncepční pilulky mají navíc ještě platíčko s nehormonálními pilulkami, které bereš během Toho týdne. Kdyby si nějakou z těchto pilulek zapomněla vzít, nic se neděje. Bereš to pouze proto, aby si,,nevyjela" z toho svého režimu.
Měla bys antikoncepční pilulky brát pravidelně ve stejnou dobu. Ze začátku to tak raději dělej, ale co si budeme povídat - během let když si to vezmeš o pár hodin později by se nic stát nemělo - samozřejmě ne o víc jak 12.
Vše ostatní si přečteš v příbalovém letáku, důležité je pročíst si hlavně - co dělat když pilulku zapomeneš a podobně.
Jinak ano, když zvracíš nebo máš průjem tak můžeš pilulky vyloučit a nemusí být ochrana účinná. Když si nejsi jistá, jestli si pilulku vyzvracela nebo ne, raději měj s partnerem sex s kondomem. Třezalka je bylina a podle mě ji jinde než v doplňcích potravy (třeba nějaké třezalkové tabletky, pokud to existuje :lol: ) nebo v čaji nenajdeš.
Jinak žádný stres, všechno si přečteš a kdyžtak se zeptej gynekologa nebo mamky a oni ti poradí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.22 20:35

@trisanda10 děkuji moc! :srdce: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie