Jak hubnout s citlivým zažíváním?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
8115
2.1.22 18:55
@Anonymní píše:
@Jana525 No já právě ty rostlinné tuky právě podezírám, že pro mně nebudou to pravé. Lžička oleje pod maso je v pohodě, ale když si dám trochu oleje do zeleninového salátu, tak to je průšvih jistý… Proč myslíš, že low carb by byl pro mě dobrý? Právě když mám ve stravě hodně sacharidů, přílohy, pečivo, tak problémy nemám, spíš když je omezuju… No a proč jsem u toho zůstala, protože mi i lektorka ze STOBu jídelníček hodnotila a byl za ní v pohodě a i výsledky to neslo, jenom prostě člověk nevěděl kdy kde bude hledat záchody :cert:

Rostlinne tuky sami o sobejsou svinstvo, to uz se dneska vi. Rostliny, tedy zelenina maji svoje obrane mechanismy, tedy latky, ktere jsou pro cloveka skodlive. Pokud mas organismus v poode, tak tu zeleninu sneses, pokud jsi ovsem rozhozena, tak ta zelenina muze byt problem.
Musis proste pozorovat, co ti dela dobre a co ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
2.1.22 19:00

Ja bych mozna na tvem miste mrkla na francouzske stravovani, mozna by to mohla byt cesta pro tebe. Nebat se tuku a neprehanet to s prilohama a vse s rozumem. Po kazdem jidle si dat nejakou tucnou tecku. Je urcite lepsi si dat kopecek kvalitni zmrzliny, nebo misticku slehacky ci orisky nez jist rohliky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 19:22

Díky moc, kouknu na tu podle krevních skupin, budu muset kouknout, kde mám ofocenou těhu průkazku, protože si krevní skupinu jaksi nepamatuju. Možná i na tu francouzskou, i když s tou tučnou tečkou nevím nevím, se smetanou je dost dobře možné, že bych zase hledala toalety. A s oříšky mám úplně jiný problém a to se svou vůlí :lol:, to už se spíš zkrotím s čokoládou, že si dám jen kousíček, ale jak vidím ořechy tak u 5 ořechů fakt nikdy nejsem schopná přestat. Poté co jsem několikrát ujela a snědla celý balík na posezení, tak kupuju už jen vyjímečně. A to nemluvím o tom, že se to stalo vždy v dietním režimu, kdy jsem jela podle kalor. tabulek, takže už jsem pak večer trpěla hlady, protože už jsem měla kalorie a tuky zkonzumováno.
No každopádně moc díky za tip, zavedu sr*cí deníček, snad se mi podaří zjistit co mi to všechno dělá. Co se týká ovulace a menstruace nebo přichazejícího nachlazení vždy svoje tělo umím poslouchat i dva dny dopředu ale s tím jídlem mi nějak ta intuice úplně chybí :(

• Citovat
  • Nahlásit
1938
3.1.22 00:23

Neměňte jídelníček skokově. Na to tělo může reagovat špatně. A pokud si to hlava spojí, že vláknina = průjem, tak potom kdykoliv si dáte vlákninu, budete ho mít. Ale může to být už jen tím, že hlava to tak má nastavené a o tu vlákninu už ani nejde…

Za mě je potřeba vlákninu zařazovat postupně. Po malých krůčcích. Pokud běžně máte 0g vlákniny z doporučovaných cca 24g, tak vám asi opravdu nebude dobře, pokud druhý den skočíte na těch 24. Zkusila bych to stylem, že trochu přidám vlákninu a trochu uberu jednoduché cukry. Za pár dní zase trochu jedno navýším a jedno snížím…

Je taky rozdíl v rozpustné a nerozpustné vláknině. Teď si nejsem úplně jistá, ale mám za to, že lidé s citlivými střevy občas mívají problém s tou nerozpustnou. Možná je to váš případ. Pak samozřejmě Crohnova choroba, dráždivý tračník atd. - tam se taky projevuje přecitlivělost na vlákninu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat