Jak funguje vaše domácnost?

Anonymní
21.10.19 09:23

Jak funguje vaše domácnost?

Ahoj
Máme ročního syna..chtěla jsem. vedet jak to máte v domácnosti?
Jde o to dělám vše prostě doma každý den vařím uklízím doktory zařizují jen já, přijde mi že vše dělám já :zed:
Přítel chodí do práce na směny a prostě mám jen práci fotbal, o ranní přijde půl 3 na hodinu si jde lehnout a půl 6 na trénink. O víkendu vždycky zápas. Nedokáže vymyslet žádnou aktivitu. A když někam jedeme hned mi počítá kolik ho to stalo!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11883
21.10.19 09:31

No, začni mu dávat syna aspoň na chvíli a o víkendu má ten zápas snad jeden, a když hraje doma, tak je to snad jen na půl dne. Takže si čas může udělat. A nemusíte utrácet peníze. Může ho vzít do kočárku do parku, hrát si s ním doma. Manžel treba o víkendu s malou vstává a vaří jí snídani a já chvíli spím. Prostě ať si zvyká a ty si odpočineš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.10.19 09:33
@P4ja píše:
No, začni mu dávat syna aspoň na chvíli a o víkendu má ten zápas snad jeden, a když hraje doma, tak je to snad jen na půl dne. Takže si čas může udělat. A nemusíte utrácet peníze. Může ho vzít do kočárku do parku, hrát si s ním doma. Manžel treba o víkendu s malou vstává a vaří jí snídani a já chvíli spím. Prostě ať si zvyká a ty si odpočineš.

On si sním hraje třeba hodinu.. pak po zápase si jde lehnout.. k malemu nevstava nedokáže mu udělat jídlo :/ ale po mě chce aby bylo. kazdy den uvařeno a naklizeno jinak nejsem ženská 8)

• Nahlásit
  • Citovat
6430
21.10.19 09:35

Co ti pomůže, když ti tu budeme psát, jak to funguje u nás? Spíš bys měla řešit, co podle tebe u vás nefunguje. To má každý nastavené jinak. Já se třeba o domácnost starám také sama, mám dvě děti (3m,2 roky), k tomu chodím na pár hodin cca 8× v měsíci do práce. Manžel mi pomůže, ale spíš tím, že pohlídá děti, což mně naprosto vyhovuje. Ve společném volnu jedeme sem tam na výlet věnujeme se dětem a nebo každý sám sobě, co ho baví. Manžel má 2× týdně večer trénink a většinou soboty večer zápas, ale jen v sezóně. Když někam jedeme, taky šetříme, ale nikdo nikomu nic nepředhazuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 09:40

Nevím, rozdělení žena vaří, uklízí a zajišťuje doktory a manžel chodí do práce, mi přijde adekvátní… Spíš by se mohl občas o syna postarat jen on, abys ty přišla na jiné myšlenky… Jasně, ty za něj do práce nepůjdeš, ale zase si třeba jen ty byla 9 měsíců těhotná a rodila, že. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
21.10.19 09:42
@Anonymní píše:
On si sním hraje třeba hodinu.. pak po zápase si jde lehnout.. k malemu nevstava nedokáže mu udělat jídlo :/ ale po mě chce aby bylo. kazdy den uvařeno a naklizeno jinak nejsem ženská 8)

Manžel v pracovní týden má taky jen práci, plus večerní venčení psa a když je třeba, obstará i ranní. Ale nic jiného po něm ani nechci, od toho jsem doma a mám na to určitě víc času než on. Ale o víkendu klidně uklidí, výlety vymysli a v životě mi nevycetl, kolik ho to stalo. Asi proto, že máme společné peníze.

Ale myslím, že uspořádání si musíte vyřešit vy sami, to jak to funguje jinde je dost zavádějící a k ničemu.

A adi napíšu nepopulární názor, ale s kým sis to dítě pořídila, s tím ho máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4925
21.10.19 09:45

My fungujeme tak že většina domácích věcí je taky na mě, ale můj muž má práci a k tomu 80 hodinový úvazek na brigádě a k tomu studuje dálkově VŠ (už má Bc. a pokračuje na Ing.), ale nikdy jsem neslyšela výtku že něco není, když tak jenom připomene že mu dochází oblečení (občas pračku vytěžují děti natolik že naše věci nestíhám), nakupuje z 95% manžel cestou z práce, já mu jen napíšu seznam co je potřeba (nejbližší krám máme 5 km pěšky nebo 20 minut MHD, pokud tedy nepočítám předraženou večerku). I přes všechnu vytíženost se ale najde čas na moje koníčky, vzdělání, a na společně strávený čas, ale musíme být kreativní. My máme tu výhodu, že z obou stran rodiny jsou relativně fungující prarodiče, kteří rádi na pár hodin pohlídají. A hlavně manžel si uvědomuje že vztah s dětmi se buduje od miminka tak se s dětmi snaží strávit co nejvíc času co může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2737
21.10.19 09:49

Opet anonymni radobypruzkum aby se tady rozjela nekolikastrankova diskuze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
21.10.19 10:14

Když je v práci o dítě se starám samozřejmě já. Když přijde, tak se střídáme. Když dítě ječí, že má hlad, tak jídlo nachystám ten, který zrovna nedělá nic jiného nebo je blíž lednici. Po práci nebo o víkendu zajde nakoupit u nás do sámošky, ale na velké nákupy si vesměs jezdím sama do vzdálenějších obchodů. Vařím výhradně já, on zase myje nádobí. V úklidu se střídáme… A když někam jdeme, tak mi rozhodně korunu nevyčte. To spíš já už pak vždy hudruju, že už bysme se mohli krotit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.19 10:36

Jak si to kdo udělá tak to má. Taky se starám o roční dceru a o domácnost a každý den vařím a přítel chodí do práce a dělá vše kolem baráku a když jdu cvičit nebo s kamarádkou na kafe tak pokaždé pohlídá a když je potřeba tak i malou uspává a nic si nevyčítáme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15089
21.10.19 10:42
@Anonymní píše:
On si sním hraje třeba hodinu.. pak po zápase si jde lehnout.. k malemu nevstava nedokáže mu udělat jídlo :/ alepo mě chce aby bylo. kazdy den uvařeno a naklizeno jinak nejsem ženská 8)

No, tak vzhledem k tomu, že jsi celý den s dítětem doma, tak zrovna uvařit a uklidit by snad neměl být problém :think:

K dalšímu - najdi si taky nějaký koníček a naplánujte si to tak, abyste se prostřídali - on fotbal, Ty něco svého. Všechno je o vzájemné a konkrétní domluvě Vás dvou… To, že my Ti tady napíšeme, jak to funguje / fungovalo u nás, pro Tebe přece není relevantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11883
21.10.19 13:00
@Anonymní píše:
On si sním hraje třeba hodinu.. pak po zápase si jde lehnout.. k malemu nevstava nedokáže mu udělat jídlo :/ ale po mě chce aby bylo. kazdy den uvařeno a naklizeno jinak nejsem ženská 8)

Tak nevím, jak to máš ty, ale mně přijde naprosto ok, že vařím, protože jíme s dcerou. Většinou na dva dny, ale jídlo je. Samozřejmě, když jedeme k doktorovi a nebo tak, tak je třeba až večeře a nebo nějaké maso na pánev. Stejně tak se snažím, aby tady bylo dle možností uklizeno, něco zvládnu průběžně, něco třeba večer. Manžel to ale ocení a je rád, že si dá doma teplé jídlo. A pak jde pracovat kolem domu.

Jinak přes noc mu klidně můžeš nachystat sunar a ráno snad není tak těžké udělat kaši.

Ales spíš mně u tebe přijde, že to chlap bere jako full servis a samozřejmost. Proto si tak stěžuješ. No nechala bych mu malého na den samotného a ať se ukáže. A jídlo jim klidně můžeš připravit dopředu a uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6257
21.10.19 13:14

Ja taky delam kolem domacnosti a deti vsechno a nijak mi to zily netrha, byli jsme takto domluveni jeste predtim, nez jsme si deti poridili. :nevim: na tvem miste by mi spis vadilo, ze ve volnem case ma pouzr svuj konicek a nedelate taky neco spolu. Ale tak tak to mam ja, nevim, v cem ti to pomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35787
21.10.19 16:38

Ahoj. Taky si potřebuješ odpočinout - zkuste si spolu sednout a zorganizovat lépe svůj čas. Nejsi narozdíl ode mě samoživitelka, ale ve vaší rodině to tak vypadá. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
337
26.10.19 03:36

U nás je to 50:50. Když je partner v práci, dělám “rodinnou pohodku” já - běžný nákup, úklid, vaření. Naopak, když jsem v práci já (pracuji 3× týdně), tak vše obstará partner. Já chodím domu po osmé večer a muž z kanceláře ve tři, takže je tyto dny vše na něm. O víkendu uklízíme společně. Pak jsou věci, které máme rozdělené, výhradně já peru a žehlím (muž sice šikovný, ale tohle mu prostě nejde :mrgreen: ) a on vždy luxuje, to je jeho hobby, a většinou dělá velký týdenní nákup. Jak říkala má babička, jak si to lidi nastaví na začátku, takový to pak mají.
Občas se nestačím divit, co tak čtu a slyším kolem sebe.,,Uvařit, uklidit, to je ženská práce”. Jo, aha, tak až bude partner nosit z práce 100k a já nebudu muset pracovat, pak bude mít doma full servis. Ony se jim ty genderový stereotypy hodí jen do míry, co se líbí jim. Dneska, kdy už pracujeme obě pohlaví v podstatě stejně, už těžko může někdo říkat, že to či ono je ženská/mužská práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama