Jak je to s kojením po císaři?

6429
18.6.04 20:30

Jak je to s kojením po císaři?

Ahojky,

chtěla bych se zeptat maminek, které prodělaly porod císařským řezem, jak to bylo s kojením:

1. Jestli (a kdy) mohly po operaci mimko kojit - jestli jim ho někdo nosil na kojení v leže či bylo-li mimko první dny odkázáno na krmení z lahve a čekalo na maminku, až bude fit…
  1. Jestli bylo možné „se rozkojit“ i v případě, že mimko nebylo možné přikládat v prvních dnech po porodu..

Díky za info,

Efina 37tt - mimís v poloze KP i po pokusu o obrat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
18.6.04 21:14

Ahoj,
já jsem rodila císařským řezem, měla jsem celkovou narkozu:

malá se narodila v pátek večer, na porodnici mě přendali v pondělí ráno, do té doby jsem byla na pooperačním. Malou mě tam přinesli pouze 1× denně na minutku ukázat a zase ji hned odnesli. Už ze soboty na neděli jsem si musela „vycpat prsa“, protože se mně spustilo mléko /čemuž se sestra moc divila, prý je to po císaři nezvykle brzo/. Ale na kojení ji přesto nepřinesli. Krmili jí z láhve, ve které byla díra jak do stodoly. Kojit jsem mohla zkoušet až od pondělka, když jsem byla na porodnici. Malá se ale nechtěla „chytnout“. Taky proč by se snažila, když nemusela. Z lahvičky jí mléko teklo samo. Nakonec jsem ji 3 měsíce mléko odstříkávala a krmila z láhve. DĚS!!! Jen pro zajímavost: druhá dcera se narodila normálně a v pohodě jsem kojila plně skoro do 7 měsíců a s příkrmy do 10ti. Byla prvně přiložena hned na sále.

• Nahlásit
  • Citovat
308
18.6.04 23:33

Ahoj,
já jsem rodila císařem ve středu, mléko se mi udělalo až v sobotu. První dva dny jsem byla na JIPce a nosili mi malého myslím po 3 hodinách ( v noci ne), zkoušela jsem přikládát, ale moc to nešlo, když se mi udělalo mléko, tak jsme chvilku problémy měli, ale vše se brzy vyřešilo, kojila jsem plně 6 měsíců a potom ještě dalších 8 měsíců úplně bez problémů. Šimůnek dostával jako příkrm cizí mateřské mléko stříkačkou. Já jsem pak sama odstříkávala několik dnů, protože nechtěl moc sát a dokrmovala jsem ho sama stříkačkou svým odstříkaným mlékem. Mám výborné zkušenosti s odsávačkou (pumpou) od AVENTU, sice je dost drahá, ale mléko se odsává bezbolestně a bez problémů. V porodnici mi půjčili odsávačku (takové ty dva „odměrné“ válce v sobě), ale tím jsem neodstříkala než tři kapky). Takže přeji hodně zdaru při kojení, uvidíš, že to zvládnete, hlavně se neděs, když nebudeš mít mléko hned, mě v porodnici tloukli do hlavy, že po císaři se mléko udělá tak 5 den.

ahoj katy

Jo a ještě díky tomu,ž e jsem měla celkouvou narkózu tak první přiložení u nás proběhlo asi až tři hodiny po porodu. A jak vidíš, nic tím nebylo ztraceno. 14 měsíců jsem kojila!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
374
19.6.04 11:51

Ahojky ,také se k vám přidám do této diskuse.Rodila jsem 2× císařem a problém s kojením jsme měli jen trochu .Po prvním císaři jsem maličkou viděla až druhý den odpoledne ,přes noc jsem zůstala na jipu po gynek.operacích a tak tam mimi nesmělo musela jsem si tedy počkat až na druhý den odpoledne kdy mi malou přinesli a i když jí moc nešlo sát sestřičky malou trpělivě nosili a moc mi pomáhali s kojením mléka jsem měla až dost a to hned druhý den,když jsem pak druhý den vstala a přeložilki mě na odd.šestinedělí tak mi tam pomáhali i nejenom dětské sestry tak i sestry s šestinedělí ,malou jsem u sebe neměla ani tam ale bylo to kvůli tomu že jsem dostávala Diazepam a každou noc něco na spaní ale přesto malou nosili každé dvě hodiny.Nakonec se povedlo a malá se to naučila a kojili jsme půl roku ,určitě jí dokrmovali mým odstříkaným mlékem a přesto se pak povedlo kojit. Po druhém císaři to bylo lepší už i já věděla jak mimi přiložit a o to to bylo asi jednodušší , na jipu jsem byla jeden den a i tam mi malou nosili každé dvě hodiny a to samé i na odd. šestinedělí protože jsem opět malou nemohla mít u sebe až poslední 2 dny z důvodů stejných léků a větší ztráty krve po které jsem odmítla transfuzy .Myslím že jsme každá jiná i naše děti jsou jiné tak jde těžko říci proč někdo má problémy s kojenim a jiný ne .Nyní jsem po třetí těhotná a další císař mě nemine tak uvidíme jak se nám bude s kojením dařit tentokrát .Jinak maminkám co jsou z Prahy opravdu doporučuji porodnici U Apolináře je tam opravdu kvalitní péče a já osobně už jinde rodit ani nehodlám .Držím Vám všem palce at už maminkám aby se jim kojení dařilo tak i těhulkám které vědí že je nemine císařský řez aby bylo vše v pořádku .Zdravím Vás Majdalenka a cipísek 18tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.04 17:38

Čauky! I já jsem v květnu rodila císařem v epidurální anestezii. Malého mi nedlouho po převozu na JIP přinesli na přiložení. Myslím, že tak dvě hodiny po, asi kolem šesté večer. Druhý den mi ho vozili po třech hodinách. Na oddělení šestinedělí mě převezli večer, jelikož potřebovali uvolnit lůžko. Mléko jsem měla asi až třetí den po porodu, takže ho nejdříve dokrmovali Bebou. Další dny jsem pak přešla na romingový pokoj a tam jsem přikrmila jenom jednou v noci, jinak jsem kojila již plně. (Pozn. Kojení jsme rozháněly homeopatiky, tak možná mělo vliv i to.) Olča

• Nahlásit
  • Citovat
27
19.6.04 20:42

Ahoj ,
mě se malej narodil ve čtvrtek dopoledne , strávila jsem 3 dny na JIP, 4 den mě pustili na porodnici , ten den mi malého nosili , abych se ještě vyspala a odpočinula si. mléko se mi dělalo už 3 den na JIP , takže mě dost boleli prsa , na JIP mi mimčo nosili jen na chvilku ukázat. Hned jsem se nerozkojila a musela jsem chvilku přikrmovat , ale prý je to normální . Teď už je vše OK a mám víc mléka než prcek vypije. A že je to pěkný otesánek. :lol: Tak neměj strach . Zlom vaz a neboj , vše bude dobrý. :wink: Verča.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
19.6.04 20:45

Ahojky,
rodila jsem císařem ve spinální anestezii. Malý se narodil v 23hod, hned po skončení operace a převezení na JIPku (tj. cca po 1-2hod) mi přinesli malého k prvnímu přiložení, přisál se ihned. Další krmení bylo v 5 ráno, přes den mi ho sestřičky nosili po 3 hodinách, večer naposledy v 23hod a ráno zase od 5hod. První den jsem kojila vleže na zádech s pomocí dětské sestřičky, potom na boku. Po 2 dnech na JIPce jsem si vydupala přesun na šestinedělí a tady už jsem malého v klidu kojila podle potřeby. Mléko se mi spustila tak po cca 3 dnech. Nutno podotknout, že jsem byla v Baby friendly hospital - Vojenská nemocnice v Plzni, kde je podpora kojení opravdu silná. Vím, že malého první dny přikrmovali, ale pouze mateřským mlékem.
Přeji pohodu a ničeho se neboj, vy to s mimíškem určitě zvládnete na jedničku!!
Janina + Dominik (10m) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.6.04 23:13

Kojení po císaři

Rodila jsem ve spinální anestezii, malého mi přinesli na JIPku asi 3hod po, ale už na sále mi ho ukázali a přiložili na chvíli k obličeji. Kojení mi ovšem nešlo kvůli plochým bradavkám. Syna mi nosili každé 3 hodiny až do 23h, potom zase ráno asi od 9h. Některá sestra se snažila pomáhat, některá jen stála a čekala. Čím ho přikrmovali, nevím.
Druhý den v poledne mě už převezli na normální oddělení. Syn zůstal na „sluníčku“ kvůli žloutence a vozili mi ho každé 3 hodiny. Mléko se začalo tvořit už ten druhý den, ještě jsem tomu pomáhala masáží prsou a hlavně bradavek. Časem jsem i odsávala a sestry ho krmily stříkačkou mým mlékem, protože se nedokázal přisát díky plochým bradavkám a velkým nalitým prsou.
Nyní kojím se silikonovým kloboučkem, ale postupně se to lepší a už to jde i bez nich. Kojím plně a syn pěkně přibývá (je mu 7 týdnů).
Uvidíš, že to půjde. Nenech se od sester odbýt, vyžaduj, ať Ti nosí dítě každé 3 hodiny a snaž se přikládat. Dítě má ohromnou chuť do života a není to jen pasivní uzlíček - bude se určitě snažit, moc snažit. Přeju hodně radosti s malým človíčkem!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
19.6.04 23:54

Ahoj,
i já jsem rodila císařským řezem. Malý měl ale problémy s dýcháním a byl na Jipce, proto první přiložení k prsu bylo až týden po porodu. Matýsek se ihned přisál, ale aby se nevysiloval, byl týden přikládán 2 - 3× denně. Další týden se jeho stav zlepšil, tak že jsme už mohli být spolu a věnovat se kojení naplno. Zpočátku moje mléko nestačilo a byl dokrmován mateřským mlékem stříkačkou, ale během 14 dnů jsem se rozkojila. Matýskovi bylo 10 měsíců a ještě stále kojím. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
6429
20.6.04 10:47

:D Díky holky,
to jste mne uklidnily.. Možná se mimísek ještě otočí, možná mi císaře porodník v tu chvíli „nenaordinuje“ (v poradně mne viděli dva lékaři a každý měl jiný názor 8O = bude to záviset na momentální situaci při porodu a přítomném porodníkovi..)

Hlavně, že jsem nyní více v obraze, jak by to s kojením po císaři bylo…

Díky moc za odpovědi i podporu, ještě sem občas juknu, jestli nějaké příspěvky nepřibyly… :lol: a uvidím, jak to vlastně dopadne..

Efina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.6.04 21:17

Efino, možná bys mohla uvést, v jaké porodnici se chystáš rodit. Ono je to opravdu všude jinak. Třeba pak napíšou své zkušenosti právě ty, které rodily císařem ve stejné porodnici.
Olča

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.6.04 21:51

Ahojky,

já si po císaři vydupala, aby mi mimčo co nejdříve přinesli k prvnímu přiložení. Bylo to asi hodinu po operaci. Kdyby záleželo na nich, tak mi ho asi vůbec nepřinesli. Přesto, že jsme byli domluveni, musel pro našeho mimíska osobně na novorozenecké dojít taťka a dovízt ho v postýlce. Malej se krásně přisál, já jsem u toho byla v polosedu. Potom jsem si vydupala i to, aby mi malýho už nechali u mě. Takže po 3apůl hodinách po porodu- operaci jsem už měla malýho u sebe. Musím říct, že jsem měla nadstandard pokoj, na kterým byl se mnou i tatínek mimča a první den po operaci se o mlaýho staral on. Přebaloval ho, choval a podával mi ho na kojení a zpět ho ukládal do postýlky. Já jsem přikládala malýho vždy, když si o to řeknul. Ve dne i v noci. Za dva dny jsem měla už i mlíko. Malýho mi vůbec nepřikrmovali. Kojila jsem střídavě na boku vleže. Jizva bolela, ale dalo se to vydržet. Matýsek se narodil v 9.00 ráno a večer jsem se už dokázala na posteli obrátit na bok ke kojení. Tím, že jsem měla mimčo od začátku u sebe jsem se zpět do normálu dostala velice rychle. Malej má nyní 6 měsíců a plně ho dosud kojím.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
1460
21.6.04 22:49

Kojení po círaři

Ahoj Efino!

Rodila jsem neplánovaně císařem, porod se rozběhl normálně, ale miminko si trochu přidusilo pupečník a tím i přívod kyslíku. Miminko jsem chtěla vidět hned po přemístění na pokoj. Ještě jsem viděla dvojitě a měla těžký jazyk… Manžel odběhl, že to zařídí a za chvlíli přišel i se sestřičkou, která mi hned miminko přiložila. Bylo to asi hodinu a půl po porodu. Další kojení bylo za dvě hodiny. První den jsem byla na pooperačním a kojila v leže (i v noci) podle potřeby. Další den nás přemístili na šestinedělí a to už jsem měla miminko u sebe, jen první noc si ho vzali na dětské a vozili mi ho na kojení.

Přikrm byl asi dvakrát bez mého vědomí, zjistila jsem to při předání miminka ze záznamu. Podle mě to bylo zbytečné. Měla jsem mlíka dost (i mlezivo je mateřské mléko a plně děťátku dostačuje) takže jsem nechápala, proč mu vlastně ten příkrm dávali. Z porodnice jsme odcházeli pátý den po císaři skoro s porodní váhou. Ale jiné maminky prvorodičky měly první dny s kojením problémy (nejen ty po císaři).

U prvního dítěte jsem první čtyři dny vůbec nekojila (dnes už bych si to vydupala) a dost bolestivě se mi nalily prsa. Začátky byly složitější, protože holčička byla dřív narozená, v inkubátoru a se žloutenkou - tudíš oslabená, spavá a špatně se chytala. Ani se jí nedívím, z těch nalitých prsů se špatně pilo… Ale dál jsem kojila bez problémů až do 20 měsíců (takže jsem přestala kojit asi dva měsíce před druhým porodem, možná jsem proto neměla žádné problémy s mlíkem)

Nedejete se odbýt a vydupejte si miminko na kojení, je to mnohem snazší i pro budoucí kojení. I vám to pomůže při zavinování dělohy. Příkrm z lahve můžete odmítnout, pokud je příkrm skutečně nutný, můžete přikrmovat samy pomocí stříkačky nebo speciální lžičkou - způsobů je více. Když se chce, všechno jde.

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
22.6.04 16:08

Tak to zní slibně, na porodnici se nevážu, protože stačí, aby měli ten den moc příjmů a odvelí mne jinam… chtěla jsem vědět, co mám zkoušet vydupat..
Také si myslím, že příkrm by neměli dělat bez vědomí matky a měl by se dělat až když dojde k poklesu váhy, který jej odůvodní + realizovat jej pomocí stříkačky, ne dudlíku..
Jak to nakonec bude bude záviset i na přístupu sestřičky, která bude mít službu… nevěřila bych, jak může být přístup jedné a druhé sestřičky tak odlišný, kdybych jej při hospitalizaci již nezažila..
Tak snad bude vše OK, nyní jsem vědomostmi nadupaná :-)
Díky všem za příspěvky,
Efina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama