Jak funguje paragraf?

860
6.8.19 08:55

Jak funguje paragraf?

Zdravím, mám velikou prosbu..prosím vysvetlete mi jak funguje paragraf po těch 9 placených dnech..můj manžel byl.ted doma 9 dni, pac ja se nemůžu starat o naše dítě..A potřebujeme aby byl doma dál.. paragraf mu dnes u doktorky ukončili. Může být doma teď zadarmo? Nebo když doktorka ukončila tak je už ukončeny nadobro?
Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18749
6.8.19 08:58

No kdyz ho ukončila je ukončeny nadobro. Ono je dítě ještě nemocné, že ho ukončila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
6.8.19 08:59
@Diana69 píše:
Zdravím, mám velikou prosbu..prosím vysvetlete mi jak funguje paragraf po těch 9 placených dnech..můj manžel byl.ted doma 9 dni, pac ja se nemůžu starat o naše dítě..A potřebujeme aby byl doma dál.. paragraf mu dnes u doktorky ukončili. Může být doma teď zadarmo? Nebo když doktorka ukončila tak je už ukončeny nadobro?
Děkuji za odpovědi

Může jít na den do práce a pak zase 9dnů paragraf, nebo vzít na druhé dítě-jestli máte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
6.8.19 09:02

Stačí jít na den do práce nebo si vzít den dovolenou a pak doktorka může vypsat paragraf nový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3094
6.8.19 09:06
@vedma007 píše:
Stačí jít na den do práce nebo si vzít den dovolenou a pak doktorka může vypsat paragraf nový.

Na stejnou diagnozu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
6.8.19 09:09

Ale dítě není nemocné.. Já jsem nemocná a nemůžu se starat. Paragraf vystavila má obvodní doktorka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1079
6.8.19 09:13

@kacakaca do paragrafu se diagnoza nepíše ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16155
6.8.19 09:14

@Diana69 a proč ho doktorka ukončila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73237
6.8.19 09:39
@vedma007 píše:
@kacakaca do paragrafu se diagnoza nepíše ne?

ALe na stejnou diagnozu nesmí být další placený paragraf… OSSZ to může kontrolovat. A vůbec si nejsem jistá, zda i u paragrafu neposílá dr. jednu část na OSSZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73237
6.8.19 09:40
@Diana69 píše:
Ale dítě není nemocné.. Já jsem nemocná a nemůžu se starat. Paragraf vystavila má obvodní doktorka

No, doktorka ho neměla ukončovat, teď on musí do práce nebo si vzít dovolenou. Nebo nechat vystavit paragraf znovu, ale už bude možná neplacený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5081
6.8.19 09:54

Pokud je to ta samá nemoc, tak by to být nemělo. Zákon stanoví, že tomtéž případě ošetřování jen jednou. Ale pokud jsi ještě nemocná, neměla to dr. ukončovat, když potřeba ošetřování trvá, a měl být dále doma, byť neplaceně. Manžel měl předem tohle promyslet, přece, jak to bude dál :think: Nicméně pokud už to ukončila, může manžel mít ošetřování třeba na dítě (pokud ty na to dítě nebereš rodicak) a nebo novou na tebe. Ale to asi dr. nebude chtít vystavit. Nebo dovolenou. A nebo pár dní dovolenou a pak nový paragraf, ale to se musí domluvit s tou doktorkou. Jinak pro OSSZ se u ošetřování diagnóza nevyplňuje. Ještě si může vzít neschopenku na sebe. To taky bude doma. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
6.8.19 10:15

Nemela to ukoncovat, kdyz je osetrovani stale potreba.

Kdyz jsem nedavno mluvila s pani z OSSZ, tak rikala, ze nejsou blby. Ze kdyz jde clovek na jeden den do prace a pak jde zas na osetrovacku, tak to resej a nevyplacej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
10.10.19 21:06

Mám trochu jiný dotaz.
Dnes jsem dnes odevzdala paragraf na pracovišti a sekretářka mi řekla, že má být příště vypsán modře, já vypisovala černou.
Ono to vadí? Vždyť ten druhý - ukončovací - papír je průklepový, tedy také černý.
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73237
11.10.19 06:04

@bublinek Nic takoveho zakon nestanovuje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6976
11.10.19 08:01
@j.a.n.i1 píše:
@bublinek Nic takoveho zakon nestanovuje…

já si to myslela, ale raději se zeptám, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama