Jak funguje příkrm dle váhy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonitta1
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 20:58
Jak funguje prikrm dle vahy?

Ahoj, malemu je tyden a od porodu jde vaha vicemene jenom dolu. Ma zloutenku a sani mlicka mu taky nejspis moc nejde. Dnes mi doktorka dala rozpis prikrmu. 6 kojeni pridat 50 ml prikrmu. S tim, ze mam pujcenou vahu a prikrm dodelat ke kojeni, tak aby to delalo 50. Takze se chci zeptat, kdyz vaha pred kojenim byla 3,07 a vaha po kojeni 3,13, znamena to, ze vypil tech 50 ml mleka? A prikrm uz tedy nedavat? Logicky mi to tak vychazi, pak jsem mu dala jeste prikrm 20 ml a vaha vzrostla na 3,15. Jen se chci ujistit, ze to budu delat dobre. Uz ztracim nadeji :(

Reklama

Reakce:

marka123
Kecalka 455 příspěvků 27.04.18 21:10

Jestli mate kojit 6× a k tomu pridat pokazde 50ml prikrmu, tak bych zvazila po kojeni, at vim, kolik se nakojil a pak pridala 50ml UM, bez ohledu na to kolik vypije, zvlast, kdyz nepribyva, leda ze by pil opravdu hodne, ale to asi nebude ten pripad, kdyz nepribira. Nebo ze by pak moc blinkal.

marka123
Kecalka 455 příspěvků 27.04.18 21:13

Nebo ma mit pokazde 50ml vcetne kojeni? To z vaseho prispevku moc nechapu, pokud ma byt dohromady 50ml, tak ano zvazit, odecist a dodelat do 50ml. Ale 50ml mi prijde dohromady malo, dohledala bych si nejake tabulky, kolik by melo tydenni mimino pit :nevim:

pppetulda22
Kecalka 206 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 21:13

Jo delate to spravne :) 3130g-3070g=50g tudiz 50ml. Pokud by mel maly hlad tak bych mu dala klidne vic nez tech 50. Myslim ze kdyz jsi mu dala jeste 20 ml tak se urcite nic nestalo :) hlavne at je mimco spokojene a pribira

pppetulda22
Kecalka 206 příspěvků 1 inzerát 27.04.18 21:20
@marka123 píše:
Nebo ma mit pokazde 50ml vcetne kojeni? To z vaseho prispevku moc nechapu, pokud ma byt dohromady 50ml, tak ano zvazit, odecist a dodelat do 50ml. Ale 50ml mi prijde dohromady malo, dohledala bych si nejake tabulky, kolik by melo tydenni mimino pit :nevim:

Mala mi taky tak pila okolo 50ml a doktorka rikala ze to je akorat.ze tydenni mimi ma vypit 100ml na 1kg vahy

Bonitta1
Nováček 9 příspěvků 27.04.18 23:39

50 ml ma byt dohromady kojeni a UM. Kupodivu obe vazeni vypil z kojeni 50 ml, takze nejspis az tak nehladovi, ikdyz jsem si myslela, ze ano. Resp. ze poradne neumi sat. Dala jsem zase trosku nutrilonu, ale dost blinkal a chytl velkou skytavku. Tu ma ted vzdycky, kdyz mu dam prikrm strikackou.

radulaur
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 27.04.18 23:50

Pokud váží těch cca 3.07 kg a má týden, je pro nej 50 ml 6× denně malo.Mel by pít aspoň 70-80 ml 6× denně
Nebo 50 ml 7× denně
Dávka se počítá 150ml/kg/den

radulaur
Zasloužilá kecalka 933 příspěvků 27.04.18 23:51

No spis i 8× denně ( 7× denně to vychází na cca 65ml)

JiricekJ
Povídálka 11 příspěvků 28.04.18 07:59

Ahoj, u nás to bylo podobně. Malý se narodil v lednu a teď mě mrzí, ze jsem to kojení tak podcenila. :-( Až teď jsem se obrátila na laktacni poradkyní z centra mamila a ta mi poradila. Bohužel doktorka je sice fajn, ale v tomhle mi nepomohla, spis naopak. Prikrm dávam z lahvičky při kojení přes cevku a je to mnohem lepší. Dávku vypije jak se mu chce. A na vážení jsem se vyprdla ???? Být tebou, taky zkusím poradkyni ;)

Bonitta1
Nováček 9 příspěvků 28.04.18 09:34

Ja ho kojim cca 8-9× za den, jen do sesti kojeni se ma zaradit prikrm. Ale vazim u kazdeho kojeni a dnes spapal jen 20 z prsu. Takze prikrm budu davat u kazdeho kojeni. Potrebuju, aby pribral. Jinak laktacni poradkyne jsou sestry, takze s nema resim vse o kojeni.

JiricekJ
Povídálka 11 příspěvků 28.04.18 11:23

Jeee, tak to se mas. My když odcházeli z porodnice, tak měl necelý 2,5 kg. To by se mi taková segra hodila :) Taky dávám prikrm s každým kojením. Teď se snažím rozkojit, abych nemusela. A jestli mas zatím málo mlicka, tak bych to tak dělala a uvidíš. Ale nedávat z lahvicky.

Bonitta1
Nováček 9 příspěvků 28.04.18 12:07

Z lahvicky jsem davala dva dny, pak jsem presla na strikacku.. U prsu mi maly usina, ale u strikacky oka dokoran.. Nechapu. A taky mi vadi, jak ma skoro po kazdem jidle silnou skitavku, chudacek. Je mi ho lito, nevim, jestli je toto mnou.. Sestra rikala, ze to miminka mivaji.

JiricekJ
Povídálka 11 příspěvků 28.04.18 19:04

Nás to taky měl a i teď občas. Někdy zabere, ze mu dam znova napít. Uvidíš, ze to bude časem lepší. U prsa usina, kdyz mu nic neteče. Proto mu dam s prsem tu cevku. Stimulují i prsa. A ušetří mi to čas, ze kojim a zároveň dokrmuju.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotbalisté Gündogan a Özil s Erdoganem. Není to váš prezident! běsní Němci

Velkou vlnu nevole rozpoutala fotografie, na níž jsou prvotřídní němečtí... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama