Jak je to s daněmi, kam jít?

Anonymní
4.2.20 18:22

Jak je to s daněmi, kam jít?

Zdravím, vím že ohledně daní je toho spousty, ale moc se v tom nevyznám. Tak jdu sem s otázkou.
Od 3.12.2018 do 31.12.2019 jsem byla zaměstnaná, kde jsem byla asi cca 4-5 měsíců na neschopence (operace kolene). Tento měsíc jsem od 1.1.2020 do 16.1.2020 byla bez práce a nikde jsem se neevidovala (pojištění jsem si zaplatila sama) a od 16.1.2020 jsem měla brigádní smlouvu do konce ledna. Teď od 1.2.2020 mám HPP
Otázka tedy zní, daně budu podepisovat u tohoto nového zaměstnání? Nebo budu muset zajet do bývalé práce? Šéf z nového zaměstnání mi řekl, že mi budou něco asi vracet, za tu neschopenku ale nevím. Nerozumím tomu, tohle je moje druhé zaměstnaní po škole (bude mi 21) tak se ptám zde vás zkušených. Popravdě ani nevím kam bych si s tímto dotazem zavolala nebo kam jít :zed: moc děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4.2.20 18:37
@Anonymní píše:
Zdravím, vím že ohledně daní je toho spousty, ale moc se v tom nevyznám. Tak jdu sem s otázkou.
Od 3.12.2018 do 31.12.2019 jsem byla zaměstnaná, kde jsem byla asi cca 4-5 měsíců na neschopence (operace kolene). Tento měsíc jsem od 1.1.2020 do 16.1.2020 byla bez práce a nikde jsem se neevidovala (pojištění jsem si zaplatila sama) a od 16.1.2020 jsem měla brigádní smlouvu do konce ledna. Teď od 1.2.2020 mám HPP
Otázka tedy zní, daně budu podepisovat u tohoto nového zaměstnání? Nebo budu muset zajet do bývalé práce? Šéf z nového zaměstnání mi řekl, že mi budou něco asi vracet, za tu neschopenku ale nevím. Nerozumím tomu, tohle je moje druhé zaměstnaní po škole (bude mi 21) tak se ptám zde vás zkušených. Popravdě ani nevím kam bych si s tímto dotazem zavolala nebo kam jít :zed: moc děkuji za odpovědi :kytka:

Dane ti dela vzdy stavajici zamestnavatel. Zavolej si vasi nynejsi ucetni co vse k tomu bude potrebovat. Poradi ti, ale potrevovat budes podle me jen papir o vysi vydelku u minuleho zamestnavatele. Taky jestli mas nejake penzijko atd. To co se delo letos se pocita uz do noveho roku a to ti budou zdanovat az v pristim obdobi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.20 19:07

Roční zúčtování dělá poslední zamestnavatel v daném roce, takže tam, kde jsi byla do 31.12. Musíš tam podepsat „žádost o roční zúčtování“ a dodat jim potřebné doklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
4.2.20 19:09

@Dragonsqueen píše nesmysly. Do 15.2. můžeš požádat posledního zaměstnavatele v roce 2019 o provedení ročního zúčtování. Stávající zaměstnavatel ho provést nemůže. Případně si můžeš požádat o potvrzení o příjmu a podat si sama daňové přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
4.2.20 19:47

Zuctovani ti udelaji tam kde si byla naposledy zamestnana v roce 2019 nebo si podat daň. přiznání, ale jelikož tomu asi nerozumíš tak doporučuji u bývalého zamestnavatele. Za tu neschopnost ti pravděpodobně něco vrátí, záleží kolik si odvedla na daních, ale za 4-5 měsíců to může být i 8-10tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama