Jak je to např.s hypotékou po insolvenci

Anonymní
12.5.17 18:10

Jak je to např.s hypotékou po insolvenci

Víte někdo jak je to po insolvenci když bych si chtěla vzít hypotéku? Dají mi ji nebo až po uplynutí nějaké doby?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1848
12.5.17 18:14

Ano, ale počítejte od ukončení insolvence 5 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
12.5.17 18:38

Tak to pochybuji uz jednou jste ukazala, ze nezvladate splacet dluhy a pak by vam nekdo dal hypoteku jedine nejaka nebankovni spolecnost. A hlavne Ted u hypoteky potrebujete svych myslim 20 procent.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
12.5.17 19:02

Hypotéku po insolvenci jen tak opravdu nedostaneš. Oficiálně mezi lidmi je už zmíněných 5 let, ale neoficiálně, že lidi v insolvenci už jednou věřitele okradli, takže se temto lidem půjčovat nebude.. Pokud už nejsi v insolvenci a svoje dluhy jsi schopná splácet, tak do insolvence nechoď, tedy pokud uvazujes o hypotece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
14.5.17 21:35

Až uplyne ta pětiletá lhůta, tak zkus o hypotéku zažádat. Neměl by být problém. Alespoň nám to takhle všude, kde jsme se ptali, řekli. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.1.19 15:18

Spoludluznik a insolvence

Chci se zeptat chteli bychom zadat s pritelem o hypoteku na dum a on je ted po insolvenci. Hypoteka bybyla na mne (prijem cca 25000 cisteho)a on jako spoludluznik myslite ze by jsme meli sanci hypoteku ziskat a nebo by nam musel nekdo rucit? Dekuji za nazory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
27.1.19 16:46
@Misanka22 píše:
Chci se zeptat chteli bychom zadat s pritelem o hypoteku na dum a on je ted po insolvenci. Hypoteka bybyla na mne (prijem cca 25000 cisteho)a on jako spoludluznik myslite ze by jsme meli sanci hypoteku ziskat a nebo by nam musel nekdo rucit? Dekuji za nazory.

dneska Vám může ručit leda blázen.Tím spíše, kdo byl v insolvenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.19 08:13

Ja pracuji ve zdravotnictvi ma otazka je kladena uplne jinak pokud si ji prectete jeste jednou. Rucit by nam sli rodice. Insolvenci partner absolvoval z duvodu chyby pred nasim vztahem. Hypoteku chci ja na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3989
28.1.19 08:19

Tak se zeptej v bance ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16838
28.1.19 08:26

Mít jako ručitele někoho, kdo měl insolvenci. To může chtít jen blázen. myslím si, že ji nedostanete, banky to tam vidí a nikdo těmto lidem půjčovat nechce. takový spoludlužník stáhne zbytečně tvojí bonitu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
28.1.19 11:21

Je potřeba zeptat se v bance. Můj názor je takový, že oddlužení je okradení věřitele a půjčovat zloději může jen blázen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.19 11:53

Jak muzete napsat o cloveku ktery splatil vsechny svoje dluhy na 100% ze okradl veritele? Stacilo by pouze odpovedet ze spoludluznik ktery mel insolvenci byt nemuze a bud mi budou stacit me prijmy a nebo budu muset jako spoludluznika uvadet jednoho z rodicu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
28.1.19 12:39

Nikde není napsáno, že ten člověk splatil 100%. Jaký smysl tedy mělo oddlužení? Institut oddlužení je přece určený k tomu, aby dlužník nezaplatil celý dluh, ve výsledku tedy okradl věřitele. Ten, kdo nežije na dluh nebo dluhy řádně splácí, oddlužení nepotřebuje. Kdo má záznam v insolvenčním rejstříku, je dlouhodobě označen za rizikového. Dokud bude mít banka dostatek bonitních klientů, dá přednost jim před zkoumáním důvodů jak někdo zajisté nespravedlivě k insolvernci přišel a co všechno zaplatil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
28.1.19 12:45

5 let po ukončení záznamu v ISIR tam ještě záznam bude.. takže pro hypotéku jako spoludlužník nepoužitelný.. samotné Vám to s příjmem 25tis. nevyjde… (pokud tedy nejde jen o malou částku hypo), dále je nutno mít akontaci.. (dle podmínek jednotlivých bank např. minimálně 10-20%)..
Pokud splatil v insolvenci 100% dluhu, pak samozřejmě nikoho neokradl (jen si snížil úroky, pokud byly v řízení popřeny či částečně popřeny), to jsou vážně hodně silná slova, ale i tak je jeho bonita pro banky nyní mizivá a i za těch 5 let se může stát, že nějaký kostlivec ještě v nějakém registru zůstane..
Ovšem za zkoušku nic nedáte samozřejmě.. a taky zkuste více bank.. možná ty menší novější budou vstřícnější…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.19 13:33

Vim ze musi mit clovek 20 % ty uz mam nasetrene nejsem uplne na hlavu moje otazka znela kde se tazu na spoludluznika. A ano splatil 100 % zavazku dokonce jeste vic a preplatek mu vratili snizil timhle jen uroky takze nechapu o co vam jde. To si myslite ze kdyz mam pritele ktery udelal v zivote chybu tak jsem uplne socialne mimo? Jen jsem myslela ze nekdo s tim ma zkusenost. Pouceni pro me nikdy uz se na nic nezeptam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama