Jak ho odnaučit čůrat při spánku?

102
6.4.17 09:30

Jak ho odnaučit čůrat při spánku?

Ahojte, potřebvala bych poradit. Už nám budou skoro 3 roky. Syn chodí konečně na nočník, občas to pustí do kalhot, ale občas už si i řekne. Celý den krom spánku jsme bez plen. Chtěla bych radu jak ho odnaučit čůrat v noci do pleny. Než ho večer koupu tak ho posadím na nočník tam se vyčůrá, pak čůrá i do vany, pak po koupání když je pak ještě vzhůru při hraní ho posadím a taky čůrá a pak než jde spát taky vyčůrá. Ráno má, ale nacucanou plenu :(. Jak na to aby se to odnaučil. Mám ho v noci budit? Odpo při spánku, spí i 3 hodiny taky má načůráno, i když čůrá před spinkáním. Už nevím jak ho to odnaučit. V červnu by měl jít do školky a tam mi ho nevezmou, když bude mít plenu na spaní :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
440
6.4.17 09:37

Dcera prestala s plenama prez den kokem 3 let a do dvou mesicu i prez noc ze dne na den nez sla spinkat upozornovala jsem ji nekolikrat ze nema plenku at se nepocura do hrnku jsem ji dala mene napi takze kdyz dosel cajcek a chtela se napit zbudila me a hned jsem ji dala vycurat takze budit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25162
6.4.17 09:38

A nepije nějak moc? Naše se vyčůrat před koupáním a pak až ráno :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.17 09:41

@Jajda2011 nejde to odnaučit. To není vědomé čůrání. Musí k tomu dozrát a má čas do 5 let. Můžeš budit, ale já to řešila se synem - od 18 měsíců byl bez plen a říkal si. Poslední nehodu přes den měl ve 2 letech, ale na spaní je měl do 5 let. Pak se měsíc před narozeninama přestal počůrávat.
Zkoušela jsem budit, omezovat pití, ale nepomohlo nic.
Doktorka mi až ve 4 letech řekla, ať zkusím budit, aby se zjistilo, čím to je, ale on se počůrával i přes buzení - musela bych budit celou noc po 3 hodinách. Tak mi řekla, že ho mám nechat, že není připravený. Prý to je o tvorbě nějakého hormonu, který zahustí moč. Navíc buzením se to nenaučí, spíš naopak, bude spoléhat na tebe. Sestřenice budí ještě desetiletého 2× za noc, ale může si říct, že je od 3 let na noc bez plen.
PS: Musí ve školce spát? Pokud ano, u nás se dá domluvit na tom, že dítěti dávají natahovací plenkové kalhotky (viděla jsem několik maminek nejmenších dětí, které je tam nesly a dávaly učitelce), nebo ho třeba po hodině spaní dávají čůrat - máme 5 smíšených tříd a všude jsou učitelky velice vstřícné a dá se s nimi na hodně věcech domluvit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.17 09:43
@pikola píše:
A nepije nějak moc? Naše se vyčůrat před koupáním a pak až ráno :nevim:

Náš kluk skoro nepije. Jsou dny, kdy vypil sotva 500 ml a stejně se počůrával do 5 let. Mladší syn vypije i 1,5 litru za den a v noci se kolikrát nepočůrá, probudí se a jde na nočník. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
15533
6.4.17 09:43

Tak za mne tedy nebudit. Syn si k tomu došel sám kolem 20 měsíce - večer se normálně vycural a ráno se budil se suchou plenou. Když to trvalo týden, tak jsem plenu sebrala. Určitě nenechavat bez pleny, aby se pocural. Tvůj syn ale chodi hodně a často - nepije večer příliš? Asi bych začala nejdřív tím odpoledním spaním. Dat vycurat, pochválit a vysvětlit, ze když bude chtit curat, tak ať si řekne - u vás bych ale řekla, ze ho vůbec nebudi potřeba curat. S tím toho moc nenadelas. Jak dlouho je bez plen přes den? Jinak u nás ve školce jsou děti, které mají na spaní plenky a v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
276
6.4.17 09:46

Syn (teď 3roky 4mesice) přestal v noci čůrat až minulý týden, prostě mu to v mozecku neseplo a vycural se. Chodili jsme v noci dávat na nočník. A přes den jsme ho to odnaucili už asi tak před trictvrte rokem tím, že jsme mu sebrali plenku a několikrát ho upozornili, že nemá plenku, že se nesmí vycurat. To nepomohlo, tak jsme po čase zjistili, že když ho dáme spát nahateho, bez slipu, kalhot, tak se nepocura. Asi když měl slipy tak si podvědomě myslel, že má plenku a že čůrat může. A hlavně dávat málo pít. Hned jak se vzbudí vzít z postele a dát vycurat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
6.4.17 09:47

Noční plena se odnaučit nedá, nemá se to ani dělat. K nočnímu suchu dítku musí dozrát mozek, nervová centra, ledviny a hormony - je to soubor všeho dohromady. Ve 3 letech je noční plena zcela fyziologická, k řešení to je, pokud je dítku 5 let pryč. V noci nebuď, protože se tím ten močák (a mozek, reflexy) opakovaně aktivuje. A tobě jde v noci přeci o nečůrání, ne? Tohle má naprosto opačný efekt. Dej tomu čas, přijde to samo. Můj starší syn byl bez pleny v noci téměř zároveň s odplenkováním, což bylo v 28 měsících, ale mladší syn měl na noc plenu třeba až do 3,5 let. Školky bych se nebála. Pokud půjde až v září, tak je ještě spousta času. U nás dávají počůrávajícím se prťatům podložky na lehátka, případně se tyhle děti budily dřív.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7202
6.4.17 09:50

Kamarádky syn bude mít 6let a plenu na noc má stále. Taky má tvrdé spaní.
Musí to docvaknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9659
6.4.17 09:53

@Jajda2011 odnaučit to nejde. Dítě musí dozrát (i močový měchýř), aby mělo celou noc suchou plenu. Teprve pak je možné ji na noc vzít. Každé dítě je v tomto ohledu jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5753
6.4.17 09:56

Nejstarší dcera měla pleny na noc do 4 let. Po 4. roce jsem je vzala s tím, že když jsem si šla kolem 23h lehnout, dala jsem ji na wc. Vždy se vyčůrala (v polospánku, ani o tom nevěděla) a vydržela suchá do rána. Dodnes má extrémně tvrdé spaní. Ona se prostě na potřebu nevbudí, ale cca od 5,5 let vydrží celou noc až do rána :nevim:.

Prostřední dcera se zase probudí KAŽDOU noc od 2,5 roku a jde sama na wc.

Je to prostě individuální. Nehroť to, plenu na noc bych klidně do 4 let nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3351
6.4.17 09:58

@Jajda2011 To se nedá odnaučit, na to musí dospět mozek…jestli ho budeš v noci budit, tak se nevyspíte ani jeden, stejně to neuhlídáš a můžeš mu způsobit pěkné psychivké trauma. Vykašli se na to, dávej na noc pleny a až je bude mít suché pár dní po sobě, tak je vyhráno. Podle „tabulek“ má čas do pěti let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52235

To odnaučit nejde, chce to čas ;) a jestli tolik čůrá a nevydrží ani přes polední spánek tak neni co vymýšlet, i kdyby se dal na wc v noci tak nevydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5753

@Jajda2011 ale tobě jde asi o to čůrání pri odpoledním spánku. No tak se ve školce párkrát počůrá, za to ho přece nevyhodí a určitě mu to brzy docvakne. Tohle asi řešení nemá, plenu mu ve školce dávat asi nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20826
6.4.17 10:00

@Jajda2011 Tak ve školce nebude přes noc, ne :lol: A před spinkáním i po, je posílají vyčůrat a kromě toho se ještě vyplňuje většinou dotazník a u rizikových dětí se dává podložka a když se počůrá, tak dostane domů na vyprání balíček. Nebyl by první ani poslední. Ve šlpoce nespí po obědě tři hodiny. Takže školka s plínou na noc nemá co do činění, kdyby se na to měl brát ohled, tak by spousta dětí do školky nesměla :nevim:

Příspěvek upraven 06.04.17 v 10:02

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama