Jak ho donutit k lékaři

Anonymní
26.11.15 20:44

Jak ho donutit k lékaři

Přítel ma zdravotní problém, krvácení z konečníku. Řekl mi to dnes, ze po stolici krvácí, prý je toho víc, ze i ta krev teče kdyz si stoupne z wc nebo prostě do zachodu. Vidím na něm, ze je v depce, rekla jsem mu, ze to nic nebude ze to budou hemeroidy, dostane na to něco a hotovo. On ze nikam nejde, ze umře radši bez diagnozy a podobny kraviny. Tak jsem mu pohrozila jestli me bude štvát, ze mu zavolam sanitu a at ho odvezou. Jak ho tam mam donutit, mam o něj starost.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3761
26.11.15 20:47

Kolik mu je…?

jinak zkuste třeba aspoň koupit něco na hemeroidy - mast, čípky + vyšší hygiena a určitě se to spraví, kdyby ne, tak by fakt měl někam jít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
26.11.15 20:47

Pokud nechce tak ho tam asi nedostaneš :zed:. Chlapy jsou prostě sraby :). Jedine co mě napada, že k lékaři půjdeš s nim a psychicky ho podržís.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22053
26.11.15 20:49

Moje mamka má to samé, a už je objednaná na kolonoskopii. Holt se o své zdraví bojí, ne jak blbí mladí. Asi bych ho něčím postrašila, resp. upozornila na pocit zodpovědnosti (nemáte třeba dítko?)..navíc cokoli zjištěné včas, je většinou lépe léčitelné.
Chlapi jsou fakt hrozní. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 20:51

Srab on v tomto je, ale proc něco odkládat, to ja bych šla hned. Je mu 25. Sedave zaměstnání nema, je hodne aktivní. To jsem taky nabízela, ze jdu s ním, ale nic, zkusim tu mast koupit, snad pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
3761
26.11.15 20:53

Můj chlap si nahmatal v rozkroku bulku, taky jsem hned chtěla, aby šel k dr., no moc se mu nechtělo a taky to zkoušel jako, že to ani nebolí..
tak jsem ho objednala k urologovi na UZ a jen jsem mu to oznámila a šla tam s ním, nakonec to nic nebylo, jen nějaká tuková boulička

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
26.11.15 20:57

Můžu to být fakt nějaká kravina - typu rupturka v konečníku, co se pokaždý když jde na velkou znovu otevře a začne to téct

zkuste Proctoglyvenol mast a Ascorutin - ten zpevňuje cévní stěnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 20:58

Tak jestli ta krev tece hodne tak to hemoroidy byt nemusi ale ta pricina muze byt jinde a velmi zavazna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
26.11.15 21:03

@katule9 má pravdu, že to může být vážné, ale zároveň když rupne cévka v konečníku, tak to je krve jak z vol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.11.15 21:04

Ach jo holky, no proste pujdem asi ho fakt objednam a ptat se nebudu.. Pak bych si to taky mohla vycitat ale verim, ze to bude v poradku akorat nemam rada pocit nejistoty. Tu zodpovednost mu taky vyctu, hlavne ze on by me hnal hned. Chlapi jedni..

• Nahlásit
  • Citovat
2300
26.11.15 21:10
@Conulka píše:
@katule9 má pravdu, že to může být vážné, ale zároveň když rupne cévka v konečníku, tak to je krve jak z vol.

presne tak muze o byt jen ta ceva coz by bylo relativne v pohode ale muze to byt i krvaceni z GIT to je pak celkem prusvih

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42671
26.11.15 21:17
@Anonymní píše:
Přítel ma zdravotní problém, krvácení z konečníku. Řekl mi to dnes, ze po stolici krvácí, prý je toho víc, ze i ta krev teče kdyz si stoupne z wc nebo prostě do zachodu. Vidím na něm, ze je v depce, rekla jsem mu, ze to nic nebude ze to budou hemeroidy, dostane na to něco a hotovo. On ze nikam nejde, ze umře radši bez diagnozy a podobny kraviny. Tak jsem mu pohrozila jestli me bude štvát, ze mu zavolam sanitu a at ho odvezou. Jak ho tam mam donutit, mam o něj starost.

Hemeroidy by ho bolely tak, že už by u toho doktora dávno byl :mrgreen:
Donutit, já nevím no - je to dospělej člověk :nevim: Jestli máte stejnou praktickou, tak bych s ní zkusila o tom hodit řeč a třeba by ho ona mohla „náhodou“ pozvat na preventivní prohlídku.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
26.11.15 21:19

Mamka začala krvácet, málem to nepřežila. Zhoršilo se to během 1 dne tak, že skončila na JIP. Teď má jen 1/3 žaludku, je bez duodena (dvanáctník) a kusu střeva. Měla tam vředy a krvácela více a více. V míse byla krev, pak krvácela i mimo vykonávání velké potřeby - stačilo si sednout nebo se zvednout. K doktorovi taky nechtěla. Pozor na to. Můžou to být „jen“ hemoroidy, ale i vředová choroba, nebo jiná příčina krvácení z GIT. Objednat, neptat se. Ono se uleví i psychicky, když se zjistí příčina a nasadí léčba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
26.11.15 22:19

@Moise nemusejí bolet, mě nebolí, ale je pravda že celkově o nich prakticky nevím, objevili se v těhotenství a jednou za čas když je stolice hodně tuhá lehoučce zakrvácím, ale jinak klídek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
26.11.15 22:21
@Apaji píše:
Mamka začala krvácet, málem to nepřežila. Zhoršilo se to během 1 dne tak, že skončila na JIP. Teď má jen 1/3 žaludku, je bez duodena (dvanáctník) a kusu střeva. Měla tam vředy a krvácela více a více. V míse byla krev, pak krvácela i mimo vykonávání velké potřeby - stačilo si sednout nebo se zvednout. K doktorovi taky nechtěla. Pozor na to. Můžou to být „jen“ hemoroidy, ale i vředová choroba, nebo jiná příčina krvácení z GIT. Objednat, neptat se. Ono se uleví i psychicky, když se zjistí příčina a nasadí léčba.

presne toto jsem mela na mysli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama