Jak informovat/neinformovat nové sousedy?

Anonymní
16.4.20 15:05

Jak informovat/neinformovat nové sousedy?

Ahoj maminky :kytka:. Potřebuju od vás radu, jak byste se k celé situaci postavily vy… Náš syn je houslista, studuje to a samozřejmě potřebuje čas od času cvičit též doma. Snaží se to eliminovat, chodí na zkušebnu či do školy, každopádně jsou situace, kdy to nejde jinak. Vždy cvičí s tzv. hotelovým dusítkem, ale občas je něco slyšet “ven” (ovšem v nižši míře, než jde k nám třeba tv od sousedů). Žili jsme x let v domě, kde byly pouze 4 byty, všichni jsme se znali a nebyl problém. Bohužel jsme se stěhovali do jiného města, čili jsme byt pustili a nastěhovali se na přechodnou dobu do našeho bytu, který jsme dosud pronajímali. A začalo peklo, soused vedle nás dělá totální scény, hádky, šílená atmosféra. Manžel se s ním šel v klidu domluvit, že je to vyjímečně, nikdy nehraje před 10 dopo. a po 18., ale prostě ne. Nyní nás čeká už definitivní stěhování (do nájmu) a já mám nervy na pochodu už teď. Mám majiteli bytu vybalit věc rovnou, aby byl připraven na přípdné stížnosti od sousedů, nebo to mám nechat být s tím, že tam to bude třeba lepší a nikdo si stěžovat nebude? Mám sousedy hned na začátku obejít, nebo na nás neupozorňovat? Co když to “vybalím rovnou” a majitel couvne (jedná se o rezidenční bydlení a sehnat tam byt je boj)? Nebo naopak nic neřeknu a nastanou konflikty následně… No, mám z toho hlavu v luftě :mrgreen:. Jak byste se k tomu stavěly vy (ať už z pozice pronajímatele nebo naopak nájemce). Díky všem :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24173
16.4.20 15:10

Syn hraje na příčnou flétnu. Není to tedy žádný virtuoz, cvičí plus mínus denně 20 minut. Vždycky se snažím, aby to nebylo dýl jak v 19h. Jak dlouho denně syn cvičí?
Já bych asi neříkala. Možná se po pár dnech zeptala sousedů, ale co hrát klukovi nezakážeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.20 15:12
@lleennttiillkkaa píše:
Syn hraje na příčnou flétnu. Není to tedy žádný virtuoz, cvičí plus mínus denně 20 minut. Vždycky se snažím, aby to nebylo dýl jak v 19h. Jak dlouho denně syn cvičí?
Já bych asi neříkala. Možná se po pár dnech zeptala sousedů, ale co hrát klukovi nezakážeš.

Syn cvičí zhruba 5 hodin denně, ale samozřejmě ne doma, to už by na nás asi sousedi spáchali atentát :mrgreen:. Doma je to max. do té hodiny (a to ještě ne každý den).

• Nahlásit
  • Citovat
1763
16.4.20 15:15
@lleennttiillkkaa píše:

Tak to já znám moc dobře, já hraju na příčku a cello (na to cello se dá alespoň použít to dusítko, to je výhoda). Celoživotní šikana od sousedů, už nás ke konci ani nezdravili :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.4.20 15:18

Náš nájemník je také hudebník. Se sousedy jsme to neřešili. Sousedi mají zase hrozně uřvané děti, tak jsou si asi kvit a nikdo si nestěžuje.

• Nahlásit
  • Citovat
4033
16.4.20 15:19
@yocheved píše:
Tak to já znám moc dobře, já hraju na příčku a cello (na to cello se dá alespoň použít to dusítko, to je výhoda). Celoživotní šikana od sousedů, už nás ke konci ani nezdravili :lol: :lol: :lol:

A celozivotni sikana sousedu. :lol: :lol: :lol:
Zakladatelko, predem bych to nerikala. Oni pak lidi slysi i co neni, jak sponuji usi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2539
16.4.20 15:21

Tak mi jsme taky v paneláku, když jsem byla malá, měli souseda nad námi, co hrál na housle, příjemné to není, ale když to je třeba 30 minut 1× denně, dá se to vydržet, já bych na vás nebouchala…

jo a nemyslím si, že bys to musela hlásit dopředu…Pokud řeč vyplyne, tak bych to majiteli zmínila, pokud ne, tak nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15303
16.4.20 15:22

No, můžu ti říct, že jako majitel bytu bych tohle chtěla vědět předem, protože není nic otravnějšího než řešit permanentní stížnosti od sousedů a když se něco takovýho dozvíme až později, tak rozhodně nebýváme nakloněni prodloužení nájemní smlouvy. Vztah mezi nájemcem a nájemníkem by měl být o vzájemné důvěře a takovou věc není fér zatajit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
16.4.20 15:22

Neříkala bych, občasný trénink doma v normální hodiny mi přijde v pořádku a jeden z méně obtěžujících zvuků společného bydlení (ožralý hluchý soused si s oblibou pouštěl po návratu domů ve tři ráno dechovkou… ) Tím spíš, že syn asi umí hrát pěkně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1322
16.4.20 15:23

Asi bych to neříkala, ale radost bych z vás neměla. Jestli já osobně něco nesnáším, tak jsou to zrovna housle. Pokud ale budete dodržovat ucházející časy, tak ok a nikdo si stěžovat nemůže. Nicméně teď, když jsem na HO, tak by mě z denodenních houslí asi hráblo.
Jako majitel pronajímané nemovitosti bych to ale vědět chtěla. I když já pronajímám barák, ale i ten má sousedy.

Příspěvek upraven 16.04.20 v 15:24

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
16.4.20 15:23

Ty jo.. Tohle bych brala hned.. U nás sousedi dělají max bordel nebo mejdany.. To je peklo.. Osobně bych nikde nechodila.. S magorem se totiž stejně nedomluvis a to ani předem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24173
16.4.20 15:24

Pokud je to do hodiny denně, tak bych to neřešila. Jo když sousedce 5 hodin v kuse štěkal pes a v 11 večer řvaly děti, tak jsem na ní taky byla naštvaná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
802
16.4.20 15:26

Já bych to neříkala. Naší sousedce hrabe z dupání, to už považuju za extrém :D od 6 - 22 hod. bych jakékoliv nevhodné připomínky měla na párku, tak! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13762
16.4.20 15:38

Já mám teda hodně ráda ticho :mrgreen: ale hodinu a ne každý den bych dala v klidu, to mi nepřijde nijak hrozné, to se vydržet dá…jinak bych na to dopředu neupozorňovala, tobě taky nikdo neřekne, že tma třeba bude štěkat pes nebo se hádat sousedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7884
16.4.20 15:50

Máme souseda hudebníka a cvičí 2-3 hoďky denně, k veceru. Jediný, co mě štve, je, že necvičí celé skladby, ale jen stupnice a cvičení. Jsem ráda, že je umělec a ne pařmen nebo uječená hysterka jako sousedi v minulem bydlišti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama