Jak fungujete s manželem v domácnosti?

Anonymní
18.7.19 10:55

Jak fungujete s manželem v domácnosti

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak fungujete doma s manželem nebo partnerem co se týká rozdělení péče o domácnost, děti, vydělávani apod. Vím, že těchto témat je tady hodně, ale ráda bych vedla nezaujatou diskusi bez emocí. Prosím anonymně, nechci aby mě příbuzní poznali. U nás to funguje následovně: jsem teď na RD, k tomu mám pidi úvazek práci z domu a dálkově studuju a starám se o jedno téměř roční dítě. Přes den jsme sami, muž chodí domů kolem 19 hodiny. Kdy si s malou trochu prohraje a z 90% ji dává spát. Pak se jde najíst, pokud jsem něco stihla uvařit dá si vařené a nebo si udělá jídlo sám. Po jídle kolem 21 odchází do pokoje k pc. Talíř po jídle většinou úklidi do dřezu (myčku mame). Jinak doma neudělá nic. Přes víkend vstává většinou kolem 10 -11, naji se a jdeme někam ven. Přicházíme většinou kolem 17-18, kdy vaříme jídlo (často on). Teď potřebujeme reklamovat pračku a už 14 dni z něj doluju doklady o koupi, které má u sebe, abych tu reklamaci mohla zařídit. Třeba koš sám od sebe nevynese ani když preteka, musím mu ho postavit za dveře. Uklízím z 99% já. Co se týká peněz dává mi 1/3 svého platu, ale musím si o něj říkat. Zajímá mě jak to máte vy ostatní, protože mám občas pocit, že jsem na vše sama.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.7.19 11:02

Tak ono jak chodí přes týden domu v 19hodin nemá moc kdy by ti pomohl. Takže to se dá chápat. Dává dceru spát přes týden…takže taky super. O víkendu chápu, že se vám věnuje. Jezdíte ven, on vaří.
U nás mi muž pomáhá více, ale on je doma přes týden, dělá všelijak. Takže nějak se domlouváme. Jen jsem si musela zvyknout, že mu musím říct…on říká že jako chlap to nevidí že je něco třeba udělat. ještě tak myčku to dává bez upomínky. Ale jinak musím říct vynés plasty, papír.., vynes koš, povysávej. Ale vím že nikdy neumyje wc, umyvadlo…, nevytíral, prádlo tak zapne pračku, ještě posbírá, ale poskládat, vyžehlit nee. Nakupy dělám já z 95%, vařím já. Starám se i o finance, my máme jeden účet, dvě karty. Plus hotovost doma na jednom místě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 11:04

No my máme 2 děti, 3 a 4 roky. Oba ve školce (teď prazdniny), já mám 3 dopoledne pracovní (bez platu). Muž chodí hodně pozdě, ale zas hodně vydělá. Vecery travime spolu, víkendy (pokud nepracuje) trávíme venku. Doma udělá čím dál tím míň, řekla bych, že stejně jako tvůj muž…ale výplatu máme celou společně. Máme jeden ucet a oba od něj karty. Já obstaravam nákupy, včetně oblečení a podobně. Na větších věcech se domlouvame. Nevadilo by mi, kdyby doma dělal trošku víc, občas mi to leze na nervy. V zásadě si po sobě odnese talíř a občas něco uvaří. Na dovolených teda funguje ale víc.

• Citovat
  • Nahlásit
6565
18.7.19 11:06

Ja na RD, mame rocni dceru. Staram se o domacnost - uklid, pradlo, jidlo a dite. Manzel vydelava a stara se ted prevazne sam o stavbu domu, coz je dost zahul a zrout casu. Mame sice zedniky, ale vse co je treba, zarizuje. Vse teda se mnou doma probere, ale zarizuje z 99% sam. Jde o hrubou stavbu, tak tomu vubec nerozumim. Az se budou resit vnitrky, tak zase asi spis ja :)

Co se tyce doma. Kdyz je z prace doma, hraje si s malou, pomuze - obcas nadobi, kdyz nestiham, vyluxuje, vynese odpadky, pripadne - ucpany odtok,…provozni veci. Na vetsi nakupy jezdime spolu nebo se stavi manzel po ceste z prace (napisu mu smskou, co nam chybi). Neco obstaram sama, co neni tezke. Asi jsou chlapi, co i vari, zehli,…

Nam to ale takto vyhovuje. Jedine, ze jented hodne pryc, prace + stavba, tak jsme casto do podvecera samy. Ale pak prijede a venuje se male. Vetsinou ji pripravi vecer jidlo k veceri a spolecne koupeme :) uspavam ja - porad kojim :mrgreen: jinak o vikendech ma jeste nejake melouchy, tak je taky nekdy cely den pryc, ale kdyz je doma, venuje se mne i male - prochazky, vylet…

Samozrejme ma dny, kdy vecer sedne k telce na film, co ja nemusim, nebo k pocitaci a neco si zahraje. Ale ted uz pc vyjimecne ;) ale ja mam taky sve - zehlim, poklidim a tak, nebo si pustim neco ja. Nebo spolecne a jen se valime, kdyz mala spi :mrgreen:

Příspěvek upraven 18.07.19 v 11:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2232
18.7.19 11:09

U nás manželovi končí RD a hledá práci, dítě 2,5 roku, já plný úvazek, pracuju z domu, do kanclu jezdím jednou týdně. Finance: já vydělávám, manžel vyšel z rodičáku a našetřenejch rezerv, takže jsme si víceméně rovni, nikdo neplatí výrazně víc nebo míň. Péče o dítě: též rovnoměrně, nikdo se nestará víc nebo míň. Jen já řeším nákupy oblečení, kadeřnici a tak, protože mě to baví. Vaření: střídáme se, vaříme obědy. Snídaně a večeře si chystá každej sám, pro malou podle situace. Domácnost: nádobí kdo má čas, já stírám povrchy, myju koupelnu a WC, manžel vysává a vytírá, stará se s tchánem o zahradu. Peru vždy výhradně já, za osm let společnýho života se mi to nepodařilo změnit :mrgreen: Nákupy většinou taky já, páč mám auto a řidičák, manžel ne, ale často jedeme spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 11:09
@Anonymní píše:
Tak ono jak chodí přes týden domu v 19hodin nemá moc kdy by ti pomohl. Takže to se dá chápat. Dává dceru spát přes týden…takže taky super. O víkendu chápu, že se vám věnuje. Jezdíte ven, on vaří.
U nás mi muž pomáhá více, ale on je doma přes týden, dělá všelijak. Takže nějak se domlouváme. Jen jsem si musela zvyknout, že mu musím říct…on říká že jako chlap to nevidí že je něco třeba udělat. ještě tak myčku to dává bez upomínky. Ale jinak musím říct vynés plasty, papír.., vynes koš, povysávej. Ale vím že nikdy neumyje wc, umyvadlo…, nevytíral, prádlo tak zapne pračku, ještě posbírá, ale poskládat, vyžehlit nee. Nakupy dělám já z 95%, vařím já. Starám se i o finance, my máme jeden účet, dvě karty. Plus hotovost doma na jednom místě.

To chápu, že přes týden nic moc neudělá, protože je v práci. Ale třeba to rikani si, když ho slušně poprosim třeba v pátek jestli by vysal, tak na mě hodí ksicht, že mám sto chutí si to udělat sama a nakonec vysava v neděli v 7 večer. :nevim: jako nestezuju si, díky jeho příjmu žijeme, ale někdy je to s ním horší než s tím malým dítětem. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
M-A
677
18.7.19 11:12

Me teda zarazilo, ze prijde v 19 z prace a pises, ze se naji pokud si stihla neco uvarit… coze? To by melo byt to nejdulezitejsi co stihnout do 19 hodin, udelat chlapovi jidlo, ne? Vzdyt dite urcite spi pres den, to nestihnes uvarit? Co jis? Muj chlap chodil z prace okolo 11 dopoledne (delal se zviratama a chodil jeste odpoledne) a hotovy obed bylo to nejzakladnejsi co rano udelat :nevim: muj kos sam taky nevynesl, ale jakmile stal u dveri bral ho vzdycky… plat zase daval celej a jeli jsme v tom spolecne no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
18.7.19 11:13

Jsem uplne na RD, mam 3deti, 2mame spolecne (19M a 6M). V tydnu chodi z prace nejdriv v 16:30. Finance neresime nijak. Kazdy mame svoje. Nestava se, ze by nam nekomu dosly. Nic si nemame potrebu davat a posilat. Ale kdybych se vydala z penez, tak si muzu rict, to se vetsinou stava ve chvili, kdy potrebuju hotovost (tu nemam nikdy a on skoro vzdycky), treba na kadernici nebo kosmetiku.
Chlap vynasi kos uz vetsinou sam od sebe, asi 3× tydne, vic neni treba. 1× tydne zmakne uklidit nadobi z mycky. Do mycky da tak 80% svych veci a nekdy zmakne i uklidit po detech. Deti dokaze obstarat od A do Z, kdyz prijde z prace, tak je vetsinou ovladne bez problemu. Varim teda skoro kazdy den (tak 5× v tydnu urcite), chlap chodi na obed kazdy den, ale nema problem si dat studene jidlo i si ho udelat. Ja musim varit kvuli te 19M, ta ji hlavne teple jidlo :roll:
Spat chodime asi z 90% spolecne kolem 21hodiny :lol: o vikendu vstava a vari sunar. Rano vzdycky vstavame spolecne s detma (o vikendu). My jsme ale asi divny par. Jsme skoro porad spolu :lol: :lol: :lol: kdyz jsem chodila do prace, tak chlap vecne nakupoval sam, pral i uklizel. Ted mam ja casu dost, tak delam skoro vse sama, ale kdyz reknu at udela, tak udela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 11:21

@M-A naše dítě přes den nespí. Já toho přes den moc nesmím, jim taky až jde dítě spát.

• Citovat
  • Nahlásit
791
18.7.19 11:22

Když jsem byla na RD dělala jsem všechno sama a i vlastně teďka je to na mě. Mám 6h úvazek, veškerá péče o dceru i domácnost je na mě + mám k práci brigádu (pár večerů v týdnu) a rozjíždím podnikání. Beru to tak, že manžel chodí do práce a jde kolikrát o víkendu, abychom se měli dobře (pro rýpalky - brigádu mám, protože chci, ne protože musím) a nemůžu po něm chtít, aby ještě kmital doma. Samozřejmě když ho poprosím, tak bez řečí udělá. Co se týče finanční stránky, máme každý svoje peníze a vždy se nějak domluvíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
222
18.7.19 11:23

Já jsem na RD, malý má skoro 1,5r, manžel chodí do práce, ale má vcelku dost volna. V domácnosti pomáhá skoro se vším, o malého se stara hodně…s ničím nemá problém. Nakupy děláme většinou společně, někdy jede jeden z nas, když je třeba malý protivny nebo nemocný apod. Volný čas travime spolu. Peníze máme společné, máme jeden účet. Opravdu si nemám na co stěžovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 11:23
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak fungujete doma s manželem nebo partnerem co se týká rozdělení péče o domácnost, děti, vydělávani apod. Vím, že těchto témat je tady hodně, ale ráda bych vedla nezaujatou diskusi bez emocí. Prosím anonymně, nechci aby mě příbuzní poznali. U nás to funguje následovně: jsem teď na RD, k tomu mám pidi úvazek práci z domu a dálkově studuju a starám se o jedno téměř roční dítě. Přes den jsme sami, muž chodí domů kolem 19 hodiny. Kdy si s malou trochu prohraje a z 90% ji dává spát. Pak se jde najíst, pokud jsem něco stihla uvařit dá si vařené a nebo si udělá jídlo sám. Po jídle kolem 21 odchází do pokoje k pc. Talíř po jídle většinou úklidi do dřezu (myčku mame). Jinak doma neudělá nic. Přes víkend vstává většinou kolem 10 -11, naji se a jdeme někam ven. Přicházíme většinou kolem 17-18, kdy vaříme jídlo (často on). Teď potřebujeme reklamovat pračku a už 14 dni z něj doluju doklady o koupi, které má u sebe, abych tu reklamaci mohla zařídit. Třeba koš sám od sebe nevynese ani když preteka, musím mu ho postavit za dveře. Uklízím z 99% já. Co se týká peněz dává mi 1/3 svého platu, ale musím si o něj říkat. Zajímá mě jak to máte vy ostatní, protože mám občas pocit, že jsem na vše sama.

2lete dite, oba uz pracujeme. On osvc ja zamestnanec. Manzel je od rana do vecera v praci, kdyz je doma tak rekonstruuje dum. Bohuzel nema kdy pomoct s domacnosti. Rano vyvenci psa, kdyz dojede normalne z prace tsk si hraje se synem a pak ho jde uspat. Tak 5× do tydne usne s nim. Takze vse ostatni (cela domacnost, dite, zahradka, pes) je na mne. Nicmene nosi tak 3× vetsi vyplatu nez ja. Rodina neco stoji a nekdo vydelavat musi…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.19 11:29
@Anonymní píše:
2lete dite, oba uz pracujeme. On osvc ja zamestnanec. Manzel je od rana do vecera v praci, kdyz je doma tak rekonstruuje dum. Bohuzel nema kdy pomoct s domacnosti. Rano vyvenci psa, kdyz dojede normalne z prace tsk si hraje se synem a pak ho jde uspat. Tak 5× do tydne usne s nim. Takze vse ostatni (cela domacnost, dite, zahradka, pes) je na mne. Nicmene nosi tak 3× vetsi vyplatu nez ja. Rodina neco stoji a nekdo vydelavat musi…

Jeste dodavam ze o finance se v rodine taky staram ja takze manzel posila tak 2/3platu mne ale nemusi resit zadne placeni…

• Citovat
  • Nahlásit
1858
18.7.19 11:29

Já mám ráda ten model muž pracuje, žena se stará o domácnost. Jsem na RD a všechno si dělám sama, je to pro mě koníček. Partner je hodně pryč (i přes noc). Občas donese nákup, když je doma, kupuje snídaně - sám od sebe. Umí perfektně vařit, tak občas něco udělá. Jinak řeší takový ty chlapský věci v domácnosti. Talíř dává do dřezu (s tím mě vytáčí :lol: ) a sbírám po něm oblečení všude možně :think: ale nestěžuju si, vyhovuje mi to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12256
18.7.19 11:31

Tak tvuj muž nemá kdy. Na popisu nevidím nic závadného - muj muž by teda nevysával ani za zlaté prase. Jediné co vidím na závadu je říkání si o peníze a to rozložení jakože 1/3. Pro mě je priorita, aby se k nám choval hezky, věnoval se dítěti ( v rámci svého volného času, aby na něj myslel, měl ho rád, pohrál si s ním a v mé nepřítomnosti se o něj dokázal dobře postarat - což dokáže ) a nosil prachy. 100× raději budu když bude řádit s dcerou, než aby pobíhal s koštětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama