Jak ho naučit slezat z gauče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaryJackie
Kecalka 273 příspěvků 3 inzeráty 05.09.19 07:14
Jak ho naučit slezat z gauče?

Zdravim,
Mam syna, za 14 dnu mu bude rok. Sotva se naucil chodit, tak zacal vylezat i na gauce a kresla a podobne, cca 40 - 50 cm vysoko. To by mi nevadilo, ale uz neumi slezt zpatky dolu. Chce to brat po hlave, pripadne si na kresle stoupne a proste jde, klidne by udelal krok do prazdna. V tom nejhorsim pripade zacne prelezat jeste operku a z te to po hlave brat dolu (cca dalsich 25 cm navic).

Jsem z toho uz unavena, protoze cely den nedelam nic jineho, nez ze litam z jedne strany gauce na druhou a od kresla ke kreslu a gauci a zase zpet (jsem 30. tt, o to je to pro me narocnejsi).

Je nejaky figl, jak ho naucit slezat dolu samotneho? Aby vedel, kde je kraj, ze ktereho proste nesmi po hlave dolu?

Prosim, neberte to tak, jako ze se o nej nechci starat a hlidat ho.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
hanaross
Kecalka 175 příspěvků 05.09.19 07:25

Pretocit na bříško a ukázat mu, ze se sliza po bříšku

Heivka
Závislačka 4369 příspěvků 05.09.19 07:26

@MaryJackie U obou dětí pomohlo jenom důkladné otáčení po nožičkách přes okraj gauče, je tedy fakt, že já je to učila v okamžiku když ještě nechodily, ale lezly aby ten správný postup byl s nástupem chůze už bezpečně zažitý. U syna to trvalo cca 2 dny, on je ale od přírody na sebe opatrný. U dcerky 2 měsíce, ta je kaskadérka a klidně se vrhala po hlavě i z naší postele, což je 90 cm výška. Jinak křesla s vysokou opěrkou nemáme, ale u babičky jsme je vždycky posunuli opěrkou ke zdi aby přes ní děti nemohly přepadnout a my to nemuseli tolik hlídat.

Aduš8
Kelišová 5525 příspěvků 05.09.19 07:26

Je to blbé, ale syn se to naučil, až když si opravdu dvakrát namlel a na tu hlavu spadl. Pokaždé, když to chtěl brát po hlavě, otočila jsem ho nohama dolů a opakovala pořád dokola.

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 05.09.19 07:31

Do kleku nebo lehu na brisko a couvat. Jak ze schodu tak z gauce. Nejlepe hned jak zacnou lezt.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 05.09.19 07:32

Právě řeším to samé s tím rozdílem, že náš ví, že je tam kraj a může spadnout, takže se po hlavě nevrhá. Když vidím, že chce dolů, tak ho přetočím na břicho a on se sveze.

lampicka11
Závislačka 3706 příspěvků 05.09.19 07:32

Furt ukazovat a otáčet jak lézt dolů. Syn to pochopil v roce téměř ihned

a12
Hvězda diskuse 38465 příspěvků 05.09.19 07:41

Taky jsem ho furt smerovala at sleza prdelkou napred, což jsem mu i opakovala a hodně brzo se to naucil.
Ver, ze takhle za detma beha úplně kazda mama a pomaha slezat z gauce, zidli, kresel..
Je to jen obdobi, kterym si projde snad kazdy dite, jako vsechno :lol:
Ikdyz uz to bude umět, stejně mu budeš nejakou dobu furt stat za zadkem, ja mam uz dvouletyho, takže slezani za gauce atd. Neresim uz vubec.. Po schodech taky umi nahoru i dolu sam, na prolezacky po žebříku atd. Taky vyleze sam, ale za zadkem mu stojim furt, protoze proste muze skobrtnout a spadnout, ted treba vyleze sam na trampolinu, tak jsem si rikala, ze bude klid, zavru ho tam a muzu si delat něco na zahrade.. No, kulovy za chvili chce ven a to si otevre a bud klidne slapne do prazdna nebo to vezme po hlave :nevim:
Nedavno byl v tramposce a my s pritelem něco zkoumali na zahrade a on najednou dole.. Jak se tam dostal netusim, ale stal vesele u tramposky tak snad slezl po schudkach nebo to vzal prdelkou napřed :mrgreen:

MaryJackie
Kecalka 273 příspěvků 3 inzeráty 05.09.19 07:42

Tak takhle to delam uz tyden, ze ho otacim a couvame. Tak snad to nebude uz trvat dlouho a pochopi to. Dekuju.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 05.09.19 07:53

Synovi jsem furt opakovala po nozickach a otáčela jsem ho správně a nějak to pochopil, myslím ze měl 13M… ale bylo to na denním pořádku a 2× mi taky pekne slitnul po hlavě, ale to musí být, pokud si nenamlel, tak to nechtěl pochopit a najednou jakoby se mu rozsvitilo :lol:

stinga
Echt Kelišová 9069 příspěvků 05.09.19 07:56
@MaryJackie píše:
Tak takhle to delam uz tyden, ze ho otacim a couvame. Tak snad to nebude uz trvat dlouho a pochopi to. Dekuju.

musíš mu to i říkat u toho, co má dělat - možná říkáš, já to tak nahlas pořád komentovala, že po nožičkách, po nožičkách a když správně slezla, tak jsem tleskala a chválila, jaká je šikulka (je to takové divadýlko, ale zapůsobilo to dobře - dítě pochopilo)

stinga
Echt Kelišová 9069 příspěvků 05.09.19 07:59

@a12 ty jo, dcera má téměř 3 a nenechala bych ji v trampolíně bez dozoru, máme tam židličku a vždy někdo sedí u ní, protože přesně jak píšeš, 5 minut skáče, pak chce ven, pak zas skákat
mojí kadeřnici vypadla z trampolíny 4,5letá a byla v nemocnici 3 dny, protože měla otřes mozku

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 05.09.19 08:24

Čelem ke gauči a po nožičkách. Má to zažité tak, že se naučila slézat i z vysoké postele a venku ze skluzavky leze taky tak. Teď začíná chodit, tak zase budu připomínat, ale třeba to zvládne i bez toho.

VerčaZav
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 05.09.19 08:27

Taky jsem otáčela na bříško a nožičkami dolů pochopila to během cca týdne. Ale pravda taky párkrát zahučela :lol:

a12
Hvězda diskuse 38465 příspěvků 05.09.19 08:28
@stinga píše:
@a12 ty jo, dcera má téměř 3 a nenechala bych ji v trampolíně bez dozoru, máme tam židličku a vždy někdo sedí u ní, protože přesně jak píšeš, 5 minut skáče, pak chce ven, pak zas skákat
mojí kadeřnici vypadla z trampolíny 4,5letá a byla v nemocnici 3 dny, protože měla otřes mozku

Tak on tam jeste neskace, spis jen beha, a sam uplne by tam nebyl nikdy.. Byla bych kousek od nej.. Ale bohuzel se velmi brzy naucil otvírat zip, tak nic no :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama