Jak je to s daňovým přiznáním - rodičák, ŽL a práce

20.1.19 16:24

Jak je to s daňovým přiznáním - rodicak, ZL a prace

Ahojte, moc vas prosim o radu, dost se v tom ztracim.

• jsem na rodicaku, ted na prelomu unor/brezen uz mi prijde posledni davka
  • od cervence jsem zamestnana na pul uvazek u zamestnavatele
  • od cervna mam zivnostensky list na vedlejsi cinnost, ale prijmy na tento ZL nebyly zadne

A ted otazka - jak je to s danovym priznanim? Muze ho za me podat zamestnavatel? Jak je to se ZL na ktery jsem nic zatim nevydelala? A jak s rodicakem - je potreba zajit na socialku? Pani co u nas dela dane mi rekla ze musim na financak a na socialku - ale ja netusim co za papiry potrebuju a nechci to nekde splest, aby z toho nebyl prusvih :think: Jaky je v tomto pripade postup? Uz jsem z toho docela zoufala. Moc dekuji za rady! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

14760
20.1.19 17:31
@Kočičí duše píše:
Ahojte, moc vas prosim o radu, dost se v tom ztracim.
  • jsem na rodicaku, ted na prelomu unor/brezen uz mi prijde posledni davka
  • od cervence jsem zamestnana na pul uvazek u zamestnavatele
  • od cervna mam zivnostensky list na vedlejsi cinnost, ale prijmy na tento ZL nebyly zadne
A ted otazka - jak je to s danovym priznanim?

Jestli jsi kromě rodičovského příspěvku a jednoho zaměstnavatele neměla žádné příjmy, tak nemusíš podávat. Ale může být výhodné je podat, protože ti možná budou vracet (například odečty jsou na rok, atd.). Alternativou je požádat zaměstnavatele o zúčtování daně.

@Kočičí duše píše:
Muze ho za me podat zamestnavatel?

Ne. Zaměstnavatel za zaměstnance daňové přiznání nepodává. Může jim zúčtovat daň z příjmu.

@Kočičí duše píše:
Jak je to se ZL na ktery jsem nic zatim nevydelala?

Nijak.

@Kočičí duše píše:
A jak s rodicakem - je potreba zajit na socialku?

Myslím, že ne. Co tam?

@Kočičí duše píše:
Pani co u nas dela dane mi rekla ze musim na financak a na socialku - ale ja netusim co za papiry potrebuju a nechci to nekde splest, aby z toho nebyl prusvih :think: Jaky je v tomto pripade postup?

Já taky netuším. Když tě paní někam posílá, tak se jí zeptej, co tam budeš dělat a co k tomu potřebuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6016
20.1.19 19:15

Přiznání se podávat nemusí. Lze požádat zaměstnavatele o provedení ročního zúčtování. Ale přehledy na sociálku a zdravku se podat musí i když budou nulové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14760
20.1.19 20:30
@Hanula1212 píše:
Ale přehledy na sociálku a zdravku se podat musí i když budou nulové.

Jo tak. Na ČSSZ a zdravotní pojišťovnu s nulovými přehledy. Ne na „sociálku“ úřadu práce kvůli rodičáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama