Jak je to s karanténou a uzavíráním školek

Anonymní
23.2.21 14:00

Jak je to s karanténou a uzavíráním školek

Ahoj, v okolí se nám zavírá jedna školka za druhou. Důvodem je samozřejmě karanténa Covid. Vždy se jedná jen o obecní školky, máme tu i plno soukromých a v žádné zatím ještě nikdy karanténa nebyla. Chci se zeptat, jak to je. Pochybuju, že by se soukromým školkam Covid vyhýbal. Proč to karantény a uzavření jdou jen státní školky a soukromé ne? Je k tomu nějaký zvláštní důvod, nařízení či cokoliv?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2914
23.2.21 14:10

Karanténa je jediný správný způsob boje s Covidem, jenže u soukromých jde o peníze. Pokud by zavřeli kvůli karanténě, museli by vrátit část školkovného a o to tu nejspíš jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:12
@ZuzaM píše:
Karanténa je jediný správný způsob boje s Covidem, jenže u soukromých jde o peníze. Pokud by zavřeli kvůli karanténě, museli by vrátit část školkovného a o to tu nejspíš jde.

Dobře, ale styk např. nakaženou učitelkou ve státní školce vadí a v soukromé ne? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:13

Soukromé školy jsou přeci také na distančním vzdělávání… :think:

• Citovat
  • Nahlásit
418
23.2.21 14:13

To je stejný nesmysl, jako že jsou pořád otevřený všechny školky bez omezení, speciální školy a 1.a 2. třídy. ZŠ…prostě jde o prachy :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
23.2.21 14:15

Včera nám zavřeli soukromou v Praze kvůli pozitivnímu kontaktu platí stejná pravidla, ale doteď nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:16
@lussinka píše:
To je stejný nesmysl, jako že jsou pořád otevřený všechny školky bez omezení, speciální školy a 1.a 2. třídy. ZŠ…prostě jde o prachy :pocitac:

No u nás právě dost státních školek jde poslední dobou do karantény. Jedna byla zavřená 20 dní, stále jsou nějaké třídy v karantenach a soukromé školky nic takového nemají.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:17
@Gortyna píše:
Včera nám zavřeli soukromou v Praze kvůli pozitivnímu kontaktu platí stejná pravidla, ale doteď nic

Tak to je snad první soukroma školka v karanténě.

• Citovat
  • Nahlásit
12917
23.2.21 14:18

Podle mě je to štěstí, u nás byly opakovaně některé třídy v karanténě, ve třídě kde mám dítě, tak se zatím covid neobjevil, tak je třída otevřená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76937
23.2.21 14:19
@Anonymní píše:
No u nás právě dost státních školek jde poslední dobou do karantény. Jedna byla zavřená 20 dní, stále jsou nějaké třídy v karantenach a soukromé školky nic takového nemají.

Tak ony soukromé školky bývají povětšinou menší, menší kolektivy, takže je podstatně menší šance, že to tam někdo přitáhne. Plus mohou mít třeba i možnost i sick day, tak když někomu není dobře, tak tam neleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76937
23.2.21 14:20
@Anonymní píše:

A ty máš jako pocit, že to ty školky budou někde vyhlašovat? Abys měla soukromou statistiku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:24
@j.a.n.i1 píše:
A ty máš jako pocit, že to ty školky budou někde vyhlašovat? Abys měla soukromou statistiku.

Ono stačí ty školky sledovat a uvidíš jestli jsou zavřené nebo ne. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
24851
23.2.21 14:31

Pro soukromé a státní platí samozřejmě stejná pravidla.
Jestli to nebude třeba o tom, že rodiče dětí v soukromé školce mají trochu vyšší socioekonomický status, takže třeba v notné míře pracuji z domu, nebo tam necpou děcko za každou cenu, případně dodržují víc opatření?
I když i v soukromé jsem zažila, že učitelka řešila dítě dítě se skleněnýma očima, teplotou nadopované nurofenkem, které tam maminka ráno s klidem přivedla.

Mám dítě ve státní školce a v karanténě byly zatím od loňského května jednou. Druhé dítě chodí do školy a v karanténě byla jednou jejich učitelka kvůli pozitivnímu kontaktu mimo školu, případně jednotlivý spolužáci, protože covid v rodině. Jako třída (ťukám) zatím nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1823
23.2.21 14:38

Naše státní školka je asi ve vakuu, ale za celou dobu se s davidem nesetkala. Žádný karanténa, žádné zavření (krom toho nuceného celoplosneho loni v březnu). Teď teda čekám, že to přijde, protože jsem to právě zakrikla :) každopádně otevřené školky, speciální školy a první a druhé třídy jsou prostě byznys. Nejsou peníze na to, aby s těmito dětmi mohli být rodiče doma. U soukromých skolek jde taky o peníze. Asi se jim vyplatí platit třeba víc učitelů, dávat volno při každé ryme nebo odmítat děti, které vypadají byť jen trošku nemocné…nez aby pak kvůli karanténě zavřeli celou školku a museli rodičům vracet peníze. Už jsem se setkala i s názorem, že státní školky neposílali domů ani deti viditelné nemocné, protože učitelky se těší na karanténu, že nebudou muset pracovat… lidi blbnou, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
23.2.21 14:38
@Anonymní píše:

Tak hele byla to otázka času, nadšená nejsem, ale taky mám stejný pocit nebo aspoň do včera jsem měla, ale toto je malá školka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat