Jak fungují kapky na prdíky

16.5.16 13:32

Jak fungují kapky na prdíky

Ahoj zkušené maminky, mohla byste mi některá poradit, jak vlastně fungují kapky na prdíky? Ma po nich miminko víc prdět samo a nebo naopak prdět nemá? Moc děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29440
16.5.16 13:36

Kapky obsahují látku simeticon, ta rozpouští vzduchové bublinky ve střevě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
16.5.16 13:41

U nás fungují tak (teda Espumisan, probiotika budou asi něco jiného), že malá se po nich vždycky několikrát za sebou vykadí. Předtím se ale dost dlouho kroutí a tlačí, než se podaří. Ale přijde mi, že jsou docela návykové, ze začátku jsem je dávala tak jednou denně a teď už několikrát za den i v noci a stejně jí to bříško dost trápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
16.5.16 13:46

Mne doktorka rikala, ze hlavne nemam cekat, ze nakapu a bude po problemu. Cca dva dny se ve strevech utvari ta spravna hladina ucinne latky. Ta pak bud vzduch „rozpusti“, nebo donuti miminko vsechno vyprdet. Potvrzuji u syna - Dva dny nic, potom vzdycky hrozne hlasite a casto kakal, protoze se stolici odchazel i vzduch, a byl klid. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
508
16.5.16 13:46

Podle mě zabraňují nadýmání, a mimochodem-nám pomohly až kapičky espumisan a dávala jsem je asi do půl roka, ale ke konci už jen minimálně, snižovala jsem dávky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.16 13:47

@Fima My dáváme BabyCalm, tam Simeticon není…
@MaJiKa Aha, malý vždycky nad ránem začne tlačit a hekat, pak si párkrát prdne sám a potom při přebalování zacvičíme nožičkama a pěkně se vyprdí u toho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.16 13:49

@lenorecka No je pravda, že kakání doprovází neuvěřitelný zvuky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
16.5.16 14:02

@Petra Pavlickova Pokud dobře pamatuji, tak Baby calm obsahují jen nějaký glycerin, fenykl, anýz a mátu, vše ve formě olejů. Takže tam je to opravdu jen jako podpora trávení a nadýmání celkově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3356
16.5.16 14:21

@Petra Pavlickova Simeticon (espumisan) snižuje povrchové napětí bublin, to spůsobí, že se bublinky sloučí v jednu velkou a ta se pak mnohem snadněji „vyprdí“, takže ano, způsobí, že mimčo více prdí a také snadněji. Espumusan také trochu zrychluje peristaltiku-takže je častější stolice a mimčo může mít větší hlad, Sab-simplex by to dělat neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
704
16.5.16 14:45

Zdravím,
kapek jsem vyzkoušela hodně a výsledek žádný.
U nás pomohla až mastička na bříško Pupík :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
16.5.16 14:58

Espumisan a spol je je vlastne silikonovy odpenovac, bubliny (pena) ti vytvori jednu velkou bublinu a ta vyjde. Znam to z prumyslovych aplikaci :-), tam se to pouziva na odstraneni peny (a ne vzdy to dobre funguje) u lidi mi to moc smysl nedava, ale asi projde a neuskodi, tak se to da zkusit. Jedine jestli to taky zrychluje peristaltiku, jak nekdo psal, tak to smysl dava. Jak funguji ty bylinky, nevim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat