Jak funguje postovnezdarma?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anetis
Povídálka 15 příspěvků 04.12.17 18:32
jak funguje postovnezdarma?

Ahoj, asi nejsem jediná co zná postovnezdarma. cz :)
Může mi někdo vysvětlit jak funguje? :) Jsou prý zprostředkovatelé obchodu, ale mně to příjde jako normální dovoz zboží :)
Protože zprostředkovatel přeci nezajišťuje na sebe reklamace, nevydává faktury sám za sebe kde je celková cena i s přirážkou ne? :)
To samé, že oni se nestarají o clo a DPH do 550kč..přitom se při dovozu zboží musí podnikatel zařizovat clo a DPH u jakékoliv částky.
A dodavatel, přesněji Aliexpress neposílá jejich jménem, ani neposílá jejich fakturu. Hlavně oni mají vlastní přírážku..nemají provizi, ani rozdíl ceny mezi velko a maloobchodní.
Tudíž neni to dovoz zboží? A vůbec nejsou zprostředkovatele? Pokuď ano, tak to dělají trochu nelegálně ne?
Né, že bych je chtěla nabonzovat nebo tak :)..ale ráda bych si udělal taky eshop na ten způsob, ale tohle se mi moc nezdá :nevim:
Případně budu ráda i za rady, apod.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

tini
Ukecaná baba ;) 1300 příspěvků 5 inzerátů 04.12.17 19:15

Podrobne jsem to nezkoumala. Obcas to na me vyskoci jako reklama, tak jsem to i parkrat rozklikla, ale jakmile jsem zjistila, ze nemaji nic skladem, tak me to odradilo, to si muzu objednat jinde a sice s postovnym, ale s urcitou jistotou

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.12.17 19:22

Jestli to jsou jen přeobjednané věci z Ali, DX…- tam je poštovné zdarma běžně. Pokud je to z EU skladu, DPH a CLO nevstupuje do hry (pokud si to objednává „občan“). Takže by bylo dobré se podívat na to zboží a porovnat ceny přímo od zdroje a od nich. Jejich zisk bych viděl max. v odlišných cenách, protože nevěřím, že by něco moc dostali na množstevní slevě.

Fazulina
Závislačka 3326 příspěvků 04.12.17 19:24

Podle mě je to tak, že pouze zprostředkují nákup z Aliexpressu apod. Protože tomu napovídají obrázky u zboží. Namátkou jsem zkusila toto:

https://postovnezdarma.cz/…-kockami-atg

a

https://www.aliexpress.com/…1061696.html

Akorát si na tom narazí 100% k ceně:-))).

Fazulina
Závislačka 3326 příspěvků 04.12.17 19:27

Resp. asi nakupují na Ali a tady to přeprodávají s vyšší cenou…

Uživatel je onlinearada
Extra třída :D 11116 příspěvků 04.12.17 19:34

Jde o šunty z číny. Objednala jsem jednou a už nikdy více. Halenka nejen že byla hodně šlendriánsky ušitá, ale i materiál odpovídal tak 3. jakosti. Hnusnej smradlavej hadr, který nejde použít ani na podlahu.

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.12.17 19:34

To tedy není pravda, že si přirážejí 100%. Prodávají věc původně za 239,– a ve slevě ji mají jen za 65!!! To je vlastně charita.
Třeba: https://postovnezdarma.cz/…tivy-kocicek
oproti https://www.aliexpress.com/…1011445.html?…

Pokud se ovšem nepodívám na cenu u ALI, kde je to max. $1,19. Což je… 26,18 Kč. Tak vidíte, že si nepřirážejí 100% :-)

Příspěvek upraven 04.12.17 v 19:38

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.12.17 19:37
@Fazulina píše:
Resp. asi nakupují na Ali a tady to přeprodávají s vyšší cenou…

Nee, vůbec oni neřeší nějaký sklad. Jen to nechají poslat na „správnou“ adresu.

Fazulina
Závislačka 3326 příspěvků 04.12.17 19:42
@Ivan PPZ píše:
Nee, vůbec oni neřeší nějaký sklad. Jen to nechají poslat na „správnou“ adresu.

Tak zase když ta uvádějí, že to dodají do 2 dnů, pak to asi mají někde skladem, ne?

Fazulina
Závislačka 3326 příspěvků 04.12.17 19:43
@Ivan PPZ píše:
To tedy není pravda, že si přirážejí 100%. Prodávají věc původně za 239,– a ve slevě ji mají jen za 65!!! To je vlastně charita.
Třeba: https://postovnezdarma.cz/…tivy-kocicek
oproti https://www.aliexpress.com/…1011445.html?…

Pokud se ovšem nepodívám na cenu u ALI, kde je to max. $1,19. Což je… 26,18 Kč. Tak vidíte, že si nepřirážejí 100% :-)

Příspěvek upraven 04.12.17 v 19:38

Ne, dokonce 150%:-)))

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.12.17 19:45

No, já nevidím dodávku do 2 dnů- viz. obr.
A ty skladovky budou (možná skladem v EU). Anebo třeba opravdu drží sklad ne NEJ zboží. Marži mají dost velkou, aby tvořili zisk.

anetis
Povídálka 15 příspěvků 04.12.17 19:52

Mají vše na předprodej, ale neni to předprodej ale zprostředkování. Tudíž Číňan z Ali to posílá rovnou k zákazníkovi.
A mají jen pár věcí skladem, ale to jsou dle mě jen vrácené věci na reklamaci, a to už neprodáva společnost postovnezdarma.cz, ale jiná společnost

anetis
Povídálka 15 příspěvků 04.12.17 19:54

A vůbec neposílají nic ze skladu z EU.
Oni sami v podmínkách píšou, že je to zboží z Asie proto i ta doba doručení většinou okolo 30dní.

Fazulina
Závislačka 3326 příspěvků 04.12.17 20:14
@Ivan PPZ píše:
No, já nevidím dodávku do 2 dnů- viz. obr.
A ty skladovky budou (možná skladem v EU). Anebo třeba opravdu drží sklad ne NEJ zboží. Marži mají dost velkou, aby tvořili zisk.

Nevím, já jen, že to píšou u toho polštáře, ale kdoví, jak to je.:-)
Každopádně je to zboží z Aliexpressu a to si můžu objednat sama…

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.12.17 20:31
@anetis píše:
A mají jen pár věcí skladem, ale to jsou dle mě jen vrácené věci na reklamaci

I to by mohlo, ale zase- to by byla kvalitka.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama