Jak fungujete jako rodina?

Anonymní
8.1.21 15:43

Jak fungujete jako rodina?

Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale je to pro mě důvěrné. Chci se zeptat, jak fungujete jako rodina s více dětmi? Máme s manželem jedno dítě a vždycky jsme chtěli ještě jedno. Já bych si ho teď přála, ale zároveň mě od toho odrazuje to, že manžel je ve svém volnu na svém koníčku. Jako otec je skvělý, s dítětem mají perfektní vztah a když nejsem doma, tak mě malá ani nepotřebuje. Ale manžel je pořád pryč. Jeden víkend odjede na 3 dny a další víkend zase celý pracuje. Když potřebuji, tak je samozřejmě k dispozici, ale je to jen v případě, kdy musím do práce nebo k lékaři. To jako není žádný problém. Nechci nikomu zakazovat koníčky, to bych si nedovolila, ani nechci aby se mnou manžel byl od rána do večera, to není stejně dobrý. Ale je mi poslední dobou smutno, po večerech stejně řeší zase ty své věci nebo když mi oznámí, že o víkendu nebude doma, tak se ale od pondělí neřeší nic jiného, plánuje co si vezme na sebe, co potřebuje nakoupit a tak. Doma spíš řešíme už jen provozní věci. Když to chci řešit, tak mi akorát oznámí, že se toho konicku nevzdá, spíš by obětoval naše manželství. Teď se stalo třeba i to, že měl odjet až v sobotu, v pátek od rána jako na trní a nakonec odjel dnes už ve 14:00. Nemáme hlídání.
A tak stojím před otázkou, jestli jít do druhého dítě, já bych moc chtěla, manžel by asi taky chtěl, ale všechno by bylo na mě. To mi řekne i manžel, že on ale do práce a ten koníček prostě musí a chce.
Tak by mě zajímalo, JAK funguje jako rodina? Jak často se vidíte a tak?
Omlouvám se, jestli je to zmateně napsané.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6639
8.1.21 15:50

Já bych to nedala. Nikdy jsem neměla extra silnou potřebu mít děti, a naopak bych hrozně úkorne nesla, kdyby byla v rodině za občana druhé kategorie, tj. toho, jehož volný čas a koníčky nemají stejnou váhu jako ty partnerovy. Viděla bych v tom velký nerespekt. (Což neznamená, že to nemůžeš mít jinak.)

Jak fungujeme - hodně rovnovážně bych řekla. Nemáme časově náročné koníčky, takže se to dá dobře skloubit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9277
8.1.21 15:52

Takhle rozhodně ne a kdyby mi někdo řekl, že je pro něj koníček důležitější než rodina, tak bych asi hodně zvažovala, zda s ním zůstanu.
Máme domluven počet večerů a víkendů, kdy se člověk věnuje něčemu individuálně.
Samozřejmě, když vyjímečně(např. 2× za rok) přijde nějaká akce, tak není problém.
Také je povolena v zimě a v létě jedna týdenní dovolená bez rodiny-využíváme oba, ale tak, aby nás to nestálo těch 10 plných dní dovolené, takže se snažíme některou dovolenou vybrat ve svátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2002
8.1.21 15:54

A není možné, aby vás do těch svých koníčků zahrnul? Abyste tam jeli s ním?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
8.1.21 15:58

Vidíme se každý den ráno pred odchodem do práce, o péči o děti se dělíme, víkendy trávíme všichni spolu. Když byly děti mimina a batolata, byla péče převážně na mě, je pravda, že jsme byli mladší a měli jen jedno, chlap častěji zašel s chlapama někam na pivo, na nějakou kalbu nebo jeli někam na motorce, já zase měla jako odreagovaní sport, tak jsme ten čas trávili víc odděleně. Teď jsme spolu víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
8.1.21 15:58

A dítě jako není jeho? A co tvoje koníčky? Co kdybys mu oznámila že každý druhý víkend budeš pro změnu ty na svém novém koníčku? :think: Tohle bych asi nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25412
8.1.21 16:00

Jsem s manželem na vše sama, žijeme daleko od rodiny. Koníček měl box dvakrát týdně, pak kvůli zranění v létě nemohl, teď je zavřeno. Od porodu druhého tam nebyl, aby mi doma mohl pomoct, měl ho večer. Víkendy vždy s námi, vlastně pořád s náma. :nevim: ráno vzal holku do školy, dřív do školky, když je potřeba zůstane doma na home-office nebo si vezme volno. Do hospody nechodí, kamarády máme vlastně jen s dětma. Jsme vlastně hrozně nudný… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1795
8.1.21 16:03

Pro manžela byly také důležitější koníčky, už spolu nejsme. A jestli si ještě někdy někoho najdu, tak každopádně budu na stejné úrovni jako partner, protože jsem to dělala jako ty, nechtěla jsem chlapa v ničem omezovat a úplně si mě přestal vážit a mít ke mně úctu. A končí to rozvodem z mé strany a přesně takhle to skončilo i u mé kamarádky, která vycházela manželovi taky ve všem vstříc. Ne, nedělala bych si s ním druhé dítě, když bych měla ještě možnost volby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17149
@Anonymní píše:
Ahoj, předem se omlouvám za anonym, ale je to pro mě důvěrné. Chci se zeptat, jak fungujete jako rodina s více dětmi? Máme s manželem jedno dítě a vždycky jsme chtěli ještě jedno. Já bych si ho teď přála, ale zároveň mě od toho odrazuje to, že manžel je ve svém volnu na svém koníčku. Jako otec je skvělý, s dítětem mají perfektní vztah a když nejsem doma, tak mě malá ani nepotřebuje. Ale manžel je pořád pryč. Jeden víkend odjede na 3 dny a další víkend zase celý pracuje. Když potřebuji, tak je samozřejmě k dispozici, ale je to jen v případě, kdy musím do práce nebo k lékaři. To jako není žádný problém. Nechci nikomu zakazovat koníčky, to bych si nedovolila, ani nechci aby se mnou manžel byl od rána do večera, to není stejně dobrý. Ale je mi poslední dobou smutno, po večerech stejně řeší zase ty své věci nebo když mi oznámí, že o víkendu nebude doma, tak se ale od pondělí neřeší nic jiného, plánuje co si vezme na sebe, co potřebuje nakoupit a tak. Doma spíš řešíme už jen provozní věci. Když to chci řešit, tak mi akorát oznámí, že se toho konicku nevzdá, spíš by obětoval naše manželství. Teď se stalo třeba i to, že měl odjet až v sobotu, v pátek od rána jako na trní a nakonec odjel dnes už ve 14:00. Nemáme hlídání.
A tak stojím před otázkou, jestli jít do druhého dítě, já bych moc chtěla, manžel by asi taky chtěl, ale všechno by bylo na mě. To mi řekne i manžel, že on ale do práce a ten koníček prostě musí a chce.
Tak by mě zajímalo, JAK funguje jako rodina? Jak často se vidíte a tak?
Omlouvám se, jestli je to zmateně napsané.

Je to úplně jedno, jak to máme doma my. Musí to vyhovovat oběma. Někdo má vojáka, řidiče a je třeba rád, že má doma klid. Ta krásná věta, že by tě kopnul radši do zadku, to je teda problém. Trošku d. ebilek :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6005

Upřímně bych s takovým chlapem neměla ani to jedno dítě. Nas štve když o víkendu nemůžeme být spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25412
8.1.21 16:05

Mě by zajímalo ten koníček, kdy je 3 dny pryč :think: ryby?

Příspěvek upraven 08.01.21 v 16:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1030
8.1.21 16:05

Tak priority má zjevně jasně daný - raději by obětoval manželství než se vzdal koníčku. Pro mě osobně by to byl důvod k zamyšlení, jestli s někým takovým vůbec chci zůstávat, natož abych zvažovala, že půjdu do druhého dítěte. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13826
8.1.21 16:09

Muj manzel je porad s rodinou.
Na pivo jde s kamarády tak 1× za 2 měsíce, v lete tak 1× za mesic.
Cvici doma, vetsinou ale sportujeme spolu, jedeme plavat jako cela rodina a stridame se treba u deti, aby si druhý zaplaval. Kola, brusle.. Vse vsichni spolu, nebo kdyz mame oba volno a deti jsou ve skolce/skole, jdeme spolu.
Obcas si zapari ps4.
Ale dětem se venuje, vyzvedava, blbne s nima, uvari i uklidi, kdyz ja jsem v praci, je zlatej :srdce:
Mam kamaradku, ktera ma manzela a je na vse sama, bud chrape nebo si chodí za konickama a to bych teda nedala :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51630
8.1.21 16:12

Fungujeme normalne, spolupracujeme. Moje rodina je daleko. Muz v beznem rezimu za praci cestuje a ma turnus pravidelny volna a prace. Jeho konicek je posilovna, cviceni. Ale tam vetsinou chodil dopoledne, kdyz jsem v praci a deti maji skolu. Ted jsou furt posilovny zavrene. Takze nema, kde chodit. Jezisek nadelil behaci pas. U nas jsem ja ta, kdo pravidelne v beznem rezimu odjizdi do skoly o vikendu a necham mu tady tri decka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
8.1.21 16:13

Muj chlap ma konicek ryby. Kdyz chce starsi( coz je skoro vzdy), tak ji bere sebou. S tveho popisu mi prijde, ze tvuj chlap rodinu vubec nepotrebuje, coz je dost smutny. Druhy dite bych si s nim nedelala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat