Jak je chráněn rozpočet nové rodiny muže s alimenty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 08:36
Jak je chranen rozpocet nove rodiny muze s alimenty

Maminky, prosim o radu. Mam partnera s detmi, ktere jsou v peci matky, platime alimenty. Pisi v mnoznem cisle, protoze se to tyka naseho spolecneho rozpoctu, a kdyz jsme zazili obdobi, kdy partner nemel od zamestnavatele jednu dobu vcas mzdu, vzdy jsem alimenty byt ze sveho, poslala. Nikdy tedy nenastalo, ze by jejich matka penize nedostala nebo ze by nedostali darky. Pokud si rika o penize na dalsi veci, vzdy se ji poslou. A to je ted k me otazce, jsem cerstve na rodicaku s nasim spolecnym synem a nevyhovuje mi, ze ex manzelka funguje jen stylem poslete penize. Dnes jde o pozadavek veci do skoly, ktere nakoupila nove. Ja malemu nakupuji spoustu veci na bazarku, kdyz byl partneruv syn prijat na skolu, hned jsem nasla termin bazarku ucebnic a pomucek na te dane skole a davalo se exmanzelce i detem tohle vedet, partner nabidnul, ze tam zajde se synem, ale bez reakce ani neposlali seznam ucebnic, abychom nakoupili treba my. A tak je to se vsim, kdyz potrebuji obleceni, rad by zasel treba do obchodu to s nimi koupit kde mame treba nejakou vernostni slevu nebo jim ja nasla pekne a treba nepouzite na bazarku, ale prostě fungujeme jen jako posilaci penez. Na jare jsme koupili kolo, mladej ani jednou neprijel. Vnimam to tak, ze kdyz je chlap slusnej, tak proste nová rodina, pokud nevydelava hodne, aby to bylo fuk, je proste dost v nevyhode, protoze ho samozrejme ve fungujicim vztahu nebudu honit po soudech, aby se vymerovalo na vydaje naseho spolecneho syna. Jak muzeme ovlivnit vydaje s ex detmi, kdyz neustale jen proplacime zpetne bez moznosti to koupit, zajistit pujceni, apod. Deti komunikují bohuzel sporadicky a ucelove v dobe narozek, svatku vanoc a nebo kdyz je matka posílala zjistovat veci ( kde teta pracuje, jestli pracuje jako tehotna nebo je na neschopence). Jsem z toho smutna, je nejaka berlicka na ochranu rozpoctu nove rodiny? Kdybych sla do extremu, tak vlastne clovek muze byt s dost spatnym zustatkem protoze alimenty a dalsi vydaje s ex detmi se rodine nikde nezohlednuji. Nebo mi neco uniklo? Mame jeste vydaje i s nemocnou maminkou partnera ( doplatek na invalidni pomucku) a nikdy by mne nenapadlo, ze jako poctivka a neflakac, jezdila jsem do posledniho okamziku 2 hodiny denne do prace, budu resit situaci, ze mam tolik neovlivnitelnych vydaju a zaplatit se musi a nebudu mit pomalu na cestu k vlastnim rodicum, protoze je to v dany okamzik tzv. zbytne. Da se nejak resit i to navadeni matky, aby mely deti k otci normalni vztah? Pred lety odeyla ona s jinym muzem, ten uz s ni neni. Ja jsem se vyskytla dva roky po jejich rozvodu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 23.08.18 08:40

Takový je bohužel systém.

Medičkaa
Kecalka 154 příspěvků 4 inzeráty 23.08.18 08:43

No a ma manzel vysi alimentu stanovenou soudem? at proste plati jen tu danou castku a dalsi vydaje navic (jako ty ucebnice atd) poplati byvala manzelka z tech penez a uz je pak na ni jestli chce utracet za nove nebo poridit bazarove…

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 23.08.18 08:45

Až budete mít sama 2-3 odrostlejší děti, uvidíte, co vás budou stát a nebudete se stačit divit. Kdyby neměl váš partner vás, šla by těm dětem mnohem větší část jeho příjmu, než jde teď. Smiřte se s tím, že prostě MUSÍ A CHCE živit i někoho jiného.

Předpokládám, že se to tu rozdělí na dva tábory - exmanželky a nové manželky rozvedených mužů s dětmi. Tyhle dva tábory se pochopí, jen když jsou na obou stranách skutečně dospělí lidé.

Bubla_Bučková
Závislačka 4102 příspěvků 23.08.18 08:47

to je sice hezký, že si je nerozvedla ty. Vlastně žádná - ex byla prostě furie a nespala s ním a vzala mu děti… ale chlap se závazky je chlap se závazky :nevim: Ještě by vám je mohla posílat domu a na dovolené, to by byl větší záhul než na dálku koupit kolo :mrgreen: S potomkem vlastním počítej fakt max. s jedním. A výše alimentů, když přibyde nová vyživovací povinost SE upravuje, ale nakupovat v bazarech ex nikdo nedonutí. Matky samoživitelky jsou většinou pro chlapy e e a chtělo by to stejný přístup a chladnou hlavu při budování vztahu s chlapem, co se mu rozpadla rodina. Takovýho vzít, ale už jen na radosti a ne na budování nové šťastné rodinky :andel:

verujan
Kecalka 211 příspěvků 23.08.18 08:52

Nemáte povinnost platit nic jiného kromě alimentů.
Musíte se řídit rozsudkem od soudu.

jednoslunicko
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 23.08.18 08:53

@Bubla_Bučková A co teprve taková střídavka :-D. Sice by možná nemuseli platit alimenty, ale dostali by se do reality, kolik děti vlastně spotřebují financí v běžném životě a možná by padl i ten mýtus, jak si exmanželky z alimentů užívají :zed:

katyna1984
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 23.08.18 09:02
@Anonymní píše:
Maminky, prosim o radu. Mam partnera s detmi, ktere jsou v peci matky, platime alimenty. Pisi v mnoznem cisle, protoze se to tyka naseho spolecneho rozpoctu, a kdyz jsme zazili obdobi, kdy partner nemel od zamestnavatele jednu dobu vcas mzdu, vzdy jsem alimenty byt ze sveho, poslala. Nikdy tedy nenastalo, ze by jejich matka penize nedostala nebo ze by nedostali darky. Pokud si rika o penize na dalsi veci, vzdy se ji poslou. A to je ted k me otazce, jsem cerstve na rodicaku s nasim spolecnym synem a nevyhovuje mi, ze ex manzelka funguje jen stylem poslete penize. Dnes jde o pozadavek veci do skoly, ktere nakoupila nove. Ja malemu nakupuji spoustu veci na bazarku, kdyz byl partneruv syn prijat na skolu, hned jsem nasla termin bazarku ucebnic a pomucek na te dane skole a davalo se exmanzelce i detem tohle vedet, partner nabidnul, ze tam zajde se synem, ale bez reakce ani neposlali seznam ucebnic, abychom nakoupili treba my. A tak je to se vsim, kdyz potrebuji obleceni, rad by zasel treba do obchodu to s nimi koupit kde mame treba nejakou vernostni slevu nebo jim ja nasla pekne a treba nepouzite na bazarku, ale prostě fungujeme jen jako posilaci penez. Na jare jsme koupili kolo, mladej ani jednou neprijel. Vnimam to tak, ze kdyz je chlap slusnej, tak proste nová rodina, pokud nevydelava hodne, aby to bylo fuk, je proste dost v nevyhode, protoze ho samozrejme ve fungujicim vztahu nebudu honit po soudech, aby se vymerovalo na vydaje naseho spolecneho syna. Jak muzeme ovlivnit vydaje s ex detmi, kdyz neustale jen proplacime zpetne bez moznosti to koupit, zajistit pujceni, apod. Deti komunikují bohuzel sporadicky a ucelove v dobe narozek, svatku vanoc a nebo kdyz je matka posílala zjistovat veci ( kde teta pracuje, jestli pracuje jako tehotna nebo je na neschopence). Jsem z toho smutna, je nejaka berlicka na ochranu rozpoctu nove rodiny? Kdybych sla do extremu, tak vlastne clovek muze byt s dost spatnym zustatkem protoze alimenty a dalsi vydaje s ex detmi se rodine nikde nezohlednuji. Nebo mi neco uniklo? Mame jeste vydaje i s nemocnou maminkou partnera ( doplatek na invalidni pomucku) a nikdy by mne nenapadlo, ze jako poctivka a neflakac, jezdila jsem do posledniho okamziku 2 hodiny denne do prace, budu resit situaci, ze mam tolik neovlivnitelnych vydaju a zaplatit se musi a nebudu mit pomalu na cestu k vlastnim rodicum, protoze je to v dany okamzik tzv. zbytne. Da se nejak resit i to navadeni matky, aby mely deti k otci normalni vztah? Pred lety odeyla ona s jinym muzem, ten uz s ni neni. Ja jsem se vyskytla dva roky po jejich rozvodu

Nejsem v roli ex ani nove partnerky, jen poznamka k tem novym vecem - ja to chapu. Nikdo z dnesnich deti nechce byt ve tride za socku, moje nejsou nijak narocne, ale obnosene veci uz take nechteji. Zalezi, jak jsou stari. Tve dite je zatim male, tam je fakt jedno, ze ma věci z bazaru. Ale pockej, az doroste. Sama poznas, jak se dostanes na okraj i kvuli blbe pouzite ucebnici. Obzvlast na druhem stupni.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1683 příspěvků 23.08.18 09:02
@Medičkaa píše:
No a ma manzel vysi alimentu stanovenou soudem? at proste plati jen tu danou castku a dalsi vydaje navic (jako ty ucebnice atd) poplati byvala manzelka z tech penez a uz je pak na ni jestli chce utracet za nove nebo poridit bazarove…

souhlasím.. Nepatřím ani mezi jednu část manželek, ani ex, ale toto je jednoduché řešení… Má platit jen alimenty, co mu vymezil soud a pak už je jen na jejich domluvě, jestli ho ona požádá, o nějaké další peníze na věci „mimo“ nebo ne :)

botl
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 23.08.18 09:02
@Anonymní píše:

Kdy máte děti tvého manžela na prázdniny? V létě měsíc? Máte je na víkend ob týden?

Ou
Kelišová 5420 příspěvků 23.08.18 09:05

Tady se především musí domluvit ti dva dospělí. Pokud jim to nejde, navrhuju k tomu přibrat mediátora http://www.amcr.cz/mediatori/

Ale čím více ty do toho budeš vstupovat, tím větší konflikty z toho budou - a to nepomůže ani jedné z vaších rodiny. Proto se hodí onen mediátor, který vede lidi, co se neumí dohodnout k tomu, aby našli řešení, které vyhouvje všem.

Podle toho co píšeš, tak by vám zaplacení mediátora mohlo ušetřit dost peněz.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 23.08.18 09:05
@katyna1984 píše:
Nejsem v roli ex ani nove partnerky, jen poznamka k tem novym vecem - ja to chapu. Nikdo z dnesnich deti nechce byt ve tride za socku, moje nejsou nijak narocne, ale obnosene veci uz take nechteji. Zalezi, jak jsou stari. Tve dite je zatim male, tam je fakt jedno, ze ma věci z bazaru. Ale pockej, az doroste. Sama poznas, jak se dostanes na okraj i kvuli blbe pouzite ucebnici. Obzvlast na druhem stupni.

Taky jsem si říkala, jak bude 15letej kluk nadšenej, až půjde do prváku ve věcech ze sekáče. :mrgreen:

lepetitprince
Povídálka 33 příspěvků 23.08.18 09:10
@Bubla_Bučková píše:
to je sice hezký, že si je nerozvedla ty. Vlastně žádná - ex byla prostě furie a nespala s ním a vzala mu děti… ale chlap se závazky je chlap se závazky :nevim: Ještě by vám je mohla posílat domu a na dovolené, to by byl větší záhul než na dálku koupit kolo :mrgreen: S potomkem vlastním počítej fakt max. s jedním. A výše alimentů, když přibyde nová vyživovací povinost SE upravuje, ale nakupovat v bazarech ex nikdo nedonutí. Matky samoživitelky jsou většinou pro chlapy e e a chtělo by to stejný přístup a chladnou hlavu při budování vztahu s chlapem, co se mu rozpadla rodina. Takovýho vzít, ale už jen na radosti a ne na budování nové šťastné rodinky :andel:

Jj souhlas.....začínat s chlapem co má/měl rodinu je o hubu.Mám známou (v podobné situaci jako ty ,řešila stejný problém).A když začala " rejpat" tak exmanželka si zažádala o výživné pro sebe a dostala ho !!! Nemusíte věřit,ale je to pravda.Platil na exmanželku a na kluka cca 16 let a doma měl druhou manželku a 2 dcerky (jeho vlastní).Ta má známá nakupovala v bazaru a exmanželku ani nenapadlo ,že by šla pracovat.

andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 23.08.18 09:13

Manžel by si měl sednout s ex a vyjasnit si,co kdo bude platit. Případně s mediátorem. Platíte alimenty ( jak velké?) , berete si je ( jak často?), má soudem přikázané podílet se i na výdajich navíc nebo je to jen jeho dobrá vůle a ex ví,že neodmítne? My máme alimenty na běžné věci, střídavku,a věci navíc platíme napůl nebo se střídáme. Pomůcky do školy a oblečení stojí opravdu hodně peněz. Velký rozdíl oproti minulému miminku které máš ty.

andelka83
Generální žvanilka 20182 příspěvků 23.08.18 09:15

Jinak obecně. Závazky tu jsou,jedna rodina tu je,i když rozpadlá. Další rodinu, závazky,si člověk může dovolit pokud má na to, zajistit své závazky z minula.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 18 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >