Jak jde zjistit reflux jícnu?

Anonymní
16.11.20 14:57

Jak jde zjistit reflux jícnu?

Dobrý den,
moje otázka zní, zda lze zjistit reflux jícnu jinak než na gastroenterologii (hadička do žaludku).
Mám skoro všechny příznaky refluxu jícnu, moje doktorka je v neschopnosti a zastupuje ji jiná, nechce se mi tento problém zatím řešit se zástupem a proto se ptám vás.
Máte někdo zkušenosti, zda lze zjistit třeba z krve nebo z hlenu?
Anonym, nerada bych tady veřejně řešila moje zdraví. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2378
16.11.20 15:07

Ne, je potreba udelat sondu. Ale neni to tak hrozne. Pokud jsou priznaky, tak asi jdou nasadit leky, jakobys reflux mela potvrzeny, ale to jen kratodobe, jinak by meli udelat vysetreni.
A hlavni je dieta a rezimova opatreni - to se da vygooglit, tak nebudu psat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 15:23
@Petra Star píše:
Ne, je potreba udelat sondu. Ale neni to tak hrozne. Pokud jsou priznaky, tak asi jdou nasadit leky, jakobys reflux mela potvrzeny, ale to jen kratodobe, jinak by meli udelat vysetreni.
A hlavni je dieta a rezimova opatreni - to se da vygooglit, tak nebudu psat.

Díky a vím, že reflux lze řešit hlavně režimovým opatřením, dietou a léky, ale nikde jsem se právě nedočetla, zda je sonda jediná možnost reflux zjistit.

• Citovat
  • Nahlásit
5
16.11.20 15:24
@Anonymní píše:
Díky a vím, že reflux lze řešit hlavně režimovým opatřením, dietou a léky, ale nikde jsem se právě nedočetla, zda je sonda jediná možnost reflux zjistit.

Hlavně neber Helicid, je to bordel…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 15:28
@asiSimona píše:

Helicid je to stejné jako Omeprazol, že? A pěkně odvápňuje :roll: :(, už jsem o tom dost četla.

• Citovat
  • Nahlásit
23971
16.11.20 15:28
@asiSimona píše:

Proč? Já ho brala docela dlouho. Teď beru Nolpazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1120
16.11.20 17:12

U mě bylo podezření na reflux, lékařka na ORL mi chtěla nasadit rovnou Omeprazol. Buď to by příznaky ustoupily (je to reflux), anebo by se nic nestalo… Když jsem četla nežádoucí účinky, tak jsem šla dobrovolně na gastroenterologii - hnus (nebyla jsem tedy nějak polouspaná či co). Tam mi řekli, že jak ta doktorka navrhla léčbu normálně ihned léky bez vyšetření, že je to takto v pořádku. Gastrem se reflux nevyloučil ani nepotvrdil. Doktorka říkala, že mnohem přesnější je nějaká sondička, která ti visí 24 hod. v krku (protahují to nosem). Tu jsem ale odmítla…Známá ji měla a říkala, že chvilkami to bylo nepříjemné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7044
16.11.20 22:20

Zrovna reflux musí diagnostikovat na gastroenterologii. Tam se pak domluví postup, jaká vyšetření jsou anebo nejsou zrovna nutná ;) Příznaky může být častá rýma, chrčení, chrápání, kašel, klidně pálení jícnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama