Jak funguje kultivace moči a pochvy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 19:19
Jak funguje kultivace moči a pochvy?

Je tady nějaký doktor nebo někdo, kdo ví, jak tohle funguje a mohl by mi vysvětlit, jak je možné, co se mi stalo? Byla jsem na kultivačním odběru z pochvy. Výsledek střevní bakterie a hlavně streptokok B, lékař řekl, že mi to léčit už nebude, nechápala jsem, tak jsem přešla k jinýmu, který mi v rozmezí týdnu od tý poslední kultivace udělal novou kultivaci a streptokok B nikde, jak je to možný? Laborka pochybila, když byla jiná, nebo čím to je? Docela se obávám, že pozitivní jsem stále a vím, že streptokok B je nebezpečný v těhotenství.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 16.01.18 19:56

Ve tvem konkretnim pripade neporadim, jen vim, ze kdyz melo dite salmonelu a mely byt 3 vytery negativni, protoze chodilo do kolektivu, tak byly klidne 2 negat. a treti pozitivni a takhle se to opakovalo nekolikrat. Takze urcite pri tom konkretnim vyteru nemusis bakterii nabrat…

zumzum
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 16.01.18 20:30
@Anonymní píše:
Je tady nějaký doktor nebo někdo, kdo ví, jak tohle funguje a mohl by mi vysvětlit, jak je možné, co se mi stalo? Byla jsem na kultivačním odběru z pochvy. Výsledek střevní bakterie a hlavně streptokok B, lékař řekl, že mi to léčit už nebude, nechápala jsem, tak jsem přešla k jinýmu, který mi v rozmezí týdnu od tý poslední kultivace udělal novou kultivaci a streptokok B nikde, jak je to možný? Laborka pochybila, když byla jiná, nebo čím to je? Docela se obávám, že pozitivní jsem stále a vím, že streptokok B je nebezpečný v těhotenství.

S nejvetsi prabdepodobnosti ta druha kultivace toho streptokoka nezachytila. Opravdu se tyto nalezy neprelecuji. Ponevadz se vetsinou streptokok vrati. Neni nebezpecny v tehotenstvi ale pri porodu a to pocinaje odtokem plodove vody. Neni nebezpecny pro matku. Teoreticky muze ohrozit plod. Proto zena po odtoku plodove vody by mela dostat preventivne ATB.

Jinak te muzu uklidnit. Deti 4 - u prvniho, druheho a ctvrteho streptokok pozitivni. U tretiho vysel steptokok negativni. ATB jsem nedostala a prezili jsme to vzdycky vsichni bez komplikaci.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 20:32

@zumzum já se docela bojim, třeba kultivace nezachytí streptokoka a já budu rodit bez antibiotik a co, když se něco stane, jsem z toho na nervy.

včeradneszitra
Kecalka 134 příspěvků 16.01.18 21:01
@Anonymní píše:
@zumzum já se docela bojim, třeba kultivace nezachytí streptokoka a já budu rodit bez antibiotik a co, když se něco stane, jsem z toho na nervy.

Tohle byl presne muj pripad. Kultivace negativni, takze se zadna atb neresila… a popravde by se stejne nestihly. Syn se narodil v nedeli vecer a v utery rano u nej zjistili zloutenku a zaroven s tim i nejaky zanet. Byl prevezen na jirp na neonatologii, kde zjistili ze ode me pri porodu chytil streptokoka. Nechci te vubec strasit, nastesti vse dopadlo dobre :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 21:05

@včeradneszitra a jak zjistily, že toho streptokoka měl?

včeradneszitra
Kecalka 134 příspěvků 16.01.18 21:26
@Anonymní píše:
@včeradneszitra a jak zjistily, že toho streptokoka měl?

Ruznymi vysetrenimi… krev, moc, lumbalka k vylouceni neuroinfekce, stery ze zadecku, jazyka a ze steru z ucha se ukazalo ze se ta potvora usidlila v uchu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 21:29

@včeradneszitra takže pak dostal antibiotika a zbavil se toho? Mě spíš zajímajá příznaky toho, že zjistili podezření na zánět? Protože se bojím, že třeba když to chytne, tak se to neodhalí, protože nebude mít žádné příznaky

včeradneszitra
Kecalka 134 příspěvků 16.01.18 21:43
@Anonymní píše:
@včeradneszitra takže pak dostal antibiotika a zbavil se toho? Mě spíš zajímajá příznaky toho, že zjistili podezření na zánět? Protože se bojím, že třeba když to chytne, tak se to neodhalí, protože nebude mít žádné příznaky

Tak bez priznaku by to urcite nebylo. U nas to zacali resit kvuli te zloutence. Ta pry casto byva projevem jine nemoci. Takze soucasne odebirali krev i na zanetlive markery. Tam jim vysel zanet a tak temi vysetrenimi hledali co se kde deje. A taky me se dost vyptavali, treba jestli jsem pred porodem nebyla nemocna nebo jsem nebyla v kontaktu s nekym kdo byl nejak nemocny, jestli jsem nebyla v pro me cizim prostredi… ja jsem s nim prvni 2,5 dne bohuzel byt nemohla, tak nevim co vsechno do nej narvali. Ale ze zpravy jsem vycetla jen ty atb. Celkem to trvalo asi 12 dni.

zumzum
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 16.01.18 21:56
@Anonymní píše:

Streptokokova infekce je infekce jako jina. Tedy bude mit priznaky napr. teplotu. Leci se ATB. Taky si myslim ze i u tretiho porodu jsem ho mela ze je proste soucasti me mikroflory alw nezachytil se tedy se to neresilo. Vidis ze i kdyz se o tom vi muze porid pistupovat tak ze ta atb se nestihnou podat ci. nestihnou pusobit. Hladina se utvori cca tri hodiny od. i.v. podani leku. To jsou veci ktere nemuzes ovlivnit takze bych se s tim rozhodne nestresovala. Max muzes pozadat dr. at ti udela novy ster ale cekala bych ze na vlastni zadost si to budes muset zaplatit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 21:57

@zumzum ano, pak už se platí, možná zkusím ještě jinou laboratoř pro svůj klid, jenže stejně mohu být v 36 týdnu negativní a pak náhle v 40 pozitivní a antibiotika mi daná nebudou, jsem fakt hrozný stresař a pesimista.

včeradneszitra
Kecalka 134 příspěvků 16.01.18 22:20

Co jsem si tak zjistovala tak streptokok muze v tele hodne cestovat. Takze tenhle test je ted uz dle meho zbytecny, dnes je negativni, zitra muze byt pozitivni. Zkus se tim nestresovat, je to zbytecna starost, ktera ani nemusi vubec nastat. A kdyby nedejboze ano, tak se to da lecit. Uzivej si briska :srdce:

zumzum
Ukecaná baba ;) 2437 příspěvků 17.01.18 07:57
@Anonymní píše:
@zumzum ano, pak už se platí, možná zkusím ještě jinou laboratoř pro svůj klid, jenže stejně mohu být v 36 týdnu negativní a pak náhle v 40 pozitivní a antibiotika mi daná nebudou, jsem fakt hrozný stresař a pesimista.

To.neni o. laboratori ale o tom.jak.se povede odebrat ster. Hele jak pise vceradnesazitra tohle neres a zbytecne nestresuj. Ono se nakonec muze stat ze z toho vyleze sekce a tam je pak uplne jedno jestli mas streptokoka kdyz dite neprojde cestami. Tehotenstvi a deti jsou holt riskantni podnik co za to stoji :lol:

včeradneszitra
Kecalka 134 příspěvků 17.01.18 20:59

Resila jsem pak s gynekologem, jak je mozne, ze ty testy mohou byt falesne negativni a bylo mi receno krome jineho ze on sam za sebe by nektera vysetreni vubec nedelal. Jsou pry z toho zbytecne stresy a je to jenom o tom, co by kdyby. Ja sama jsem clovek ktery potrebuje informace dopredu a nesnasim jakakoli prekvapeni, ale s timhle souhlasim. Nektere veci radeji nevedet a resit az to prijde.

l-sou12
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 17.01.18 21:24

@včeradneszitra to je fakt, jsem i slyšela, že stěry na tohodle streptokoka se v jiných státech ani nedělají. A prý přenos na dítě je minimální.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

60 let skandálů Madonny: Sex s černochem, hořící kříže, onanie a pokrytectví

Slaví sice šedesáté narozeniny, stárnout se ale rozhodně nechystá. Madonna se... číst dále >

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama