Jak já vyměním ZŠ? Praha, ASAP.

65
5.1.21 16:05

Jak já vyměním ZŠ? Praha, ASAP.

Jak já muzu vyměnit školu prosím? Moje syn je v 2. Třídy kde je moc špatný tam. Území Praha 10, to můžeš být cele město. To je problém plnost a spadovost. Já nevím jak udělat to. Já potřebuji to ihned. Nějaký postup prosím? Děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2696
5.1.21 16:15

@theRonnie zavolej do skoly, kam chces dite prehlasit, a oni ti reknou zda to jde nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
5.1.21 16:23

Vyberete si novou školu, je dobré dát na doporučení a co nejvíc o ní zjistit. Pokud ta nová škola má místo a Vaše dítě by vzali, tak se tam podepíše žádost o přestup, a zbytek vyřeší nová škola s tou původní. Formálně je to jednoduché, spíš jde o to, jestli mají místo v nějaké dobré škole. Hodně štěstí, špatná škola dokáže hodně potrápit, je lepší to řešit raději dřív. I mezi běžnými veřejnými školami jsou lepší a horší, tak snad najdete, jaká Vám bude vyhovovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
5.1.21 17:13

@luci.no Já volala 3 a to je problém. Oni jsou plno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
5.1.21 17:16

@Danaf1 Děkuji, to já zkusila 3. Tam je plno. A nebo problém adresa. To bude těžké to vypadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25428

Proč ihned? Co je za problém v druhé třídě, nejde to řešit jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419

Chápu… Možná, a zní to teda blbě, bych zkusila, jestli by za tebe nezavolal někdo, kdo umí dobře česky. Dokážu si představit, že pokud je po hlase slyšet, že jsi cizinka a třeba moc neumíš, tak si řeknou, že dítě taky nebude umět, a radši tě odmítnou (a řeknou, že není místo), než by si pridelavali práci s dítětem, které špatně mluví česky. Jenom nápad, neuraž se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14940
5.1.21 17:24

No pokud tři kam si volala jsou plné, tak musíš obvolávat další.

A nebo řešit ten problém někaj jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
5.1.21 18:00

@pikola Blby situace. Děti měly preskoceni výuky. Oni neměly dost ohodnocení. Potom oni snažili dohnat to. Najednou bylo moc věci na hodnocení před Vánoce. To znamená je to moc frustrující pro něho. To je žádný motivace a stres. On nechce tam. On dnes cítil moc špatně. Tam je žádná domluva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
5.1.21 18:02

@Platanka To já taky myslím, to je důvod. My zkusíme zítra znovu s kamarádka krera je česká. Možná bude to jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25428
5.1.21 18:29
@theRonnie píše:
@pikola Blby situace. Děti měly preskoceni výuky. Oni neměly dost ohodnocení. Potom oni snažili dohnat to. Najednou bylo moc věci na hodnocení před Vánoce. To znamená je to moc frustrující pro něho. To je žádný motivace a stres. On nechce tam. On dnes cítil moc špatně. Tam je žádná domluva.

Tohle ale bude všude, je výjimečná situace. Taky mám dítě ve druhé třídě, kdy vlastně do školy moc nechodí :nevim: to jiná škola se obávám nespasí.
Neuvažovali jste nad nějakou bilinguální, tvoje rodná je angličtina?
Přece nebudeš měnit pokaždé školu, když dítě, řekne, že tam nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2696
5.1.21 18:43

@theRonnie myslis, ze v jinych skolach nebude muset ucivo dohanet? Pravdepodobne budou jinde, nez je tve dite. Ja tedy reditele jinych skol chapu. Stehovani jako zmena skoly je normalni. Ale chtit zmenu skoly o 2 bloky vedle je dost zarazejici a kazdy reditel zpozorni. Bude si myslet, ze se jedna o problemove dite. Neni to lehka situace :think: Nemuzes ted chvili dite vzdelavat doma a dohnat s nim latku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
5.1.21 18:48
@luci.no píše:
@theRonnie myslis, ze v jinych skolach nebude muset ucivo dohanet? Pravdepodobne budou jinde, nez je tve dite. Ja tedy reditele jinych skol chapu. Stehovani jako zmena skoly je normalni. Ale chtit zmenu skoly o 2 bloky vedle je dost zarazejici a kazdy reditel zpozorni. Bude si myslet, ze se jedna o problemove dite. Neni to lehka situace :think: Nemuzes ted chvili dite vzdelavat doma a dohnat s nim latku?

Já myslím, že měnit školu, protože je člověk nespokojený, je úplně normální. Vždyť se to tu kolikrát radí, že když něco na původní škole nefunguje, tak je to někdy neopravitelne a má se hledat nějaká jiná :nevim: Samozřejmě nevím, jestli je zakladatelky škola tak hrozná, ale netvrdila bych, že měnit školu je vždycky špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
5.1.21 19:08

@pikola Já vím, to je všude. Jde o přístup. Ne tlakovat děti, křik ve třídě od učitelka. Problém dat dole roušku pro nadeh. Piti problém také. To není normal. Moje rodná je AJ. Syn je dobře mluvící česky to je ok. Já byh rada kdyby on byl v českým škola kvůli CJ dále. Aktuálně já přemýšlím o alternativní také. To možná bude řešení toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2696
5.1.21 19:09
@Platanka píše:
Já myslím, že měnit školu, protože je člověk nespokojený, je úplně normální. Vždyť se to tu kolikrát radí, že když něco na původní škole nefunguje, tak je to někdy neopravitelne a má se hledat nějaká jiná :nevim: Samozřejmě nevím, jestli je zakladatelky škola tak hrozná, ale netvrdila bych, že měnit školu je vždycky špatně.

Ja netvrdim, ze je spatne menit skolu. Naopak souhlasim, ze pokud je zmena k lepsimu, tak to urcite diteti pomuze. Ale zvlast v jedne mestske casti se vsichni reditele znaji a tak si hned zavolaji a ptaji se na konkretniho zaka. Nevime, jak se zakladatelka a jeji dite ve skole chova. Proste je to tezke…take nevime, co zakladatelka rekla jako duvod, kdyz do skol volala. No a pak ta jeji cestina take jiste odrazuje, bohuzel. Navic skola dostava penize za zaky evidovane ke 30.9., takze se nikomu jen tak nebude chtit prijmout dalsi dite. Leda zmenit bydliste, aby byla jina spadovost :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat